Hangi Ünlü Kaç Yaşında Evlendi?

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:26 dakika

11.02.2021

Kimi çok erken yaşta evlilik yapmış, kimi ise evliliği erteleyebildiği kadar ertelemiş. Ünlülerin ilk evliliklerini kaç yaşında, kimlerle yaptıklarını hiç merak ettin mi? İşte magazin dünyasının ünlü isimlerinin kaç yaşında evlendikleri ve evliliklerindeki dikkat çeken detayları senin için yazdım.

1- Sezen Aksu

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Sezen Aksu ilk evliliğini 18 yaşında Hasan Yüksektepe ile yaptı. Severek yıldırım nikahıyla evlendiği Yüksektepe ile olan birlikteliği sadece 3 gün sürdü. Boşandıktan sonra eski eşinin, en yakın arkadaşı ile evlendiğini duyan Sezen Aksu, uzun süre kendini toparlayamadı. Sonrasında ise hala soyadını kullandığı Engin Aksu’yla bir evlilik gerçekleştirdi.

2- Kim Kardashian

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Özellikle son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren Kim Kardashian ilk evliliğini 19 yaşında yaptı. Prodüktör Damon Thomas ile gerçekleştirdiği evliliği dört sene sürdü. Toplamda 3 evlilik yapan Kardashian, 2012 yılından beri ünlü rap şarkıcısı Kanye West ile evli ve iki çocuğu var.

3- Serdar Ortaç

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Serdar Ortaç geç evlenen ünlülerden. İlk evliliğini 44 yaşında yapan şarkıcı, İrlandalı model Chloe Loughnan ile evli. Türkiye geleneklerine uygun bir şekilde yaptıkları kına gecesi, evliliklerinin dikkat çeken detaylarından biriydi. Ayrıca Chloe düğünde giydiği iki farklı gelinlikle gayet hoş görünüyordu.

4- Johnny Depp

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Ünlü oyuncu ilk evliliğini 20 yaşında yaptı. Kendisinden 5 yaş büyük makyaj sanatçısı Lori Anne Allison ile gerçekleştirdiği evlilik yaklaşık beş sene sürdü. Sonrasında ise Amber Heard ile bir evlilik gerçekleştirdi, ancak o da uzun sürmedi.

5- Kenan Doğulu

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Kenan Doğulu ilk evliliğini 39 yaşındayken yaptı. Ünlü oyuncu Beren Saat ile 2014 senesinde evlendi. Bu, Beren Saat’in de ilk evliliği oldu. Hala devam eden güzel bir birliktelikleri var.

Bak bazı ünlüler de ilk aşklarıyla evlenmiş: Bu Hikayeler Filme Konu Olur: İlk Aşklarıyla Evlenen Ünlüler

6- Gönül Yazar

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Gönül Yazar, 14 yaşındayken yaşını mahkeme kararıyla 18 yapıp ilk evliliğini gerçekleştirdi. 7 kez evlenmesiyle de bilinen sanatçı ilk evliliğini, hala soyadını kullandığı Necdet Yazar ile yaptı. O zaman 32 yaşında olan Necdet Yazar’la evliliği ise kısa sürdü.

7- Ozan Güven

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Ozan Güven, 30 yaşındayken İkinci Bahar setinde tanıştığı yönetmen Türkan Derya ile evlendi. Bu evlilikten Ali Aziz adında bir çocukları oldu. Ancak 5 sene süren evliliğin ardından 2010 senesinde ayrıldılar. Ünlü oyuncu daha sonra tekrar evlenmedi.

Bazı ünlüler ise hiç evlenmemiş: Aradığını Bulamayıp Hiç Evlenmemiş Ünlüler

8- Angelina Jolie

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Brad Pitt ile gerçekleştirdiği evlilikle anılan Angelina Jolie, ilk kez 21 yaşında nikah masasına oturdu. Oyuncu Jonny Lee Miller ile gerçekleştirdiği evliliği 3 sene sürdü. Bu evliliğinde dikkat çeken nokta ise; Jolie’nin gelinlik giymemesi olmuştu. Ünlü oyuncu düğününde deri bir pantolon ve üzerine kendi kanıyla eşinin ismini yazdığı beyaz bir tişört giymişti.

Jolie'nin gelinliği döneminin en çok konuşulan modellerinden olmuş, ikonik gelinlikler arasındaki yerini almıştı. Sen de dünyanın en konuşulan ve beğenilen gelinlik modellerini incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: Akıllardan Silinmeyen Dünyanın En Güzel Gelinlikleri

9- Ahu Tuğba

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Ahu Tuğba ilk evliliğini 14 yaşındayken ortaokul arkadaşı Mustafa Ulusoy ile yaptı. Kısa süren evlilikten sonra anlaşamayıp boşanma kararı aldılar. Toplamda 10 kere dünyaevine giren Ahu Tuğba’nın bir tane de kız çocuğu bulunuyor.

Bu davetiyeler sana fikir verecek: Ünlülerin Düğün Davetiyelerini Görmeden Davetiyeni Seçme!

10- Tarkan

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Megastar Tarkan geç yaşta evlenen sanatçılardan. 44 yaşındayken hayranı Pınar Dilek ile dünyaevine giren sanatçının evliliği uzun süre konuşulmuştu. Şöyle de bir güzel haber var ki, Tarkan yakın tarihlerde baba olacak.

Hayranıyla evlenen tek ünlü Tarkan değil: Aşk Şöhret Tanımaz: Hayranlarıyla Evlenen Ünlüler

11- Hülya Avşar

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Toplamda 2 kez evlenen Hülya Avşar, ilk evliliğini 16 yaşındayken mühendislik öğrencisi Mehmet Tecirli ile yaptı. Sonrasında anlaşamayan çift boşanma kararı aldılar. Ancak Avşarı’ın asıl konuşulan evliliği Kaya Çilingiroğlu’yla olandı. Bu ikinci evliliğinden Zehra adında bir kızı oldu.

12- Ebru Şallı

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Ünlü model Ebru Şallı ilk evliliğini şarkıcı Ozan Orhon ile 20 yaşındayken gerçekleştirdi. Orhon ile evlilikleri sadece 1 sene sürdü. Daha sonrasında Harun Tan ile evlenen Şallı’nın 11 yıl süren bu evliliğinden iki çocuğu oldu.

13- Sinem Kobal

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Arda Turan’la uzun bir birliktelik yaşayan ve nişanlanan Sinem Kobal, Kural’dan ayrıldıktan bir süre sonra Kenan İmirzalıoğlu ile bir ilişkiye başladı. İki yıllık ilişkinin sonunda ise 29 yaşındayken İmirzalıoğlu ile dünyaevine girdi. Hala evlilikleri devam ediyor.

14- Salma Hayek

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Geç yaşta evlenen ünlülerden bir diğerinde sıra: Ünlü oyuncu Salma Hayek 42 yaşındayken iş adamı François-Henri Pinault ile dünyaevine girdi. Uzun zamandır beraber olan çiftin bir de kız çocukları var.

15- Britney Spears

hangi ünlü kaç yaşında evlendi?

Britney Spears, ilk evliliğini çocukluk arkadaşı Jason Allen Alexander ile 23 yaşındayken yaptı. İlk evliliğinin şöyle dikkat çeken bir özelliği var ki: Bu evlilik sadece 50 saat sürdü! Çiftin söylediklerine göre evlilik cüzdanını aldıkları an evliliğe hazır olmadıklarını fark etmişler.

Ünlülerin evlilik yaşları bu şekilde. Peki sence ideal evlenme yaşı ne olmalı? Haydi yorum yazarak fikrini bizimle paylaş.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap