Düğün Fotoğraflarında Doğal Görün: 7 Maddede Fotojenik Olmak

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:39 dakika

28.05.2024

Düğün fotoğraflarına yıllarca bakıp, o en özel günü hatırlayacaksın. Bu sırada "Kendimi ne kadar kasmışım", "Keşke daha doğal gülseymişim" dememek için şimdi vereceğimiz ipuçları çok işine yarayacak!

Fotojenik Olmak İçin Neler Yapılabilir?

“Fotojenik olmak” hep tartışılagelmiştir. Genellikle “fotojenik” ifadesi fotoğrafta güzel görünen kişiler için kullanılır. Aslında fotoğrafta güzel çıkmanın modelle olan ilgisini de yadsımamak gerekir. Güzel olalım ya da olmayalım fotoğraflarda fotojenik olmak için neler yapabiliriz gelin bir göz gezdirelim.

Doğru Makyajla Fotojenik Olmak Mümkün

Makyaj malzemesi kullanırken özellikle ton seçimlerine dikkat edilmeli. Fotoğraflarda abartılı görünmemek için sade bir makyaj şart. Bu tercih kullanılan renklerin aşırı parlak çıkmasını engeller. Burun üstü ve alın bölgelerinde çok parlak uygulama yapılmamalı. Kızarıklık, cilt lekelerini kamufle etmek için yoğun olmayan bir kapatıcı kullanılabilir.

düğün fotoğraflarında doğal görün: 7 maddede fotojenik olmak

Fotojenik Olmaya Engel: Kırmızı Gözler

Işığın az olduğu ortamlarda gözümüz flaş benzeri aydınlatma araçlarına anında tepki vermeyebilir. Dolayısıyla biz fark etmeden fotoğraflarda gözlerimizin kıpkırmızı çıktığını görürüz. Aslında fotoğrafta görünen kırmızı kılcal damarlarımızda dolaşan kanın rengidir.

Bu durumun çözümü, çekim yapmadan ışığa gözü alıştırmak, göz bebeklerinin küçülmesini sağlamaktır. Işık sabit bir konumda ve sürekli ise ışığa bir süre bakarak da bu sorun çözülebilir.

Vücut Dilini Kullanmak

Duruş, bir vücut dili olarak fotoğrafta çok önemlidir. Fotoğrafa nasıl durduğumuz yansır. Dik durulan, göğüs önde karın içeride fotoğraflar fiziğinizi daha iyi gösterecektir. Yalnız dik bedeni çok kasmamakta da fayda var.

Sakin Olmak!

Rahatlık, sakinlik fotoğraf çekimi için çok önemlidir. Stres, heyecan ve gerginlik yüzümüze olduğu kadar vücudumuza da yansır. Gülümsemek yüzü ve vücudu rahatlatıcı etkilere sahiptir. Birçok fotoğrafçı, "peynir", "üç yüz otuz üç" gibi sözcükler söyleterek kişileri gülümsetmeye çabalar.

Bu durum çoğu zaman işe yaramış gibi görünse de samimi olmayan bir gülümseme yaratır. Güzel fotoğraf olsun derken sahte gülümsemeli fotoğraflar elde edilebilir. Bunun bir çözümü olarak zihinden keyifli şeyler geçirmek, komik anıları hatırlamak işe yarayabilir.

Profesyonel bir çekim söz konusuysa, aynanın önünde gülümseme çalışması yapılabilir. Kişinin kendisine en çok yakışan gülümsemeyi bulması için bu yöntem işe yarayabilir; fotoğraf çektirirken de bu gülümsemeyi rahatlıkla yüzünüze oturur.

Rahatlamak İçin Neler Yapılabilir?

Stresle başa çıkmak için nefes almanın öneminden bahsedelim. Derin nefes almak kalp ritmini yavaşlatacağı gibi stresin önüne geçmeyi de sağlar.

,

İyi Bir Fotoğrafçı Seçilebilir

İyi fotoğrafçı seçerken mutlaka portfolyolarına bakılmalı. Profesyonel bir fotoğrafçıları, modellerinin güzelliğini nasıl vurgulayacaklarını bilir ve çoğu zaman müşterilerini memnun eder.

En doğal ve keyifli düğün fotoğraflarını çektirmek için çalışabileceğin, alanında uzman düğün fotoğrafçılarını Düğün.com'da bir arada bulabilirsin. Hemen şehrindeki düğün fotoğrafçılarını incele, ilgini çeken firmalarla iletişime geçip, fiyat teklifi alabileceğini de unutma!

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

irfan

Düğün Tarihi: 14.10.2014


fotoğraf öenmli tabii


ayşegül

Düğün Tarihi: 14.10.2014


faydalı bir yazı olmuş. dikkat edeceğim