İstanbul'un Bohem Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:07 dakika

02.10.2019

Düş kapanları, makromeler, pampaslar… Özgür ruhlu çiftlerin tercihi olan bohem düğün konsepti senin de hoşuna gidiyor mu? Cevabın “Evet” ise bu yazıda derlediğimiz İstanbul bohem düğün mekanlarını hemen incele!

istanbul'un bohem düğün mekanları

1- Oda Farm

Eyüp’te yer alan Oda Farm ile başlayalım listeye! Mekan ekolojik, yenilikçi ve modern bir yaklaşıma sahip. Oda Farm; ana bahçe, cam sera, villa ve havuz başı after parti alanına sahip.

Mekanın bahçesinde birbirinden güzel çiçekler ve meyve ağaçları bulunuyor. Düğün alanı; uzun ahşap masalar ve sandalyelerle donatılmış. Masa üstlerinde bitkilerle yapılan süslemeler ve makromelerle oluşturulan fonlar, bohem ruhu her yerde hissetmenizi sağlıyor.

Oda Farm’da gece 03:00’e kadar eğlenceye devam edebileceğini de belirtelim.

Oda Farm

2- Leonardo

İstanbul kır düğünü mekanlarından Leonardo, doğasıyla büyüleyen ilçe Beykoz’da konumlanmış. Mekanın organizasyonlar için 350 kişilik kapalı ve 550 kişilik açık alanı bulunuyor. İki farklı mekanları bulunmasına rağmen aynı gün içerisinde tek bir düğün yapıyorlar. Bu da çiftler açısından büyük avantaj!

Düş kapanlarıyla hazırlanan fonlar, çiçeklerle donatılmış gelin yolları ve birbirinden güzel fotoğraf köşeleriyle bohem düğün yapmak isteyen çiftler buraya bayılacak.

Mekanda düğün yapan çiftlere, sezon boyunca yarı olimpik havuz kullanımı ve butik otelde bir gece konaklama hizmetlerini de hediye ediyorlar.

Leonardo

3- Ada Kanlıca - Baro Bahçe

Şimdi de Beykoz’un Kanlıca ilçesindeki bir düğün mekanına bakalım: Ada Kanlıca – Baro Bahçe! Mekanın bahçesindeki organizasyonuna kokteyl ile başlayıp, nikah seremonisi ile devam edip düğün ile taçlandırabilirsin. Hatta istersen after parti ile geceye devam etme imkanın da bulunuyor.

Nikah düzeninde jüt kumaşla süslenmiş sandalyeler, kütüklerin üzerindeki kır çiçekleri ve makrome detaylarıyla Ada Kanlıca bohem konsept konusunda gerçekten çok başarılı.

Bu mekanda 200-300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Ada Kanlıca Baro Bahçe

Bu fikirler çok hoşuna gidecek: Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

4- Eva Garden Bahçeköy

Sarıyer’de Belgrad Ormanları’nın içerisinde, doğanın tam kalbinde yer alan Eva Garden; iki farklı alanıyla düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca mekanın after parti alanı da bulunuyor. Oldukça geniş bir alana yayılmış durumda. Kalabalık düğünler için ideal bir mekan.

Mekan yetkililerinin 15 yıllık düğün tecrübesi bulunuyor. Bu süre zarfında da her geçen gün trendleri takip etmiş ve farklı konseptler tasarlamışlar. Mekanda geometrik ahşap detaylardan kuru çiçeklere kadar birçok detayla bohem atmosfer oluşturuluyor.

Eva Garden Bahçeköy

5- Likapa Garden

Beykoz’daki Likapa Garden, yemyeşil bir vadinin içinde yer alıyor. Düğün organizasyonlarına kuş seslerinin eşlik ettiği bir ortam düşünün! Mekan yetkilileri düğün ile ilgili tüm detayları planlıyorlar. Misafirlerinin oturma düzeni nasıl olacak? Süslemelerde hangi aksesuarlar kullanılacak? Bunlar gibi birçok soruya yanıt buluyorlar.

Mekanda, çiftin isteğine bağlı olarak uzun ahşap masalar veya yuvarlak lake masalar kullanılabiliyor. Biz tabii bohem konsept için ahşap masaların kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Likapa Garden’da 2.000 kişiye kadar davetli ağırlanabildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Likapa Garden

6- Sohbet Garden

Şimdi İstanbul’un biraz daha iç kısımlarına doğru ilerliyoruz ve Küçükçekmece’deki Sohbet Garden’a bakıyoruz! Ulaşımı kolay bir kır düğünü mekanı arıyorsanız, burayla kesin görüşmelisiniz. Mekan, E-5 Karayolu’na ve toplu taşıma araçlarına çok yakın bir noktada yer alıyor.

Sohbet Garden’ın 400 kişilik açık alanı ve bunun dışında da küçük organizasyonların düzenlendiği iki kapalı salonu bulunuyor.

Mekanda devasa ağaçlar var ve sarmaşıklarla çevrilmiş. Bu keyifli alanı da çok güzel bir şekilde süslüyorlar. Parça kumaşlarla ve düş kapanlarıyla süslenmiş fonları senin de beğeneceğini düşünüyoruz.

Sohbet Garden

7- Hint Bahçesi

Hint Bahçesi, Sarıyer LifePark’ın içerisinde yer alıyor. Merkezi ve çok bilinen bir ortamda yer aldığı için buraya kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Dilersen toplu taşımayla dilersen de özel araçla gidebiliyorsun. Ayrıca oldukça geniş bir de otoparkları mevcut.

Mekanın 300-400 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Organizasyon ekibi, çiftlere birden fazla süsleme seçeneği sunuyor. Hangisi sizin tarzınıza daha yakınsa onu tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca tamamen çifte özel bir konsept hazırlamaları da mümkün.

Mekandaki yapay havuzu ve gece ışıklandırmalarını da mutlaka incelemeni öneriyoruz.

Hint Bahçesi

8- Spicy Orman Evi

Eyüp Kemerburgaz’da yer alan Spicy Orman Evi, bohem konsepti buram buram hissedebileceğin en iyi mekanlardan biri. Dört bir tarafınız ağaçlarla kaplı, aynı zamanda masasından sandalyesine kadar her detayında doğayla iç içe olduğunuzu hissedebiliyorsunuz.

Mekanda 500-750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Çiftlere paket dahilinde otopark, vale hizmeti, yemek servisi, menü tadımı gibi birçok hizmet sunuyorlar.

Mekanı detaylı olarak incelediğimiz yazımız da burada: Doğanın Ortasında Bir Düğün Mekanı Spicy Orman Evi

Spicy Orman Evi

9- Urza / İstinye

Sarıyer’in keyifli semtlerinden biri olan İstinye’de yer alıyor Urza! 500-750 kişilik davetli kapasitesine sahip olan mekan; bohem konsepte uygun süslemeleri, fotoğraf köşeleri, after parti alanı, yağmura karşı kullanabileceğiniz çadırı ve çok daha fazlasıyla çiftlerin en güzel günlerine tanıklık ediyor.

Urza İstinye’de düğün yaparsanız, tecrübeli bir ekiple çalışma fırsatı da sizi bekliyor. Yılların getirdiği tecrübenin yanı sıra çiftlerle empati yapma becerileri sayesinde de çok iyi işler ortaya çıkarıyorlar.

Mekanın inceleme yazısını da buraya bırakıyoruz: Urza İstinye ile Tanışın, Kır Düğünü Hayalinizi Ertelemeyin

Urza İstinye

10- La Terra

Son olarak da Tuzla’daki La Terra’dan bahsedelim. Çeşitli ağaçlar, kırmızı güller ve rengarenk çiçeklerle donatılmış bir bahçede düğün yapmak istersen; bu mekan çok hoşuna gidebilir. Mekanın kapasitesi oldukça geniş: Burada 1.500 kişi ağırlanabiliyor.

Bohem düğün mekanlarının en büyük avantajlarından biri, fotoğraf çekimi için ekstra yer arayışına gerek kalmaması oluyor. La Terra’da düğün yapan çiftler de bu avantajdan faydalanıyor ve fotoğraflarını mekandaki güzel köşelerde çektirmeyi tercih ediyorlar.

La Terra

İstanbul’da bohem tarzını yansıtarak düğün yapabileceğin mekanların bir kısmını inceledik. “Daha fazla seçenek istiyorum” dersen, seni İstanbul kır düğünü mekanları sayfasına alalım!

Düğün Mekanları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

Sıradaki Makaleler

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanı Firmaları

Düğün Mekanı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum