Şehrin Merkezinde Bir Kır Düğünü Mekanı: Dalyan Club

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:50 dakika

29.06.2020

İstanbul’da kır düğünü yapmak için illa Beykoz’a veya Şile’ye gitmeniz gerekmiyor. Şehrin tam orta yerinde yeşillikler arasında mekanlar da var. Bunlardan biri de Kadıköy’de yer alan Dalyan Club! Hem yemyeşil bir ortamda hem de tarihi dokusuyla ilgi görüyor. Sizin için Anadolu yakası düğün mekanlarından biri olan ve beğeneceğinizi düşündüğümüz Dalyan Club’ı inceledik!

Şehrin ortasında bir düğün yapmak ulaşımın kolaylığı açısından çoğu çift tarafından tercih edilen bir şey. Ancak kır düğünü mekanları genellikle şehrin uzak noktalarında konumlanmış durumda. Hem davetlilerin rahatlıkla ulaşabileceği hem de yeşillikler arasında yer alan bir mekan arıyorsanız Dalyan Club tam sizlik!

Kadıköy Fenerbahçe’de yer alan bu şık düğün mekanı sahile çok yakın bir noktada konumlanmış. Bu arada 1982 yılından beri açık olan ve son 33 senedir düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapan bir yerden bahsediyoruz.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

İstanbul kır düğünü mekanı Dalyan Club’da çok sayıda ünlü sima düğününü ve kına organizasyonlarını yapmış. Tabii ünlülerin böyle şık bir mekanda organizasyon yapmasına şaşırmamak lazım. Ayrıca mekanın tarihi binalarında da dizi ve film çekimleri yapıldığını belirtelim.

Mekanda düğününü yapan ünlülerden gözümüze çarpanlar ise; Athena grubundan Hakan Özoğuz ve Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinden tanıdığımız Mete Horozoğlu.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

İster Kır Düğünü Yapın, İsterseniz de Havuz Başının Keyfini Çıkarın!

Mekanın sadece kır alanında değil, dilerseniz havuz başında ya da kapalı alanında da düğünüzü yapabilirsiniz burada. Bu detay bize kalırsa çok hoş. Hatta düğün yerine nikah sonrası eğlence yapacak olan çiftler için bile bir alanları mevcut. İstanbul düğün organizasyon mekanlarından Dalyan Club’ın iki tane açık, üç tane de kapalı alanı var:

Kır Bahçesi: Burada kokteylli ve yemekli organizasyonlar düzenleniyor. Kokteyl düzeninde 400, yemekli düzende ise 350 kişilik kapasitesi mevcut. Burada düğün 18:00 itibariyle başlıyor ve 22:30’a kadar sürüyor.

Havuz Başı Alan: Havuz başında ise sadece yemekli düğün organizasyonları gerçekleştiriyorlar. Kişi kapasitesi ise 400. Bu alanda ise 19:30’da düğün başlıyor ve 00:00’a kadar devam ediyor.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Balo Salonu: Burası 450 metrekarelik kapalı bir düğün organizasyon alanı. Genellikle kış düğünleri gerçekleştiriliyor. Bu alan havuzun hemen yanında ve boydan boya camla çevrili. Yani davetliler havuz manzarası eşliğinde eğlenebiliyor. İstenilirse hava almak için açık alana rahatlıkla çıkabiliyorlar.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Lilium Salon: Tarihi taş bina içerisinde yer alan bu salonda; kokteyl düzeninde 200, yemekli düzende ise 140 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Jasmine Salon: Daha çok nikah sonrası yemeği, nişan ve after parti organizasyonları için kullanılan bu salon da taş binada yer alıyor. Kokteyl verirseniz 90, yemekli organizasyon yaparsanız da 60 kişiye kadar kapasitesi çıkabiliyor. After parti alanında müzik 01:30’a kadar devam edebiliyor.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Bu Kadar Fazla Alanı Nasıl Yönetiyorlar?

Yaz aylarında aynı anda 2 düğün gerçekleştirebiliyorlar mekanda. Ancak bu düğünlerde şu ana kadar hiçbir karışıklık yaşanmamış.

  • İki düğünün de girişi aynı yerden yapılıyor. Ancak personeller tarafından davetliler düğünlere rahatlıkla yönlendiriliyor.

  • Bir alan sağ diğer alan ise sol tarafta yer alıyor. Birbirlerine ters köşelerde yer aldığından herhangi bir ses sorunu yaşanmıyor.

  • İki düğüne de yetecek kadar personel çalışıyor. Yani servis konusunda gayet hızlılar ve aksaklık yaşanmamasına özen gösteriyorlar.

  • Mekan giriş çıkışlarında ayaklı tabelalar var. Mesela “Ayşe ve Ahmet’in Düğünü” tabelası, davetlilerin girer girmez göreceği bir noktada yer alıyor.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Gazeboyla Güzelleştirilen Yemyeşil Bir Alan

Eğer düğün mekanına nikah memurunu çağıracaksanız sizin için çok güzel bir alan oluşturmuşlar. Gazebo adı verilen ve bir nevi modern çardağa benzeyen bu alanlar kır düğünü mekanlarında çok hoş duruyor. İsteğinize göre çiçeklerle veya başka aksesuarlarla konsepte uygun olarak süslenebiliyor.

Ayrıca dans pisti de gazebonun ön kısmında yer alıyor ve dans için yeterli genişlikte.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Ayrıca kır bahçesi bölümünde yeni bir sisteme geçiliyor ve truss kuruluyor. Gazebonun görüntüsünü de bozmayan 4 ayaklı truss sistemi sayesinde; hem bir pist alanı oluşturmuş olacaklar hem de truss altında daha yüksek sesli müzik yapılabilecek. Yani çiftler açısından oldukça avantajlı bir sistem.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Dalyan Club’da daha çok yuvarlak masalar tercih ediliyor. Yuvarlak masalar davetlilerin birbirine yakın oturabilmesi ve rahat sohbet edilebilmesi açısından da çok daha kullanışlı oluyor. Ancak çiftler dikdörtgen masa talep ederse, mekan belli sayıda temin edebiliyor.

Diyelim ki mekanın açık alanında kır düğünü yapacaksınız ve ani bir yağmur bastırdı. İşte bu durumda mekan yetkilileri hemen büyük şemsiyeleri getiriyor ve yağmura karşı önlem alınıyor. Yani Dalyan Club’da düğün yaparken kötü hava koşullarından korkmanıza gerek yok.

Hatta düğün tarihinden bir gün önce hava şartlarının kötü olacağını öğrenirseniz hemen mekan yetkililerini arıyorsunuz. Dilerseniz düğün organizasyonunuzu kapalı alana taşıyabiliyorlar. Bu da sundukları bir diğer güzel alternatif.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Dalyan Club ağaçlar arasında bir mekan olduğundan çiftler burada düğün albümü için de fotoğraflar çektiriyor. Hatta mekan yetkilileri çoğu çiftin ekstra fotoğraf mekanı aramak yerine burayı tercih ettiğini söylüyorlar. Yeşil alan dışında havuz başında ve tarihi binada da çok güzel kareler ortaya çıktığını belirtelim.

Mekanın çalıştığı bir fotoğraf firması var ve çiftler de sadece onlarla çalışabiliyor. Zaten fotoğrafçıları gayet başarılı olduğundan dışarıdan bir firmayla anlaşmaya gerek kalmıyor.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Düğün Paketinde Neler Var?

Mekanın sunduğu düğün paketinde menü, limitsiz yerli içki, karşılama kokteyli, tiffany sandalye gibi birçok seçenek var. Ama tabii siz istekleriniz doğrultusunda firmayla görüştüğünüzde ona göre bir paket de çıkarabiliyorsunuz.

Mekanın Sunduğu Menü Seçenekleri

Yemekli menülerde 4 adet seçenek var. Tavuk eti ve kırmızı etten dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Yemekli düğün istemiyorsanız da kokteyl ve kokteyl prolonge olmak üzere iki farklı menü seçeneği daha sunuyorlar. Ayrıca düğünden minimum iki hafta öncesine kadar seçtiğiniz yemek menüsünün tadımını da yapabiliyorsunuz. Böylelikle davetlilere sunacağınız lezzetleri önceden tatma fırsatınız oluyor.

Menü fiyatları hafta içi ve hafta sonu yapılacak düğünlere göre değişiyor. Tabii seçtiğiniz menüye göre de fiyatlarda değişiklikler oluyor. Firmanın yemekli menü tarifesi şu fiyatlardan başlıyor:

Sezon Menü Fiyatı
Yaz 270 TL + KDV
Kış 145 TL + KDV

Kokteyl fiyatlarını merak ederseniz onlar da şu şekilde: Hafta içi ve hafta sonu yapacağınız organizasyonlarda ödemeniz gereken minimum rakam 100-150 TL aralığında.

Yemek servisi karşılama kokteyliyle başlıyor. Ardından başlangıç, ara sıcak ve ana yemek sunuluyor. Ayrıca limitsiz yerli içki ve meyve tabağı sunumları da yapılıyor. Dilerseniz vejetaryen, vegan, diyabet ve çocuk menüsü de hazırlayabiliyorlar.

Pasta konusuna gelirsek de mekanın kendine ait maket pastası bulunuyor. Seremoni esnasında bu pastayı kullanabilirsiniz. Ancak düğün paketine davetlilere dağıtılacak pasta dahil değil. Ekstra ücrete tabii olarak davetlilere vişneli parfe servisi yapıyorlar.

Dilerseniz dışarıdan pasta getirtebilirsiniz. Buna müsaade ediliyor ve hatta herhangi bir ücret talep edilmeden servisi de yapılıyor.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Mekanda Düğün Yapanlara Büyük Avantajlar

Şehir merkezinde bulunan Dalyan Club’ın havuzu, mekanda etkinlik olmadığı günlerde üyeleri tarafından kullanılıyor. Siz de mekanda düğününüzü yaparsınız 1 sezonluk ücretsiz havuz üyeliğine ve 1 senelik kulüp üyeliğine sahip oluyorsunuz.

Ayrıca kulüpte fitness yapılıp; tenis, pilates gibi dersler veriliyor. Yetkililerin size hediye edeceği Dalyan Club kartı ile buradaki etkinliklerden indirimli olarak faydalanabiliyorsunuz.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Mekanın sunduğu diğer imkanlar ise şöyle:

► Gelin ve damat için bir hazırlık odası tahsis ediliyor. Burada davet öncesi çifte yemek ve içki ikramı yapılıyor. Ayrıca dilerseniz saç ve makyaj uzmanınızı mekana getirip orada hazırlanabiliyorsunuz.

► 150 araç kapasiteli otoparkları ve vale hizmetleri var. Ancak otoparkın ücretli olduğunu da belirtelim.

► Mekanın kapalı alanında canlı müzik yapılabiliyor, açık alanında ise DJ performansı sergileniyor. Mekan şehrin merkezinde yer aldığı için kır bahçesinde ve havuz başında canlı müzik yapılamıyor.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Ödeme Seçenekleri Nasıl?

Dalyan Club ile sözleşme esnasında, anlaştığınız ücretin yarısını ödüyorsunuz. Ama tabii bu oranla ilgili esneklik de sağlayabiliyorlar. Geri kalan ücreti de davete en az bir hafta kala ödemeniz gerekiyor.

Bu arada sizin belirttiğiniz davetli sayısının %5’i kadar yedek masa hazırlığı yapılıyor. Böylelikle beklenmedik davetlilerinize de mahcup olmuyorsunuz. Ama tabii her fazla kişi için anlaştığınız birim fiyatı üzerinden ödeme yapmanız gerekiyor.

Eğer bir talihsizlik yaşarsanız ve düğünü ertelemeniz gerekirse böyle bir imkanınız da mevcut. Mekanın boş olduğu başka bir tarihe ertelenebiliyor düğün.

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

Firma sayfasında çiftler tarafından yapılan çok sayıda yorum var. Kadıköy düğün mekanlarından Dalyan Club’da düğününü yapmış olan kişilerin tecrübelerinden faydalanmak istersiniz diye birkaçını paylaşmak istiyoruz:

Burak: “Mekana ilk geldiğimiz andan itibaren başlayan, rüya gibi bir düğün organizasyonu gerçekleşti. Bunları yeni evlenecek çiftlerle paylaşmak isterim. Her açıdan bakıldığında mekanın görselliğinden etkilenmemek imkansız. Çalışanların profesyonel olması da kusursuz denecek bir düğün gerçekleşmesini sağladı. Bizi her açıdan çok memnun ettiler.”

Merve: “Tarihi bir mekan oluşu ve elit bir atmosferinin oluşu çok güzeldi. Biz bu açıdan tercih etmiştik. Ulaşım sorunu da yoktu. Mekanın ulaşımı açısından davetlilerimiz de biz de hiçbir şekilde sorun yaşamadık.”

şehrin merkezinde bir kır düğünü mekanı: dalyan club

İstanbul düğün mekanlarından Dalyan Club hakkında detaylar bu şekilde. Eğer mekan sizin de hoşunuza gittiyse düğün tarihinizden 3 ay öncesine kadar firma ile iletişime geçmenizi öneririz. Ama düğününüze daha kısa bir zaman kaldıysa da boş tarih bulmanız dahilinde mekanla anlaşabilirsiniz.

0 Yorum