İstanbul'un Bohem Düğün Mekanları

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

2:44 dakika

26.09.2023

Düş kapanları, makromeler, pampaslar… Özgür ruhlu çiftlerin tercihi olan bohem düğün konsepti senin de hoşuna gidiyor mu? Cevabın “Evet” ise bu yazıda derlediğimiz İstanbul bohem düğün mekanlarını hemen incele!

i̇stanbul'un bohem düğün mekanları

1- Qubbe Bahçe

En popüler İstanbul kır düğünü mekanları arasında yer alan Qubbe Bahçe, Sarıyer'de Bahçeköy Surları karşısında yer alan bir harikalar diyarı... Qubbe Bahçe'nin kokteyl kapasitesi 2.000, yemekli düzen kapasitesi 1.200 kişi.

i̇stanbul'un bohem düğün mekanları

Qubbe Bahçe

Qubbe Bahçe

Firmayı İncele

2- Leonardo

İstanbul kır düğünü mekanlarından Leonardo, doğasıyla büyüleyen ilçe Beykoz’da konumlanmış. Mekanın organizasyonlar için 350 kişilik kapalı ve 550 kişilik açık alanı bulunuyor. İki farklı mekanları bulunmasına rağmen aynı gün içerisinde tek bir düğün yapıyorlar. Bu da çiftler açısından büyük avantaj!

Leonardo

Leonardo

Leonardo

Firmayı İncele

3- Ada Kanlıca - Baro Bahçe

Şimdi de Beykoz’un Kanlıca ilçesindeki bir düğün mekanına bakalım: Ada Kanlıca – Baro Bahçe! Mekanın bahçesindeki organizasyonuna kokteyl ile başlayıp, nikah seremonisi ile devam edip düğün ile taçlandırabilirsin. Hatta istersen after parti ile geceye devam etme imkanın da bulunuyor.

Nikah düzeninde jüt kumaşla süslenmiş sandalyeler, kütüklerin üzerindeki kır çiçekleri ve makrome detaylarıyla Ada Kanlıca bohem konsept konusunda gerçekten çok başarılı.

Bu mekanda 200-300 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor.

Ada Kanlıca
Baro Bahçe

4- Eva Garden Bahçeköy

Sarıyer’de Belgrad Ormanları’nın içerisinde, doğanın tam kalbinde yer alan Eva Garden; iki farklı alanıyla düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Ayrıca mekanın after parti alanı da bulunuyor. Oldukça geniş bir alana yayılmış durumda. Kalabalık düğünler için ideal bir mekan.

Eva Garden
Bahçeköy

5- Saklı Orman

Düğün organizasyonlarına kuş seslerinin eşlik ettiği bir ortam düşünün! Beykoz’daki Saklı Orman tam da böyle, yemyeşil bir alan üzerine kurulmuş.

25 senelik deneyime sahip ekip, düğün ile ilgili tüm detayları planlıyorlar. İstediğin konsepti seçtiğinde, hayallerindeki ambiyansı yaratabilmeleri de cabası! Saklı Orman'da 750 kişiye kadar davetli ağırlanabildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

saklı orman

Saklı Orman

Saklı Orman

Firmayı İncele

6- Sohbet Garden

Şimdi İstanbul’un biraz daha iç kısımlarına doğru ilerliyoruz ve Küçükçekmece’deki Sohbet Garden’a bakıyoruz! Sohbet Garden’ın 400 kişilik açık alanı ve bunun dışında da küçük organizasyonların düzenlendiği iki kapalı salonu bulunuyor.

Mekanda devasa ağaçlar var ve sarmaşıklarla çevrilmiş. Bu keyifli alanı da çok güzel bir şekilde süslüyorlar. Parça kumaşlarla ve düş kapanlarıyla süslenmiş fonları senin de beğeneceğini düşünüyoruz.

Sohbet Garden

Sohbet Garden

Sohbet Garden

Firmayı İncele

7- Hint Bahçesi

Hint Bahçesi, Sarıyer LifePark’ın içerisinde yer alıyor. Merkezi ve çok bilinen bir ortamda yer aldığı için buraya kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor.

300-400 kişilik kapasitesi bulunan mekanda sunulan süsleme seçeneklerinden tarzınıza daha olanı seçebilir ya da tamamen size özel bir konsept hazırlamalarını da talep edebilirsin.

Mekandaki yapay havuzu ve gece ışıklandırmalarını da mutlaka incelemeni öneriyoruz.

Hint Bahçesi

Hint Bahçesi

Hint Bahçesi

Firmayı İncele

8- Spicy Orman Evi

Eyüp Kemerburgaz’da yer alan Spicy Orman Evi, bohem konsepti buram buram hissedebileceğin en iyi mekanlardan biri.

Mekanda 500-750 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Çiftlere paket dahilinde otopark, vale hizmeti, yemek servisi, menü tadımı gibi birçok hizmet sunuyorlar.

Spicy Orman Evi

Mekanı detaylı olarak incelediğimiz yazımız da burada: Doğanın Ortasında Bir Düğün Mekanı Spicy Orman Evi

9- Sarıyer Garden

İstanbul kır düğünü mekanları arasında Sarıyer'de bulunan Sarıyer Garden, oturmalı düzende 300, kokteyl düzeninde yaklaşık 400 kişilik kapasiteye sahip bir mekan. Düğün.com çiftlerine dönem dönem kaçırılmayacak indirimler sunuyorlar. Firma sayfasını takip etmende fayda var.

i̇stanbul'un bohem düğün mekanları

10- Bahar Country

İstanbul kır düğünü denince akla gelen ilk adreslerden bir tanesi de elbette Bahar Country! Sarıyer'de olması tabi ki bizi şaşırtmıyor. Çünkü böylesine yeşil bir alan tabii ki de Sarıyer'de olacaktı. Bahar Country düğün organizasyonları için bol oksijenli ortamda dans etmek isteyen çiftleri bekliyor!

i̇stanbul'un bohem düğün mekanları


İstanbul’da bohem tarzını yansıtarak düğün yapabileceğin mekanların bir kısmını inceledik. “Daha fazla seçenek istiyorum” dersen, seni İstanbul kır düğünü mekanları sayfasına alalım!

Şunlar da ilgini çekebilir:

İstanbul'da Kokteyl Tarzı Düğün Yapılabilen En Şık Mekanlar

Az Ama Öz Sevenler İçin: Kokteyl Düğün Konsepti

Bohem Düğün Konsepti İçin 9 Fikir

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap