Yağmurdan Etkilenmeden İstanbul'da Düğün Yapılacak Yerler

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:33 dakika

12.01.2021

İstanbul’da temmuz ayında bile yağmur yağdığına hepimiz şahit olduk! Durum böyleyken, düğününü riske atmak olmaz. Açılır kapanır tavanı olan veya yağmura karşı yedekte kapalı bir alan tutan mekanları tercih etmek en mantıklısı. Açık alanda organizasyon yapmak isteyip, kötü hava koşullarından korkan çiftlere düğün mekanı önerilerimiz var! Sizi yazıya alalım.

yağmurdan etkilenmeden i̇stanbul'da düğün yapılacak yerler

1- Sophia Çengelköy Teras

İstanbul Anadolu Yakası düğün mekanlarından biriyle başlayalım. Üsküdar’da yer alan Sophia Çengelköy Teras, açılır kapanır tavanın en güzel örneklerinden birini mekanına uygulamış.

Mekanın tavanı tamamen açık. Herhangi bir kötü hava koşulunda veya soğuk havalarda kısa süre içerisinde tavan kapalı hale gelebiliyor.

Salonda 300-400 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Kendi aracıyla gelecek olan davetliler için de geniş bir otoparkları bulunuyor.

Sophia
Çengelköy Teras

Çiftlerin en sevdiği mekanlar burada: İstanbul'da Çiftlerin Favori Düğün Mekanları

2- Armonia De Luxe

Şehrin hava durumunun meteorolojiyi bile şaşırttığının farkında oldukları için İstanbul’da düğün mekanları tedbirli davranmaya özen gösteriyor. Bu tedbirli yerlerden biri de İstanbul Avrupa Yakası düğün mekanlarından Armonia De Luxe!

Bayrampaşa’da yer alan Armonia De Luxe, kalabalık düğün yapan çiftler için ideal. Mekanın 1.000 kişilik davetli kapasitesi var. Ayrıca davet alanları da gayet ferah.

Mekanla ilgili detaylı yazımıza da buradan ulaşabilirsin: Armonia De Luxe Düğün Organizasyonlarına Yeni Bir Soluk Getiriyor

Armonia De Luxe

3- Reji by Kalyon Hotel

İstanbul düğün yerlerinden Reji by Kalyon Hotel, Fatih ilçesinde yer alıyor. Tarihi bir mekanda, surların arasında düğün yapma fikri seni de cezbediyor mu? İşte Reji by Kalyon Hotel, çiftlere bu atmosferi sunuyor.

Mekanın 500 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Düğün alanında, kötü hava koşullarında 30 saniye içerisinde aktif hale getirilebilen açılır kapanır tavanı var. Bu tavan sistemi sayesinde özellikle bahar düğünlerinde yağmur konusunda tedirgin olmanıza gerek kalmıyor

Bu mekanı da tüm detaylarıyla inceledik: Buram Buram Tarih Kokan Bir Düğün Mekanı Kalyon Hotel İstanbul

Reji by Kalyon
Hotel

4- Ramada Plaza İstanbul City Center

İstanbul düğün otellerinden Ramada Plaza, Şişli bölgesinde konumlanmış. Toplu taşıma araçlarına çok yakın bir noktada yer alıyor.

Otelin düğün organizasyonları için kullandığı kapalı ve açık alanı mevcut. 180 kişilik kapasitesi bulunan alanında, açılır kapanır tavan bulunuyor. Ayrıca bu alanda bulunan havuz sayesinde de keyifli bir ortam oluşturulmuş.

Otelde düğün yapmanın en büyük avantajlarından biri, düğün paketi dahilinde balayı odasında konaklama hizmetinin sunulması oluyor. Ramada Plaza da çiftlere böyle bir jest yapıyor!

Ramada Plaza İstanbul
City Center

İstanbul'un ihtişamlı düğün mekanları da burada: İstanbul'un En Lüks Düğün Mekanları

5- Güzel Masal Havuzbaşı Düğün Tesisleri

Bahçelievler’de yer alan Güzel Masal Havuzbaşı Düğün Tesisleri, davetlilerine müthiş bir atmosferr manzarası sunuyor! Mekanın 3 farklı alanı var. Dilersen kapalı salonlardan birinde dilersen de havuz başı alanda düğününü yapabiliyorsun. Havuz başı alandaki açılır kapanır tavan oldukça kullanışlı.

Mekanın yaklaşık 75 - 100 araçlık bir otoparkı bulunuyor. Bu otoparkı davetlileriniz ücretsiz olarak kullanabiliyorlar.

Güzel Masal
Havuzbaşı Düğün Tesisleri

6- Beyaz Martı Davet Gemisi

Yağmurlu havalar, tekne düğünlerinin de korkulu rüyası haline gelmiş durumda! Çiftlerin bu korkusunu ortadan kaldırmak için Beyaz Martı Davet Gemisi, kapalı alanını her zaman yedekte bekletiyor. Herhangi bir kötü hava koşulunda organizasyonu sadece 5 dakika içerisinde bu alana taşıyabiliyorlar.

Gemiyi Sarıyer Kireçburnu sahiline giderek yakından görebiliyorsun. Anlaştığın takdirde de senin istediğin herhangi bir deniz kıyısından organizasyona başlayabiliyorlar.

Beyaz
Martı Davet Gemisi

Kapalı alana sahip teknede düğün fikri hoşuna gittiyse şu yazımız da ilgini çekebilir: İstanbul'da Boğaz’a Nazır Tekne Düğünü Seçenekleri

7- Salon Venedik / Cebeci Şehir Parkı

İstanbul açık hava düğün mekanlarından Salon Venedik / Cebeci Şehir Parkı, Sultangazi’de yer alıyor. Mekan İstanbul’un göbeğinde olmasına rağmen şehrin trafiğinden ve gürültüsünden uzak, çam ağaçlarının ve yeşilliklerin arasında kurulmuş!

Mekanda yağmura karşı şemsiyeler ve açılır kapanır sistem ile önlem alıyorlar. Mekanın açık alanında 500-750 kişi ağırlanabiliyor. Süslemeleri de kesinlikle görülmeye değer!

Salon
Venedik

Kokteyl düğünü yapabileceğiniz mekanlar da burada: İstanbul'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

8- Mira Palas

Açık ve kapalı alanı bulunan düğün mekanları İstanbul Avrupa Yakası’nda çok sayıda mevcut. Bunlardan biri olan Mira Palas da Avcılar’da, E-5 Karayolu üzerinde yer alıyor.

Mekanın yaklaşık olarak 700 kişilik davetli kapasitesi var. Düğün alanının tavanı tamamen açılıp kapanabiliyor.

Gold ve beyaz renklerin ağırlıklı olarak kullanıldığı salonlarının süslemeleri de çok başarılı. Hatta size bir otel düğünü yapıyormuşsunuz gibi hissettirebilir cinsten!

Mira Palas

9- Crown Plaza İstanbul

Çiftler, İstanbul’da düğün yerlerine bakarken deniz manzaralı olanlara genelde öncelik veriyorlar. Sen de manzara sevenlerdensen, Bakırköy sahilinde yer alan Crowne Plaza ilgini çekecek!

Mekanın açık alanı ve kapalı balo salonu bulunuyor. Dilediğinde organizasyonunu yapabiliyorsun. İki alanın dekorasyonu da birbirinden şık!

Crowne Plaza İstanbul, davetlilere kokteyl yapabilmeleri için de bir alan oluşturmuş. Hatta dilersen, mekan yetkililerine önceden bildirip nikah töreni için de bir alan hazırlamalarını isteyebiliyorsun.

Crown Plaza
İstanbul

10- Boğaz Garden

Açık hava düğün mekanları İstanbul Anadolu Yakası’nda da azımsanamayacak sayıda bulunuyor! Üsküdar’da yer alan Boğaz Garden’ın 1.500 kişiye davetli ağırlanabilecek açık alanı ve 500 kişilik kapalı alanları bulunuyor.

Mekan; açık alanında bulunan çiçekleri, meyve ağaçları, yürüyüş yolları ve çevre düzenlemesi ile kendine hayran bırakıyor!

Salonlarında bulunan ve camdan yapılmış olan açılır kapanır tavanı da yağmura karşı tedirgin olmamanızı sağlıyor.

Boğaz Garden

Sana önereceğimiz mekanlar bu şekildeydi. İstanbul düğün mekanları fiyatları hakkında bilgi edinmek istersen firma sayfalarından ücretsiz teklif alabilirsin! Ayrıca fotoğraflarına bakarak da mekanların süslemeleri ve genişliğiyle ilgili fikir edinebilirsin.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum