Kına ve Bekarlığa Veda Galerileri

Kına ve bekarlığa veda için bindallı modelleri, kına gecesi aksesuarları ve son moda kına elbiseleri... Hepsi Düğün.com galerilerinde!

Kına Aksesuarları

Kına gecesinde kullanılan aksesuarlar, gelin adaylarının taleplerine göre artıp azalabiliyor. Ama özellikle son dönemlerde düzenlenen hemen hemen her organizasyonda kullanılan belli aksesuarlar var.

Kına elbisesi, saç aksesuarları, kına tahtı, kaftan, kına süsleri, davul, tef, kına hediyelikleri gelin adaylarının en çok aldığı aksesuarların başında geliyor.

Şimdi kına aksesuarlarına detaylı bakalım:

Kına Tahtı

Gelin adayları tarafından Osmanlı dokunuşlarının olduğu, sultanlara yakışır kına gecesi konseptleri sıklıkla tercih ediliyor. Bu konseptlerin en önemli aksesuarlarından biri de kına tahtları oluyor.

Taht, kına gecesinin konseptine göre süsleniyor. Kırmızı, bordo, mor ve pembe gibi birçok renkte kına tahtı bulunuyor. Ayrıca tahtlar, tüllerle ve çiçeklerle süsleniyor.

Gelin adayına kendini özel hissettiren kına tahtlarının önünde nedimeler için minderler bulunuyor. Gelinin yakın arkadaşları bu minderlere oturabiliyor.

Kına tahtlarının tek ve iki kişilik olanları bulunuyor. Eğer kına gecenizde nişanlınız da bulunacaksa kına tahtının mutlaka iki kişilik olması gerekiyor. Kına gecelerinde, en azından kına yakımı esnasında damat adayı organizasyona dahil olabiliyor.

Tahtları, organizasyon firmaları ve kına mekanları sunuyor. Ancak organizasyon firmasıyla çalışmayıp, aksesuar firmalarından sadece kına tahtı kiralamanız da mümkün.

Kına Elbisesi

Kına kıyafeti, gelin adaylarının kararsız kaldığı konulardan biri. Standart kına organizasyonlarına baktığımızda, gelinler ilk önce kına abiyelerini giyiyorlar. Kına yakımı esnasında kına kaftanıyla mekana tekrar giriş yapıyorlar. Bu nedenle kaftan modelinin haricinde bir de elbise seçilmesi gerekiyor.

Kırmızı kına elbisesi modelleri en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Kına yapacağınız mekana göre kabarık, düz kesim veya kısa etekli modellerden birini tercih edebiliyorsunuz.

Tek renk seçeneği elbette ki kırmızı değil. Bordo, mor, lacivert, altın sarısı ve daha birçok renkteki elbise modelleri karşımıza çıkıyor. Hatta bazı organizasyonlarda beyaz elbiselerin bile tercih edildiğini görebiliyoruz.

Kına Gecesi Saç Aksesuarları

Gelin adayları, genelde kuafördeyken kına saç aksesuarlarını taktırıyorlar. Yaptıracakları saç modeline ve seçecekleri elbiseye göre kullanacakları aksesuarlar da değişiklik gösteriyor.

Revaçta olan saç aksesuarları, kesinlikle kına gecesi taçları. Aklınıza direkt kraliçe taçları gelmesin. Çiçekli, boncuklu, taşlı birçok taç modeli bulunuyor. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz.

Bazı gelin adayları kına taçlarını elbiselerine göre değiştirebiliyor. Yani organizasyonda iki kına kıyafeti giyecekse, iki farklı taç kullanabiliyor. Ama biz size tüm kıyafetlerinize uyacak tek bir taç seçmenizi öneriyoruz. Böylece taç değiştirirken saçınızın bozulma riskini de ortadan kaldırmış oluyorsunuz.

Kına duvağı da atlamamanız gereken bir aksesuar. Kına yakılırken başınıza örtülecek olan duvağı saçınızı bozmayacak şekilde, özenerek örtmelisiniz. Ayrıca duvağın çok kısa olmamasına da dikkat edilmesi gerekiyor.

Kına Malzemeleri

Kına gecesi malzemelerine küçük ama hayat kurtarıcı olanlarla devam edelim. Kına gecesi deyince aklınıza gelen her detay için bir malzeme gerekiyor olabilir.

Kına tepsisi, kına sepeti, kına mendili, kına hediyelikleri, kına mumları, el gülleri, kına eldiveni, nedime taçları temel olarak ihtiyaç duyulan malzemeler.

Beraber bakalım:

Kına Tepsisi ve Kına Sepeti

Kına tepsisi, organizasyonlar için büyük önem taşıyor. Kına yakımı esnasında, yaş kına özel bir tepside getiriliyor. Bu tepsiler genelde kadife kumaşla kaplanıyor ve oldukça ihtişamlı görünüyor.

Kına tepsisini de seçeceğiniz konsepte göre belirlemeniz gerekiyor. Kırmızı, pembe, mor, altın sarısı ve bordo renklerindeki tepsiler, gelin adaylarının favorileri arasında yer alıyor.

Hediyelik kınaları koymak için de bir sepete ihtiyaç oluyor. Sepetin içerisinde tercihinize göre kına kesesi veya kına kutusu koyabiliyorsunuz ve bunlar nedimeler tarafından davetlilere dağıtılıyor. Bu arada bu dağıtmalık kına paketlerinin de birçok modeli olduğunu bilmelisiniz.

Kına sepetini tepsiyle takım olarak satın almanız mümkün. Bu işin kolay tarafı. Ayrı ayrı alacaksanız da uyumlu olmalarına dikkat etmenizi öneriyoruz. İkisinin de aynı renkte ve aynı süslemelere sahip olması bir bütün oluşturması açısından önemli bir detay.

Kına Süsleri ve Kına Hediyelikleri

Kına gecesi hediyeleri, davetlileri elleri boş göndermemek ve onlara bu güzel günü hatırlatmak için sunuluyor. Böylece kına gecenize gelen yakınlarınızın da kendilerini değerli hissetmesini sağlıyorsunuz.

Peki kınada dağıtılacak hediyelikler deyince aklımıza ne geliyor? Oje, kına aynası, minik çerçeveler, şeker kutuları, rujlar ve çok daha fazlası. Aslında bu hediyelerin çoğu genelde kadınlara hitap ediyor.

Kına gecesi magnetleri de hediye için güzel bir seçenek. Üzerinde gelinin isminin ve organizasyon tarihinin yazdığı magnetler, sıklıkla tercih ediliyor. Bu magnetler çoğunlukla kaftan şeklinde oluyor. Dilerseniz çerçeve ve dudak şeklinde olanlarını da yaptırabiliyorsunuz.

Renkli Kına Eğlenceleri İçin Malzemeler

Gelin adaylarının hemen hemen hepsi kınalarında doyasıya eğlenmek ister. Kına gecelerine katkıda bulunacak bazı eğlenceli kına aksesuarları mevcut.

Kına kemeri, kına mendili, kına tefi, kına davulu, el zili, bendir, Shakira kemeri bu malzemelerin başında geliyor. Şimdi detaylı bakalım:

Kına Kemeri

Kına geceleri, ilk başta ağlatıp sonrasında çılgınlar gibi dans ettiren etkinlikler! Pistin boş kalmaması için de davetlileri teşvik edecek aksesuarlar gerekiyor. İşte kına kemerleri o aksesuarlardan biri!

Shakira kemeri olarak da bilinen kına kemerlerinden 10-15 tane bulundurulması yeterli oluyor. Zaten davetliler kendi aralarında kemerleri birbirlerine verdikleri için sorun olmuyor.

Bu kemerleri rengarenk seçebileceğiniz gibi konsepte uygun olacak şekilde tek bir renkte de tercih edilebilir.

Kına Tefi ve Davullar

Kına gecesinde eğlenceyi arttıran bir diğer ürün de kına gecesi tefi! Davetlilerin coşkusunu katlayan tefler, kına aksesuar firmalarında kolaylıkla bulunabiliyor. Birbirinden farklı renklerdeki kına tefleri; Shakira kemeri, el zili, mendil gibi aksesuarların olduğu masada davetlilere sunuluyor.

Son dönemlerde çevrenizdeki kına gecelerindeki davul şovlarına denk gelmişsinizdir. Nedimeler, kına davulu ile gelin adayına mekana girerken eşlik ediyorlar. Hatta davulu geline vererek, onun da bu coşkuyu tam anlamıyla yaşamasını sağlıyorlar.

Standart kına davulları, tüy ve kurdele gibi malzemelerle süsleniyor. Bazı firmalarda ise ışıklı kına davulları bulunuyor. Şeffaf olan bu davullar, içerisindeki renkli led ışıklarla beraber, davetlilere güzel bir görsel şölen sunuyor.

Bunlar gibi birçok aksesuarı seçmeden önce galerilerimize bakarak, fikir almanızı öneriyoruz. Sonrasında beğendiğiniz ürünler için kına aksesuar firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.