Saklıköy Çalgan Restaurant*

Saklıköy Çalgan Restaurant
Çalgan Et Lokantası Ankara’da misafirlerine doğayla baş başa olabilecekleri bir ortamda birbirinden lezzetli yemekler sunan, 11 dönümlük arazi üzerinde kurulu cennetten bir köşe adeta, şehrin kalabalığından, stresinden sıkılanların ve damak zevkine düşkün olanların buluşma noktası ÇALGAN 1997 yılından beri bu keyfi misafirlerine kaliteden ve doğal ortamdan ödün vermeden sunuyor. Bu çok özel mekanın işletmeciliğini ise İbrahim, Mehmet ve Yunus DEMİRCİ kardeşler yapıyor.

Çayyolu’nun ilk restoranlarından biri olan ve isminin anlamı “Şelalenin doğduğu yer” olan Çalgan’a geldiğinizde sizi ilk önce Ihlamur ağaçlarının kokusu karşılıyor. 500 ‘ün üzerinde araç alabilen geniş otoparka aracınızı park edip mekanın taş merdivenlerinden çıkmaya başladığınızda hemen solunuzda Rize’nin yaylalarından getirilen 150 yıllık tarihi serenderi ve hemen yanındaki Kuzineli Balık restoranı görüyorsunuz. Üç kapalı mekandan biri olan Kuzineli Balık Restoran 120 kişi kapasiteli olup kışın ortada yanan filita üzerinde kestane ve içinde pişen mısır ekmeğiyle tam bir yayla evi havası vermekte, gruplar için sinevizyon sunumu bulunan bu salon açılır tavan ve katlanır çamları sayesine sigaralı bahçeye dönüşebiliyor.

Kuzineli balık restorandan çıkıp kuş cıvıltıları ve su sesleri eşliğinde taş merdivenleri çıkmaya devam ettiğinizde ıhlamur ağaçlarının kokusuna diğer çiçeklerin kokusu karışıyor.Meyve ağaçlarının bulunduğu ve içinde ördeklern ,kazların yüzdüğü havuzlu ön bahçeye ulaşıyorsunuz. Çocuklarınız için hazırlanan oyun parkında çocuklarınız eğlenirken siz kuş cıvıltıları şelalele sesinde yemek keyfini yaşayın.

Bu bahçenin hemen sağında 350 kişi kapasiteli ikinci kapalı mekan olan Şömineli Salon bulunmakta, 360derece görüş alanına sahip, kubbe tavan, ortada şömine ve ayrı çocuk odası bulunan mekan büyük organizasyonlarınız ( düğün, kına, nişan vb.) için mükemmel bir yer tamamen çıkabilen yan camlar sayesine yazın büyük bir kamelyaya dönüşebilen salonda kışın şöminede yanan odunların çıtırtısında canlı müzik eğlence keyfini sunuyoruz.

Taş merdivenlerden devam ettiğinizde solunuzda üçüncü kapalı mekan 250 kişilk Otantik Ahşap Salon yer almakta yüksek tavan, oatntik yapısı ve tamamen ahşap olan bu salonda nostaljinin zirvesine varacaksınız. Misafirlerin her türlü rahatı düşünülen mekanda Çocuk oyun odası ve Bebek bakım odası bile bulunmakta.

Buradan çıkıp taş merdivenleri bitirdiğinizde ise Sağınızda 60 kişilik Şelaleli bahçe ve solunuzda 150 kişilik Şelaleli Havuzlu üst bahçe yer almakta yazın püfür püfür esen bu bahçede canlı müzik eşliğinde unutulmaz anılar yaşıyacaksınız.

30-40 civarında deneyimli personel ile her gün 09,30 ile 24,00 arası hizmet veren ÇALGAN et lokantasını henüz görmediyseniz, eşsiz doğası ve çeşitli seçenekler sunan menüsü alternatif alanlarıyla doğa dostu Saklıköy ÇALGAN’ı keşfedilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz.

*Aradığın firmanın detayları bulunmamaktadır.

BENZER FİRMALAR


Evleneceklere Destek Hareketi
Saklıköy Çalgan Restaurant ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Saklıköy Çalgan Restaurant hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap