Davetli Listesi Yapmanın İncelikleri

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

1:06 dakika

29.06.2020

300 – 400 kişiyi çağıracağınız bir organizasyon için; kimseyi unutmadan ve kimseyi kırmadan düğün davetli listesi oluşturmak biraz zaman alabilir. Nelere dikkat etmeniz gerektiğine gelin birlikte bakalım.

davetli listesi yapmanın i̇ncelikleri

Gruplandırın

Düğüne çağırcağınız konukların listesini yapmak zor iştir. Kafa karışıklığını önleyip kimseyi unutmamak için, ilk yapmanız gereken davetlilerinizi guruplandırmak olmalı. Sizin ve eşinizin aileleri, yakın ve uzak akrabalar, arkadaşlar, partnerli ve partnersiz gelecekler, varsa çocuklar şeklinde guruplar oluşturarak kişileri başlıkların altına yerleştirin.

Oturma Planı Aracı'nı Kullanın

Artık düğün davetli listenizi yapmak için kartonlar ve post-it'ler içinde debelenmenize gerek yok. Yerleri değişen davetliler, gelmeyenlerin yerine yedek listeden çekilen davetliler derken, kağıt kalemle oluşturduğunuz listeniz karalama tahtasına dönebilir. Siz en iyisi, Oturma Planı Aracı'nı kullanın, bu müthiş kolaylıktan mahrum kalmayın.

davetli listesi yapmanın i̇ncelikleri

Şehirdışı ve Yurtdışından Gelecekler

Şehirdışından gelecek misafirlerinizin listesini mutlaka ''Uzaktan Gelecekler'' diye ayrı bir başlık altında toplayın. Çünkü davetiyelerinizi dağıtma zamanı geldiğinde, şehirdışı ve yurtdışından gelecek konuklarınıza davetiyelerini daha önceden göndermeniz gerekecek.

Konuk Sayınızı Azaltma

Eğer düğün bütçeniz kısıtlıysa ve davetli sayınızda kısıtlamaya gitmeniz gerekiyorsa, bir tane de ''Yedekler'' gurubu oluşturun. Gelemeyeceğini bildiren konuklarınız olursa, gelmeyenlerin yerine hemen yedek listenizdeki isimlerden birini geçirebilirsiniz. Kimseyi kırmadan davetli listenizi kısaltmanın inceliklerini öğrenmek için tıklayın!

Bekarlar Masası

Düğünde sizin çevrenizden sonra, en büyük şamata bekarlar masasında dönüyor olacak. En güzel halleriyle, süslenip püslenip gelen arkadaşlarınız, gençlik enerjisi, sizin için duydukları mutluluk ve belki de yeni bir aşka başlama ihtimallerinin heyecanıyla, en eğlenceli masayı yaratacaklar. Eskiden bekarlar masası gizlice tertip edilir, kimseye pek bir şey çaktırılmazdı ama artık masa kartına ''Bekarlar Masası'' yazmakta bile özgürsünüz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

seda nasipli

Düğün Tarihi: 16.10.2014


bu oturma planı gerçekten işe yarayabilir


Yeşim Doğanlı

Düğün Tarihi: 16.10.2014


Bekarlar masası yazmakta büyüklere ayıp oolur sanki :D