Düğün Çiçeği Modasını Bir Bilene Sorduk

Önümüzdeki düğün döneminde en moda çiçekler neler? Düğün.com çiftleri için 2013 yılının düğün çiçeği modasını Arelia Çiçekçilik’ten Hüseyin Avni Özkan ile konuştuk.

2013 Yılında Düğün Çiçekleri Modası

Mekanlara göre farklılık göstermekle beraber daha çok renkli düğün çiçekleri bu yıl ön planda. Pembeden fuşyaya giden renk tonları yaz düğünleri için çok uygun olacaktır. Kır ve plaj düğünlerinde ise rengarenk çiçekler daha çok tercih ediliyor. Çiçek olarak ortancalar, şakayık, celosia, amaranthus, phalanopsis orkide, ayçiçeği ve tabiî ki çiçeklerin olmazsa olmazı güller...

20131 - düğün Çiçeği modasını bir bilene sorduk

Mevsimlere Göre Düğün Çiçekleri

Düğün masa çiçeği klasiklerinden olan gül ve orkideyi 4 mevsim boyunca bulmak mümkün olduğundan hem masa ortası aranjmanlarında hem de gelin el buketlerinde kullanmak iyi bir tercih olacaktır. Belli zamanlarda (yılbaşı ve sevgililer günü gibi) fiyat artışları olacağından özel günlerde bütçeye uygun mevsim çiçekleri de tercih edilebilir. Bu çiçekler lisyantus, gül, lilyum ve mevsimine göre ortanca olabilir.

20132 - düğün Çiçeği modasını bir bilene sorduk

Çiçekçiler İndirimleri

Düğün Mekanında Çiçekler

Geniş ve yüksek tavanlı düğün mekanlarında masa ortası çiçekleri daha çok büyük objelere yapılır. Açık havada yapılan düğünlerde daha kısa objeler kullanılmalı ve çiçekler de buna göre seçilmelidir. Mekana ya da dekorasyonda kullanılan konsepte uygun obje ve çiçek tercih edilmelidir. Nikah alanı varsa bu alanda da düğün konseptine uygun çiçekler tercih edilmelidir.

20133 - düğün Çiçeği modasını bir bilene sorduk

Şehrindeki 225 Çiçekçi Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

YK Yüksel Küçük

gülden daha fazla yakışan bi çiçek yok bence

HK Hilal Kayaoğlu

orkide 4 mevsim var mıymıiş ya