Yağmurdan Etkilenmeden İstanbul'da Düğün Yapılacak Yerler

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:26 dakika

23.09.2021

İstanbul’da temmuz ayında bile yağmur yağdığına hepimiz şahit olduk! Durum böyleyken, düğününü riske atmak olmaz. Açılır kapanır tavanı olan veya yağmura karşı yedekte kapalı bir alan tutan mekanları tercih etmek en mantıklısı. Açık alanda organizasyon yapmak isteyip, kötü hava koşullarından korkan çiftlere düğün mekanı önerilerimiz var! Sizi yazıya alalım.

yağmurdan etkilenmeden i̇stanbul'da düğün yapılacak yerler

1- Beyaz Martı Davet Gemisi

Yağmurlu havalar, tekne düğünlerinin de korkulu rüyası haline gelmiş durumda! Çiftlerin bu korkusunu ortadan kaldırmak için Beyaz Martı Davet Gemisi, kapalı alanını her zaman yedekte bekletiyor. Herhangi bir kötü hava koşulunda organizasyonu sadece 5 dakika içerisinde bu alana taşıyabiliyorlar.

Gemiyi Sarıyer Kireçburnu sahiline giderek yakından görebiliyorsun. Anlaştığın takdirde de senin istediğin herhangi bir deniz kıyısından organizasyona başlayabiliyorlar.

Beyaz Martı Davet Gemisi

2- Portaxe

İstanbul düğün mekanlarından Portaxe, Sarıyer bölgesinde konumlanmış. Ulaşım açısından merkezi bir konuma sahip. Portaxe, yazın boğaz manzarası eşliğinde gün batımına uzanan terasta, kışın soğuk gecelerde ise İstanbul Boğazı manzaralı kapalı alanında birbirinden farklı organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Açık alanda yapılan düğünlerde de yağışlı havalara karşı önlem alınıyor. Portaxe ekibinin açık alandaki organizasyonu kapalı mekana taşıması sadece 5 dakika sürüyor. Mekanın 750-1.000 kişilik kapasitesiyle kalabalık düğünler için de uygun olduğunu belirtelim.

Portaxe

Portaxe

Portaxe

Firmayı İncele

3- Sophia Çengelköy Teras

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanlarından biriyle başlayalım. Üsküdar’da yer alan Sophia Çengelköy Teras, açılır kapanır tavanın en güzel örneklerinden birini mekanına uygulamış.

Mekanın tavanı tamamen açık. Herhangi bir kötü hava koşulunda veya soğuk havalarda kısa süre içerisinde tavan kapalı hale gelebiliyor.

Salonda 300-400 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Kendi aracıyla gelecek olan davetliler için de geniş bir otoparkları bulunuyor.

Sophia Çengelköy Teras

4- Le Vapeur Magique

Açık ve kapalı alanı bulunan düğün mekanları İstanbul Avrupa Yakası’nda çok sayıda mevcut. Bunlardan biri olan Le Vapeur Magique, teknede düğün yapmak isteyip kötü hava koşullarından etkilenmek istemeyenler için iyi bir tercih. İstanbul'un merkezi limanlarından biri olan Kuruçeşme Rıhtımı’ndan kalkıyor.

Mekanın yaklaşık olarak 200-300 kişilik davetli kapasitesi var. Kokteylde bu kapasite 400 kişiye kadar çıkabiliyor. Davet alanının tavanı tamamen açılıp kapanabiliyor dolayısıyla hava kötü de olsa İstanbul'un eşsiz boğaz manzarasının keyfini çıkabiliyorsunuz.

Le Vapeur Magique

5- Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe

Çiftler, İstanbul’da düğün yerlerine bakarken hoş manzaralı olanlara genelde öncelik veriyorlar. Sen de manzara sevenlerdensen, Nişantaşı'nda yer alan Şişli Öğretmenevi ilgini çekecek!

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe İstanbul Boğazı’nın serin esintisi ve kuş cıvıltıları ile huzur veren bir mekan. Mekanın açılır kapanır tavana sahip terası 350 kişilik kapasitesiyle hizmet veriyor. İstanbul’un panoramik olarak seyredilebildiği teras kolonsuz olması nedeniyle de ferah bir atmosfere sahip.

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe

6- Salon Venedik / Cebeci Şehir Parkı

İstanbul açık hava düğün mekanlarından Salon Venedik / Cebeci Şehir Parkı, Sultangazi’de yer alıyor. Mekan İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen şehrin trafiğinden ve gürültüsünden uzak, çam ağaçlarının ve yeşilliklerin arasında kurulmuş!

Mekanda yağmura karşı şemsiyeler ve açılır kapanır sistem ile önlem alıyorlar. Mekanın açık alanında 500-750 kişi ağırlanabiliyor. Süslemeleri de kesinlikle görülmeye değer!

Salon Venedik

7- Rüya Bahçe

İstanbul düğün yerlerinden Rüya Bahçe, Çekmeköy'de yer alıyor. Doğayla iç içe bir mekanda, düğün yapma fikri seni de cezbediyor mu? İşte Rüya Bahçe, çiftlere bu atmosferi sunuyor.

Mekanın 500-750 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Düğün alanında, kötü hava koşullarında hızlıca aktif hale getirilebilen açılır kapanır tavanı var. Bu tavan sistemi sayesinde özellikle bahar düğünlerinde yağmur konusunda tedirgin olmanıza gerek kalmıyor

Rüya Bahçe

Rüya Bahçe

Rüya Bahçe

Firmayı İncele

8- Armonia De Luxe

Şehrin hava durumunun meteorolojiyi bile şaşırttığının farkında oldukları için İstanbul’da düğün mekanları tedbirli davranmaya özen gösteriyor. Bu tedbirli yerlerden biri de İstanbul Avrupa Yakası düğün mekanlarından Armonia De Luxe!

Bayrampaşa’da yer alan Armonia De Luxe, kalabalık düğün yapan çiftler için ideal. Mekanın 1.000 kişilik davetli kapasitesi var. Ayrıca davet alanları da gayet ferah.

Armonia De Luxe


Mekanla ilgili detaylı yazımıza da buradan ulaşabilirsin: Armonia De Luxe Düğün Organizasyonlarına Yeni Bir Soluk Getiriyor

9-İstanbul Yelken Kulubü

Kadıköy’de yer alan İstanbul Yelken Kulubü, davetlilerine müthiş bir manzaraya sahip. Kulübün 750 kişiye kadar ağırlama kapasitesi mevcut. Açık ve kapalı olarak iki opsiyonu bulunan kulübün kokteyl servisi de bulunmakta.

İstanbul Yelken Kulübü

10- Boğaz Garden

Açık hava düğün mekanları İstanbul Anadolu Yakası’nda da azımsanamayacak sayıda bulunuyor! Üsküdar’da yer alan Boğaz Garden’ın 1.500 kişiye davetli ağırlanabilecek açık alanı ve 500 kişilik kapalı alanları bulunuyor.

Mekan; açık alanında bulunan çiçekleri, meyve ağaçları, yürüyüş yolları ve çevre düzenlemesi ile kendine hayran bırakıyor!

Salonlarında bulunan ve camdan yapılmış olan açılır kapanır tavanı da yağmura karşı tedirgin olmamanızı sağlıyor.

Boğaz Garden

Boğaz Garden

Boğaz Garden

Firmayı İncele

Sana önereceğimiz mekanlar bu şekildeydi. İstanbul düğün mekanları fiyatları hakkında bilgi edinmek istersen firma sayfalarından ücretsiz teklif alabilirsin! Ayrıca fotoğraflarına bakarak da mekanların süslemeleri ve genişliğiyle ilgili fikir edinebilirsin.

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar
İstanbul'da Boğaz’a Nazır Tekne Düğünü Seçenekleri
İstanbul'un En Lüks Düğün Mekanları
İstanbul'da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap