Antakya Konak Antakya Restaurant

100 - 250 Kişi
250 - 500 TL

Antakya Sultan Sofrası

50 - 150 Kişi
250 TL'den az

Antakya The Liwan Hotel

50 - 250 Kişi
250 - 500 TL

Antakya Antikhan Konuk Evi

100 - 350 Kişi
250 - 500 TL

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Hatay Tarihi Düğün Mekanları

Eski dönemlerin ruhunu düğününde hissetmek isteyen çiftler için Hatay tarihi düğün mekanlarını öneriyoruz! Hatay’da birçok tarihi mekan alternatifiniz bulunuyor. Konaklar, köşkler ve diğer tarihi binaların bir kısmı düğünlere kapılarını açmış durumda.

Hatay tarihi düğün mekanlarının kapalı alanlarında organizasyon yapabileceğiniz gibi yüzyıllık ağaçlarla donatılmış bahçelerini de kullanabiliyorsunuz.

Tarihi bir yapıda düğün yapmanın en avantajlı noktalarından biri, düğün fotoğrafı için ayrı bir mekan arayışına ihtiyaç duyulmaması. Duvarları, merdivenler, kapıları ve hatta bahçesiyle eski dönemleri anımsatan birçok köşeleri bulunduğu için mekanın dilediğiniz her yerinde düğün fotoğrafı çektirebiliyorsunuz.

Hatay tarihi düğün mekanlarının hazırlık odaları bile kendine hayran bırakıyor. Çiftlere özel hazırlanan hazırlık odalarında da vintage dokunuşlara yer verilebiliyor. Düğün saatinize kadar bu odada dinlenebiliyor, dilerseniz makyöz ve kuaförünüzü getirerek bu odada hazırlanabiliyorsunuz.

Hatay’daki tarihi düğün mekanlarının kapasiteleri, 100 kişiden başlıyor ve 400 kişiye kadar yükselebiliyor. Yani çok kalabalık düğünler yerine standart kapasitedeki düğünler için ideal yerler olduklarını söyleyebiliriz.

Tarihi mekanlar, genelde yüksek tavanlı oluyor. Eski dönemlerdeki yapıların çoğu bu şekilde yapıldığı için şanslısınız. Davetlileriniz ve siz bunalmayacak, rahatlıkla eğlenebileceksiniz.

Tarihi Mekanda Düğün Yapacak Çiftlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Tarihi bir düğün mekanıyla anlaşmadan önce davetli sayınızı mutlaka netleştirmelisiniz. Sonrasında mekan araştırırken davetli sayınızla eşdeğer kapasitesi olan yerlerle görüşmelisiniz. Kalabalık bir düğün için butik mekanları seçerseniz, davetlileriniz rahat hareket edemediği için sorun yaşayabilirsiniz.

Tarihi mekanda düğün yapacaksanız, bu dokuya uygun bir konsept oluşturmalısınız. Biz kesinlikle bir organizasyon firmasıyla çalışmanızı veya mekanın bünyesinde bir ekip varsa onlarla detaylı konuşmanızı öneriyoruz.

Öncelikle süslemede uygulayacağınız konsept, mekanın duvarlarından varaklarına kadar her detayıyla uyumlu olmalı. Yani altın varaklı bir mekanı kır çiçekleri yerine kristal şamdanlarla süslemeniz daha uygun olacaktır.

Tarihi mekanda düğün yapacak gelin adaylarının, gelinliklerini de ona göre seçmelerini tavsiye ediyoruz. Tarihi mekan deyince akla ilk olarak vintage geliyor. Siz de vintage bir gelinlik modeli tercih edebilir, vualet kullanabilir, saçınızı ona göre yaptırabilirsiniz.

Hatay düğün mekanlarıyla görüşürken, hangi hizmetleri verdiklerini detaylı bir şekilde öğrenin. Yani sizin isteklerinizi tamamen karşılayabiliyorlar mı diye bilmenizde fayda var.

Eğer düğün günü mekanda konaklamak istiyorsanız, böyle bir imkanları olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bazı Hatay tarihi düğün mekanları, çiftlere konaklama imkanı da sunabiliyor.

Hatay Tarihi Düğün Mekanlarının Fiyatları

Hatay’daki tarihi düğün mekanlarında fiyatlandırmalar, kişi başı rakam üzerinden yapılıyor. Mekanla anlaşma esnasında seçeceğiniz menüye bir fiyat veriliyor. Bu fiyatı davetli sayınızla çarparak toplam rakama ulaşabiliyorsunuz.

Tarihi düğün mekanlarında fiyatları etkileyen faktörlerin başında davetli sayısı geliyor. Davetli sayınız ne kadar fazlaysa ödemeniz gereken rakam da aynı oranda yükseliyor. Ayrıca kapasitesi fazla olan mekanlar butik olanlara göre daha yüksek fiyatlar talep ediyor. O nedenle mekanla anlaşmadan önce mutlaka davetli sayınızı netleştirin.

Düğün tarihinizi belirlediniz mi? Hala belirlemediyseniz elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz. Bir tarihi düğün mekanıyla en geç 6 ay içerisinde anlaşmalısınız. 1 sene öncesinden anlaşma yaparsanız avantajlı rakamlar sunabileceklerini bilmelisiniz. Son anda yapılan mekan anlaşmalarında fiyatların daha yüksek olduğunu görüyoruz.

Hafta içi yapılan düğünlerin hafta sonundakilere göre daha uygun fiyatlı olduğunu belirtelim. Hafta içi çiftler tarafından az talep gördüğü için firmalar kampanyalı fiyatlar sunuyor. Yaz ve kış dönemi arasında da aynı durum var.

Size en uygun Hatay tarihi düğün mekanını bulmak için istediğiniz ilçedeki mekanları detaylı bir şekilde incelemenizi öneriyoruz. Firma sayfalarından fotoğraflarına bakabilir, beğendiklerinizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Tüm İlçeler Tarihi Düğün Mekanları

Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları

  • Hatay Tarihi Mekanlar Fiyatları

    İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
    Antakya 150 300 TL 45.000 TL