Bakırköy Söz ve Nişan Mekanları

Bakırköy'de tarzına ve bütçene uygun nişan mekanı arıyorsan, şimdiden firma sayfalarını incelemeye başla!

15 firma

Firmanız Burada Yer Alsın.

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor, siz de hemen firmanızı ekleyin, çiftlere firmanızı tanıtın!

Firmanı Ekle
Tüm İlçeler Söz ve Nişan Mekanları

Bakırköy Nişan Mekanları

İstanbul Avrupa Yakası’nın merkezi ve keyifli ilçelerinden biri Bakırköy! Burada nişan organizasyonu yapmak isteyen çiftler, tarzlarına uygun bir mekan bulmakta zorluk yaşamıyor. Aynı zamanda denize nazır mekanları nedeniyle de oldukça ilgi görüyor. Bakırköy’e İstanbul’un birçok noktasından kolaylıkla ulaşım sağlanabildiğini de not düşelim.

Bakırköy nişan mekanları ortalama 100-200 kişilik davetli kapasitesine sahip oluyor. Tabii bu rakam artıp azalabiliyor. Çok daha kalabalık bir nişan yapacaksanız, size uygun bir salon da bulabilirsiniz.

Evde nişan yapmaktansa, Bakırköy nişan mekanlarından biriyle anlaşmak çiftlere büyük avantajlar sunuyor. Öncelikle günler öncesinden yemek, temizlik ve süsleme hazırlığına başlamanız gerekmiyor. Mekan yetkilileri bunun hepsini sizin için hallediyor. Ayrıca söz ve nişan gibi organizasyonlarda yaşanan eve davetli sığdırma sorunsalı da ortadan kaldırılmış oluyor.

Bakırköy nişan mekanlarında yemekli ve yemeksiz organizasyonlar düzenleyebiliyorsunuz. Yemekli organizasyonlarda davetlilerinize başlangıç, ordövr tabağı, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir menü sunuluyor. Yemeksiz organizasyonlarda ise cips, kuruyemiş ve kuru pasta gibi ikramlıklar sunuluyor.

Bakırköy nişan salonları, yemek servisinin yanı sıra DJ, organizasyon, süsleme, fotoğraf / video, nişan pastası gibi hizmetler de veriyor. Mekanlarla görüşürken bir nişan paketlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz.

Bakırköy’de Nişan Mekanı Nasıl Seçilir?

Bakırköy’de nişan yapacak çiftlerin öncelikle mevsime göre hareket etmesini öneriyoruz. Yaz mevsiminde nişan yapacaksanız, açık alanı olan mekanlarla iletişime geçebilirsiniz. Bahar döneminde de açık alanlar idealdir. Ancak beklenmedik anda yağabilecek yağmura karşı önlem almaları gerekiyor. Açılır kapanır tavan veya yedekte bekletilen bir kapalı salon işinizi görecektir. Kış dönemleri için birbirinden güzel kapalı salonlar bulunuyor. Bu salonlardaki devasa pencereler sayesinde manzaraya da yakından tanık olabiliyorsunuz.

Bir nişan mekanıyla anlaşmadan önce bütçenizi belirlemeniz de çok önemli. Bakırköy nişan yerlerini listelerken bütçenize göre filtreleme yapabilir ve bu doğrultuda hareket edebilirsiniz. Fiyatlara bakarak yemekli mi yoksa yemeksiz bir organizasyon mu yapacağınızı da kararlaştırırsınız.

Bakırköy’de nişan organizasyonunuzda nasıl hizmetler istediğinize karar vermelisiniz. Mesela canlı müzik olmasını istiyor musunuz? Böyle taleplerinizi not edebilir ve nişan mekanlarının bu hizmetleri karşılayıp karşılamadıklarını öğrenebilirsiniz.

Seçeceğiniz nişan mekanının, organizasyona gelecek olan davetlilerinize yakın bir noktada yer alması da önemli. Özellikle aile büyüklerini yormamak adına dikkat etmeniz gereken bir konu.

Bakırköy Nişan Mekanlarının Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Bakırköy nişan mekanları, çiftlere kişi başı fiyat sunuyor. Seçeceğiniz menünün kokteyl mi yoksa yemekli mi olacağına göre fiyatlar değişiyor. Kokteyl menüler, yemeklilere göre çok daha uygun fiyatlı oluyor. Yemekli menülerde de ana yemek tercihiniz fiyatı etkiliyor. Beyaz et tercih ederseniz, kırmızı ete göre daha az bir ödeme yapıyorsunuz.

Nişan yapacağınız tarihe göre de fiyatlarda değişiklikler görülüyor. Kış döneminde yapılan organizasyonlar yaz dönemindekilere göre indirimli fiyatlarla sunuluyor. Aynı durum hafta sonu ve hafta içi organizasyonları için de geçerli. Hafta içi organizasyonları bütçeyi pek sarsmıyor.

Bakırköy nişan mekanlarından istediğiniz hizmetlere göre ekstra ücretlendirme yapılabiliyor. Mesela birçok mekan DJ hizmetini standart fiyat dahilinde veriyor. Ancak iyi bir orkestranın nişanınızı hareketlendirmesini istiyorsanız bunun için ayrıca bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Süslemelerde kullanılan aksesuarların da aldığınız fiyatta payı büyük. Özellikle son dönemlerde sıklıkla kullanılan canlı çiçeklerin cinsleri, yerli / ithal oluşları bile çok farklı bir fiyat ortaya çıkarabiliyor. O nedenle süsleme konusunda bütçenizi göz önünde bulundurarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bakırköy’deki nişan mekanlarının sayfalarından ücretsiz fiyat teklifi alarak net bir fikre sahip olabilirsiniz.