Yaz Sonu Bakımı Dosyası

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:04 dakika

13.05.2022

Yazla beraber şehirlere dönüş başladı. Kendinizi iyi aydınlatılmış aynalarda gördüğünüzde kişisel bakıma ihtiyaç duyduğunuzu farkederseniz paniklemeyin. Sonhabara hazırlanmak ve düğün hazırlıklarınız sırasında güzelliğinizin zirve noktasında kalmak için bilmeniz gerekenler burada.

Saç Kesimi ve Renk Yenileme

Sıcak ve kuru hava artı tuzlu ve klorlu su eşittir yaz sonunda saçlarınızdan yükselen imdat çığlıkları. Bu çağrıya kulak verin ve yazın sonunda vücudun en çok yıpranan parçaları olan saçlarınıza hak ettikleri özeni gösterin. İster uzun ister kısa olsunlar, yaz aylarının yükünden kurtulabilmeleri için sonbahara girerken saçlarınızı uçlarından da olsa kesitirin. Boya ya da balyaj gibi uygulamaları yenilemek için de yaz sonu doğru zaman olacak. Bu sayede yazla birlikte saçınızın yıpranmış görüntüsünü de geride bırakmış olarak düğün hazırlıklarınıza hızlı bir giriş yapacaksınız.

yazsonu-sac

Detoksla Canlanın

Yaz aylarının, tatilin ve seyahatin ayrılmaz parçası olan; keyifli ancak bir o kadar da zararlı yiyecek ve içecekleri biraz fazla tüketmiş olma ihtimalinize karşı birkaç günlük bir detoksla vücudunuzu arındırın. Alkol, yağlı gıdalar ve fast-food ürünlerle yavaşlayan metobolizmanızı kısa bir detoks programıyla kışa hazırlayın. Bunun için bir beslenme uzmanın hazırladığı canlılık iksirini sabahları içmeniz yeterli. Gelin bakımının en çok ihmal edilen yönlerinden olan beslenme basamağını bu sayede atlamış olacaksınız.

yazsonu-detox

Nem Yüklemesi

Cildiniz ve tırnaklarınıza yaz boyunca kaybettikleri nemi geri kazandırmak için yoğun bir nem yüklemesi yapmalısınız. Yaz boyu bronzlaşan teninizin rengini korumak için duş alırken yumuşak duş jellerini tercih edin. Banyo sonrasında vücudunuzu havluyla silerek değil, tampon hareketleriyle kurulayın. Vücudunuz henüz nemliyken yoğun yağ içeren bir losyonu masaj hareketleriyle tüm vücudunuza uygulayarak cilt bakımınızı tamamlayın. El ve ayak bakımınız için özel peeling, nem kürü ve tırnak şekillendirmeden oluşan bir paket alın ve bir süreliğine oje kullanmaktan kaçının. Tırnaklarınızdaki sürekli kırılmalardan şikayetçiyseniz demir eksikliğiniz olup olmadığını araştırın.

yazsonu-tirnak

Esneme Egzersizleri

Yazın artan fiziksel aktivite ve vücudunuzun daha çok yağ yakmaya yönelik doğal eğilimi sayesinde daha ince ve daha esnek olduğunuzun farkındasınız değil mi? Bu fırsatı değerlendirin ve formunuzu sonbaharda da korumanıza yardımcı olacak yumuşak bir egzersiz seçin. Düğün hazırlıklarınız sırasında sizi yormadan formda tutacak, esneterek gerginliğinizi atmanızı sağlaycak bu egzersiz yoga ya da pilates olabilir. Yerinde duramayan gelin adayları içinse daha enerjik bir egzersiz olan zumba ideal. Eğer ihtiyacınızın esnkelikten öte, kilo vermek olduğunu düşünüyorsanız düğünden önce kilo vermenin pratik yollarını deneyin.

yazsonu-pilates

Envanter Listesi

Sonbaharı karşılarken bedeninizi olduğu gibi dolabınızı da canlandırın. Sonbaharda günler kısalır, evlilik hazırlıkları yoğunlaşırken dolabın karşısında ne giysem diye düşünecek vakit bulamayacaksınız. Size tavsiyemiz, gardrobunuzdaki giysileri elden geçirip, son bir senedir giymediklerinizi ayırmanız, kalanlarla yapılabilecek kombinasyonları belirlemeniz ve eksik listesi çıkarmanız olacak. Alışverişe çıkarken listenizi çantanızın bir köşesinde bulundurun ve önceliği acil ihtiyaçlara verin. Giysilerinizi renklerine, tarzlarına ve mevsimlerine göre düzenlemeniz, sabahları ayna karşısanda geçireceğiniz zamanı da azaltacaktır.

yazsonu-dolap

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Sıradaki Makaleler

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezleri Firmaları

Güzellik Merkezleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

BY

Buse Yüce

Düğün Tarihi: 15.10.2014


Siz bide benim dolabı görün. çoraplar bile rengine göre ayrılmış hehe :) tabi benimki biraz hastalık ama kıyafetlere bazı gruplandırmalar yapmak şarttt


BA

bihter Akmaz

Düğün Tarihi: 15.10.2014


ah ahh hepsi iyi güzel de bir de uygulamaya koyabilsek... :):))