Düğün Çiçeği Modasını Bir Bilene Sorduk

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

0:46 dakika

29.06.2020

Önümüzdeki düğün döneminde en moda çiçekler neler? Düğün.com çiftleri için 2013 yılının düğün çiçeği modasını Arelia Çiçekçilik’ten Hüseyin Avni Özkan ile konuştuk.

2013 Yılında Düğün Çiçekleri Modası

Mekanlara göre farklılık göstermekle beraber daha çok renkli düğün çiçekleri bu yıl ön planda. Pembeden fuşyaya giden renk tonları yaz düğünleri için çok uygun olacaktır. Kır ve plaj düğünlerinde ise rengarenk çiçekler daha çok tercih ediliyor. Çiçek olarak ortancalar, şakayık, celosia, amaranthus, phalanopsis orkide, ayçiçeği ve tabiî ki çiçeklerin olmazsa olmazı güller...

düğün çiçeği modasını bir bilene sorduk

Mevsimlere Göre Düğün Çiçekleri

Düğün masa çiçeği klasiklerinden olan gül ve orkideyi 4 mevsim boyunca bulmak mümkün olduğundan hem masa ortası aranjmanlarında hem de gelin el buketlerinde kullanmak iyi bir tercih olacaktır. Belli zamanlarda (yılbaşı ve sevgililer günü gibi) fiyat artışları olacağından özel günlerde bütçeye uygun mevsim çiçekleri de tercih edilebilir. Bu çiçekler lisyantus, gül, lilyum ve mevsimine göre ortanca olabilir.

düğün çiçeği modasını bir bilene sorduk

Düğün Mekanında Çiçekler

Geniş ve yüksek tavanlı düğün mekanlarında masa ortası çiçekleri daha çok büyük objelere yapılır. Açık havada yapılan düğünlerde daha kısa objeler kullanılmalı ve çiçekler de buna göre seçilmelidir. Mekana ya da dekorasyonda kullanılan konsepte uygun obje ve çiçek tercih edilmelidir. Nikah alanı varsa bu alanda da düğün konseptine uygun çiçekler tercih edilmelidir.

düğün çiçeği modasını bir bilene sorduk

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Sıradaki Makaleler

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

HK

Hilal Kayaoğlu

Düğün Tarihi: 17.10.2014


orkide 4 mevsim var mıymıiş ya


YK

yüksel küçük

Düğün Tarihi: 17.10.2014


gülden daha fazla yakışan bi çiçek yok bence