Tarihi Mekanlar Kayseri

Karatay Han Butik Otel & Restaurant

 • Kapasite
  50 - 150 Kişi

 • Kişi Başı
  250 - 500 TL
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir mekan aradığını anlat, ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 düğün mekanıyla seni iletişime geçirsin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Karatay Han Butik Otel & Restaurant Fiyatlandırma

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)
250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)
250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)
250 TL'den az
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)
250 TL'den az

Karatay Han Butik Otel & Restaurant Kapasite

Yemekli
Min. 50 - Maks. 150
Kokteyl
Min. 50 - Maks. 150

Karatay Han Butik Otel & Restaurant Özellikler

Olanaklar
Yemek servisi Menü tadımı Menüde değişiklik Organizasyon sorumlusu Işık, ses ve sahne hizmeti Fotoğrafçı getirme Organizasyon firması getirme
Fiziksel Özellikler
Bahçe Çim alan Şehir dışında Yüksek tavan
Manzara
Doğa manzaralı Tarihi yer manzaralı

Karatay Han Butik Otel & Restaurant Sıkça Sorulan Sorular

Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğün fiyatları ne kadar?

Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğün fiyatları hafta içi yemekli kişi başı 250 - 500 TL, hafta içi kokteylli ise kişi başı 250 TL'den az aralığından başlamaktadır.Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğün fiyatları hafta sonu yemekli kişi başı 250 - 500 TL, hafta sonu kokteylli ise kişi başı 250 TL'den az aralığından başlamaktadır.

Karatay Han Butik Otel & Restaurant kaç kişilik düğün kapasitesine sahip?

Karatay Han Butik Otel & Restaurant 50 kişiden 150 kişiye kadar yemekli hizmet, 50 kişiden 150 kişiye kadar kokteyl hizmeti sunmaktadır.

Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğününüz için hangi hizmetleri sunuyor?

Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğününüz için yemek servisi, menüde değişiklik i̇mkanı, vale hizmeti ve fotoğrafçı getirme i̇mkanı sunmaktadır.

Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğün dışında hangi organizasyonlarda hizmet veriyor?

Karatay Han Butik Otel & Restaurant düğün dışında nişan, kurumsal etkinlikler, açılışlar, bayi toplantısı, davet ve resepsiyon, kına ve mezuniyet törenleri hizmeti vermektedir.

Otopark araç kapasitesi ne kadar?

250-500

Aynı zamanda birden fazla düğün yapılıyor mu?

Hayır

Engelli girişi var mı?

Hayır

Vale hizmeti var mı?

Evet

Servis saat kaçta sona eriyor?

24:00

Müzik saat kaçta sona eriyor?

24:00

Özel menü seçenekleriniz neler?

Yok

Mekanın kısıtlamaları neler?

Alkol servisi yok

Karatay Han Butik Otel & Restaurant Hakkında

Kayseri-Malatya yolu üzerinde yer alan ve Selçuklu Veziri Celaleddin Karatay tarafından yaptırılan Karatay Han Kayseri’de 778 yıla rağmen tüm ihtişamıyla ayakta duruyor. 10 yıl önce aslına uygun restore edilen yapımızda, konaklayabileceğiniz ve yemek yiyip dinlenebileceğiniz modern bir han olarak sizleri bekliyoruz.

Köylüler tarafından uzun yıllar depo olarak kullanılan Karatay Han, restore edildikten sonra 49 yıllığına kiralandı. Tarihe yeniden kazandırmak adına hala restorasyon çalışmaları devam ediyor. Eskiden İpek yolunun uğrak yeri olan han, kervanların konaklaması amacıyla yaptırılmış. Şimdi de iki bölümden oluşuyor. Yazlık ve kışlık olarak… Yazlık bölümde odalar ve yarı kapalı alanlar mevcut. Kışlık ise tamamen kapalı bir alan. Önemli motiflere sahip hanımızın sanat tarihi öğrencileri de buraya gelerek ders yapıyor. Tarihteki yerini alması için elimizden geleni yapıyoruz.
Önceden köylüler tarafından ister istemez ambar olarak kullanılıyordu. Anıtlar Kurulu projeyi onayladıktan sonra hizmet vermeye başladık. Atalarımızdan halan bu eseri kendi konseptine göre restore ettik. Tarihi yapıyı asla bozmadan… Biz de bu emaneti gözümüz gibi bakarak hizmet veriyoruz. Şu an da butik otel ve restoran olarak faaliyet gösteriyoruz. O dönemdeki kulanım amacından şaşmadan devam ettiriyoruz.

Böyle tarihi oldukça güçlü bir mekân da butik bir organizasyon yapmanız için hiçbir engel yok. Özellikle tarihe düşkün biriyseniz sizin için burası biçilmiş bir kaftan! Tarihin dokusunu hissederek, lezzetlerimiz ile tanışarak harika bir organizasyon geçirebilirsiniz. Oldukça anlamlı bu yer de evlenmek, masallara yakışacak bir başlangıç olur.

Tarihi bir mekânda masalları yaşamak… Biliyoruz böyle bir arayış içindesiniz. Merak etmeyin sizi oldukça tatmin edecek bir yere denk geldiniz. Bizimle iletişime geçmeyi düşünüyorsanız yandaki formu doldurmanız yeterli. Böylece birlikte düğününüzü planlayabiliriz!

Ekiple Tanışın

İletişim

 • Adres::

  Kayseri Pınarbaşı yolu 37 km Karatay Köyü içi Kayseri

 • Haritadaki Konumu

  Karatay Han Butik Otel & Restaurant Yol Haritası

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.