Konya Tarihi Düğün Mekanları

Konya'nın en güzel tarihi düğün mekanları Düğün.com'da! Hemen tıkla, tüm mekanları gör ve beğendiklerinin fiyatları hakkında bilgi edin!

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları
Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları

Tarihi Düğün Mekanları İçin Gelinlik Önerileri

Geçmişin izleri düğününüze yansısın istiyorsanız, tarihi düğün mekanlarını tercih edebilir, konak düğünü ya da şık bir köşk düğünü yapabilirsiniz. Böyle bir mekanda evlenecekseniz, gelinlik seçiminizi hem vücut tipinize göre hem de mekana göre seçmelisiniz. Tarihi düğün mekanlarına en çok dantelli ve işlemeli kumaşlardan tasarlanan gelinlikler yakışıyor. Özellikle hakim yaka, uzun kol ile dantelin uyumunu denemenizi öneririz. Ayrıca dönem gelinliklerinden hoşlanıyorsanız, vintage gelinlikler de tam size göre olabilir. 50’li ve 60’lı yılların gelinliklerinden ilham alabilirsiniz. Örneğin bilekte biten Audrey Hepburn tarzı bir gelinlik tercih edebilir, altına da pastel tonlarda yumurta topuklu, bantlı şık bir dans ayakkabısı giyebilirsiniz. Gelinliğin yanı sıra aksesuar seçiminiz de önem taşıyacaktır. Vintage gelinlikler ile en çok kafes duvaklar, saç bantları, şapkalar, eldivenler yakışıyor.

Tarihi Düğün Mekanı İçin Dekorasyon Önerileri

Saray, köşk, konak gibi tarihi düğün mekanlarının geniş balo salonları yaz-kış düğün yapmak için idealdir. Buram buram tarih kokan böyle bir mekanda evlenecekseniz, mekanın dekorasyonunda gösterişli tercihlerde bulunabilirsiniz. Örneğin masa süslemelerinde büyük şamdanlar, dev vazoların içerisinde rengarenk çiçekler, sandalyeler için altın sarısı kumaşlardan süslemeler seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Konya Tarihi Mekan Düğünleri

Tarih ve kültür şehir olan Konya’da, pek çok tarihi mekan bulunur. Kriterlerinize uygun, düğün yapılabilecek mekanları listelemek için bulunduğunuz sayfadan yararlanabilirsiniz. Ayrıca firmalardan ücretsiz fiyat teklifleri alabileceğinizi de unutmayın.