İstanbul'da 200-300 Kişilik Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:30 dakika

22.10.2020

Çağıracağın davetli sayısını çıkardın ve ortalama 200-300 kişinin geleceğini düşünüyorsun. O zaman bu kapasiteye uygun mekanları incelemelisin. İstanbul’da her iki yakadaki 200-300 kişilik düğün mekanlarının bir kısmını bu listede bulabilirsin.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Avrupa Yakası Düğün Mekanları

1- Titanic Port Bakırköy Hotel

İstanbul’da 300 kişilik düğün mekanı arıyorsan Titanic Port Hotel’i incelemeni öneririm. Bakırköy’de yer alan 5 yıldızlı otelin iki adet salonu var. Hatta salonlarından birinde deniz ve şehir manzarasını doyasıya seyredebiliyorsun.

Otel menüsünde Türk ve dünya mutfağından birçok yemeği görmek mümkün. Fiyatları da kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Avrupa yakasında uygun fiyatlı birçok düğün mekanı var: İstanbul Avrupa Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

2- Okyanus Yatı

Düğün mekanları İstanbul’da çok sayıda mevcut, ancak sen bu mekanların dışına çıkıp teknede düğün yapmak isteyebilirsin. O zaman Okyanus Yatı firmasını incelemen gerekecek.

Okyanus Yatı, Boğaz’ın güzelliklerini davetlilerine sunuyor. Bir tekneye göre geniş alana sahip ve 300 kişinin rahatça sığabileceği kapasitede. Ayrıca bazı sosyal medya fenomenlerinin de düğün yapmak için seçtiği firmalardan biri.

Bu teknede yapılan düğünler hakkında bilgi edinmek istersen firma sayfasını inceleyebilirsin. Bu arada yemekli fiyatları da kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

İstanbul'daki düğün mekanlarının fiyatlarını araştırdık ve senin için bir maliyet çıkardık: İstanbul’da Düğün Mekanı Fiyatları

3- Crowne Plaza İstanbul Harbiye

İstanbul düğün mekanlarından Crowne Plaza, Şişli Harbiye’de yer alıyor. 5 yıldızlı otelin sadece kapalı alanı bulunuyor ve bünyelerindeki iki salonu çiftlerin seçimine göre dekore edebiliyorlar.

Düğün paketinde; hoş geldiniz kokteyli, düğün gecesi balayı odasında yapılacak konaklama ve ertesi gün kahvaltı servisi gibi hizmetler sunuyorlar.

Harbiye’deki düğün mekanının yemekli menü fiyatı ise kişi başı 100-150 TL’den başlıyor.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Düğün organizasyon firmasıyla çalışacak mısın? Bütçene uyup uymadığına bu yazıdan bakabilirsin: İstanbul Düğün Organizasyon Fiyatları

4- Hint Bahçesi

200 kişilik düğün yapacaklara özel kır düğünü mekanı Hint Bahçesi, Sarıyer’de LifePark alanının içerisinde yer alıyor. Rengarenk çiçeklerle süslenmiş, yemyeşil bir orman vadisi içindeki bu mekanda yapılan düğünlere kuş cıvıltıları eşlik ediyor.

Dilersen renkli bir konsept seçebilir dilersen de kütük aksesuarlarla dolu rustik düğün konseptini tercih edebilirsin. Mekan her ikisini de yapabiliyor. Yemekli menü fiyatları da kişi başı 80-100 TL’den başlıyor.

Burada düğününü yapmış olan bir çiftin hikayesini okumak istersen de seni böyle alabiliriz: İş Arkadaşlığından Hayat Arkadaşlığına: Aysun ve Taylan

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

"Kır düğünü olsun, bana yeter!" diyenlerdensen bak burada senin için bir yazı var: İstanbul'da Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

5- Qubbe Gayrettepe

100-200 kişilik düğün mekanı İstanbul’da çok sayıda mevcut. Düğün hizmeti veren davet alanlarından biri Qubbe Gayrettepe! Mekan Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi üzerinde yer alıyor.

200 kişi oturma düzeni ve 200 kişi kokteyl kapasitesi ile bir yanda boğaz köprüsü, bir yanda kız kulesi ve diğer yanda tarihi yarım ada manzarası ile şık bir mekan isteyen çiftler için de ideal.

Konum açısından da kolay ulaşılabilir bir noktada yer alması büyük avantaj. Yemekli menü fiyatları da kişi başı minimum 100-150 TL civarında.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Bütçeni çok da sarsmayacak bir düğün yapmayı planlıyorsan bu yazı sana ilaç gibi gelecek: İstanbul'da 20 Bin TL'ye Düğün Yapabileceğiniz 10 Mekan

Anadolu Yakası Düğün Mekanları

6- Gül Sultan Yalısı

İstanbul Anadolu yakası düğün mekanlarından Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi’nde yer alan denize sıfır bir tarihi mekan. 1904 yılından günümüze gelmiş.

Mekanın kapalı ve açık alanı var. Ama ben yazın düğün yapacaksan kesinlikle açık alanı tercih etmeni öneririm. Çünkü davetlilere müthiş manzaralar sunuyor. Bu arada yemekli menü fiyatı da kişi başı 200-300 TL’den başlıyor.

Mekan sayfasına yapılan yorumlardan birini sana fikir vermesi açısından paylaşmak istiyorum:

“Dün akşam Gül Sultan Yalısı'ndaki düğünümüz rüya gibi ve şahaneydi. Her şey yolunda gitti. Mekan personeli enerjik, güler yüzlü ve servis konusunda hızlıydılar. Yurt dışından 50 kadar yabancı misafirimiz vardı ve hepsi hayran kaldı. Tekrar teşekkürler.”

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

İstanbul'daki diğer tarihi düğün mekanları için buraya: İstanbul’da Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri

7- Burgu Arjaan & Tango Arjaan by Rotana

İstanbul’da düğün mekanlarından biri de Burgu Arjaan & Tango Arjaan by Rotana! Otelin 200 kişilik düğün salonu mevcut ve kolonsuz olmasının yanı sıra gün ışığı da alıyor. Kapalı salonun yanı sıra dilersen havuz başında da düğününü yapabilirsin.

Standart düğün paketi içeriklerinin dışında; düğün günü çiftlere özel hazırlanmış balayı suitinde konaklama ve odaya şampanya/çikolata ikramı da sunuyorlar.

Maltepe’de yer alan otelin yemekli düğün için kişi başı fiyatları 100-150 TL civarında.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Bak senin için uygun fiyatlı mekanları da listeledik: İstanbul Anadolu Yakası Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

8- Sakine Hanım Köşkü

Bir tarihi mekan olan Sakine Hanım Köşkü, Üsküdar’da tepesinde yer alıyor. Konum açısından çok güzel bir noktada bulunuyor.

Tarihi bir mekanda düğün yapmak isteyen çiftler için ideal olan Sakine Hanım Köşkü’nde fiyatları yemekli menü için kişi başı 150-200 TL’den başlıyor. Tabii erken rezervasyonda da belirli indirimler yapıyorlar.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Anadolu yakasındaki birbirinden güzel kır düğünü mekanlarına da göz at: Seçim Yapmakta Zorlanan Çiftlere Anadolu Yakası Kır Düğünü Mekanları

9- Tuzla Yat Kulübü

200 kişilik yemekli düğün yapmak istiyorsan Tuzla Yat Kulübü’nü listene alabilirsin. Mekan, kişiye özel olarak düzenlenen konseptleri ve sunduğu muhteşem deniz manzarası ile gönülleri fethediyor.

Yemyeşil alanların maviyle buluştuğu noktada, açık alanda keyifli bir düğün yapabilirsin. Ayrıca buradaki gün batımı manzarasının da çok hoş olduğunu söylemeliyim.

Yemekli menü fiyatları da kişi başı 150-200 TL’den başlıyor.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Deniz manzaralı düğün mekanlarının bir kısmı da burada: İstanbul'un Deniz Manzaralı Düğün Mekanları

10- The Escape Hotel

İstanbul düğün otellerinden The Escape ile sonlandıralım listeyi! Otel İstanbul’un en güzel, en yeşil noktalarından biri olan Şile’de yer alıyor.

Mekan; Göksu Nehri kenarında yer alması, özenle hazırlanmış peyzajı, rengarenk çiçekleri ve şelaleli havuzu ile öne çıkıyor. Firma sayfasından diğer fotoğraflara da bakarsan zaten manzaranın muhteşemliğine tanık olabilirsin.

Fiyatları merak ediyorsan da, yemekli menü kişi başı 200-300 TL arasında.

i̇stanbul'da 200-300 kişilik düğün mekanları

Senin için seçtiğim İstanbul düğün mekanları bunlar. Sonuçta çağıracağın kişi kapasitesinin çok üzerinde geniş alana sahip bir mekanla çalışmana gerek yok, değil mi? İstersen diğer tüm 200-300 kişi kapasiteli düğün mekanlarını da inceleyebilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum