Toplantıda Başlayan Aşk: Irmak&Kubilay

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

5:35 dakika

21.03.2024

Düğün günü metro anonsuyla mutluluklar dilenen bir çifte hiç rastlamış mıydınız?

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Bizimki biraz şans eseri bir karşılaşma oldu ama en güzeli de o değil mi? Büyük bir toplantı için Erzurum’a gitmiştik. Kubilay da ev sahipliği yapan kurumda çalışıyordu. Ortak arkadaşlarımız vardı ama o güne kadar hiç karşılaşmamış ve tanışmamıştık. Oradaki ev sahipliği, ilgisi, yardımseverliği ve sorunları anında güler yüzle çözebilme kabiliyeti beni anında etkiledi. Sonra muhabbet etmeye başladık ve dışardan farklı görünsek de aslında çok ortak noktamız olduğunu ve oldukça iyi anlaşabildiğimizi fark ettik.

toplantıda başlayan aşk: irmak&kubilay

Romantik evlenme teklifini nasıl aldınız?

Yine bir toplantı için Erzurum’a gidecektim. Uçak 2-3 saat kadar rötar yapmıştı, artık gitmekten vazgeçmek üzereydim ama Kubilay telefonda sürekli beklememi ve o uçağa binmem gerektiğini söylüyordu, anlam verememiştim. Neyse sonunda bindim ve Erzurum’a indiğimizde Kubilay beni karşılamaya gelmişti, ortak bir arkadaşımızın bizi yemeğe beklediğini söyledi. Arkadaşımızın kapısının önüne geldik, ben ne olduğunu anlamadan kapıyı açtı. Yerde bir yol şeklinde mumlar yakılmış, gül yaprakları serpiştirilmişti, ve bu mumların sonunda masanın üzerinde çok güzel kalpli bir pasta vardı ve tabi yine gül yaprakları ve mumlar… Ne kadar şaşırdığımı anlatamam, bir teklif bekliyordum ama bu kadar erken olacağını tahmin etmemiştim. Beni yerime oturttu ve dev duvara yansıtılmış bir kısa film başladı, bizim fotoğraf ve görüntülerimizden hazırlanmıştı. En son karedeki yazıyla birlikte bizim şarkımız başladı ve Kubilay bana kutunun içerisindeki yüzüğü uzattı ve sordu: “Benimle evlenir misin?”

Evlilik teklifi aldıktan sonra süreç nasıl işledi?

Evlilik kararından sonra nişan telaşı başladı. Nişan kıyafeti araştırdım, itiraf etmek zorundayım ki bir Türk kahvesi makinesi edindim ve cilt bakımına başladım. Nişan geçti ve 15 gün sonra Kubilay’ı askere gönderdik. Artık daha da güçlü olmam gerekiyordu. Öncelikle neler yapılması gerektiğini araştırmaya başladım. Bu dönemde Düğün.com’dan ciddi bir destek aldım, aradığım çoğu şeyi bulabiliyordum. Bu arada “Kim Milyoner Olmak İster?” adlı yarışma programına katılıp, düğün maliyetimizi de bir nebze düşürdükten sonra daha rahat bir şekilde hazırlıklara devam ettim. Haziran'da olacak düğünümüz için Ocak sonu gibi düğün mekanı araştırmasına başladım ama biraz geç kalmıştım sanırım, ramazanın düğün sezonuna gelmesinden dolayı tüm tarihler dolmuştu. Düğünün kapalı, klasik bir otel salonunda olmasını istemiyordum. Sonunda şans bana güldü ve tesadüfen güzel bir mekanda iptal edilen bir rezervasyonun yerini hemen kapıverdim.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Her boş zamanımda Düğün.com’da ve yabancı düğün bloglarında düğün mekanlarındaki detayları araştırmak en eğlenceli kısımdı. Temalı düğünler ve süslemelerdeki uyum, küçük detaylar o kadar güzeldi ki, her yeni fikir daha cazip geliyordu. Hatta bu süreçte işi bırakıp, düğün organizatörü, gelin danışmanı olarak çalışmayı düşündüğüm anlar az olmadı.

toplantıda başlayan aşk: irmak&kubilay

Düğün mekanınızı hangi kriterlere göre seçtiniz?

Yaz günü konuklarımızı kapalı bir mekana tıkmak istemediğimden emindim. İnsanlar rahatça hareket edebilmeli, temiz hava alabilmeli, terleme ya da üşüme sıkıntısı olmamalıydı. Ayrıca açık havanın yarattığı ambiyansın kapalı salonlarda yakalanmasının zor olduğunu düşünüyorum. Biz de, şans eseri boş yer açılan Club Avenu'yu tercih ettik. Hem havuzluydu hem de geniş bir çim alanı vardı, etrafı da ağaçlarla çevriliydi. Hizmet konusunda küçük sıkıntılar yaşadıysak da mekan şahaneydi.

Peki ya davetiye ve nikah şekeriniz?

Davetiye için sade, şık ve aynı zamanda şirin bir model istiyorduk, internet üzerinden modelleri araştırdım ve siparişi de internetten verdim. Çiçek buketi, ayakkabım ve masa çiçekleriyle uyumlu olan koyu pembe ve krem renklerindeydi. Düğün şekeri yerine de üzerinde isimlerimiz yazılı olan şirin reçel kavanozları yaptırdık. İçlerini de Amasra'dan, Lütfiye’nin lezzetli ve doğal çilek reçelleriyle doldurttuk. Kesinlikle düğünde en beğenilen şeylerden biriydi bu şirin reçeller.

toplantıda başlayan aşk: irmak&kubilay

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz?

Zonguldak’ta çalıştığım için ancak hafta sonları Ankara’ya gittiğim zamanlarda gelinlik bakma şansım oluyordu. Hepsini deniyordum, benimle denemelere gelen her arkadaşım başka bir modeli beğeniyordu. Benim de hepsi hoşuma gidiyordu ama tam olarak içime sinen bir model yoktu. Son olarak düğüne iki ay kala teyzemin arkadaşı olan, daha önce ablamın da gelinliğini diken Menekşe Gelinlik’e gittik. Bana kesinlikle içime sinen harika bir >gelinlik diktiler ve pembe Converse’lerimle pofuduk eteğim harika bir uyum yakaladı! Damatlığı da düğüne bir buçuk ay kala Nişantaşı Enrico Marinelli’den aldık. Ayakkabılar ise Pierre Cardin imzası taşıyordu

Düğününü planlayan Düğün.com çiftlerine ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Çiftlere tavsiyem, yemek servis saatleri, içecek sınırı, müzisyenler ve repertuarları, müzisyenlerin molalarının ne kadar olacağı ve bu arada hangi müziklerin çalacağı, dışarıdan fotoğrafçı alıp almama durumu, mekana getirmek istediğiniz ekstra aksesuar ve detaylar ile bunların masalara yerleştirilmesi, gece mekandan ayrılış saati konularında mekanla iyice konuşup, anlaşmaları. Hatta bir arkadaşınızı düğünden bir iki gün önce ayrıntıların üzerinden geçmek üzere mekanla görüşmesi için görevlendirebilirsiniz. Herkesin başına gelebilecek tatsız aksilikleri önlemek için son gün teyidini mutlaka yapsınlar.

toplantıda başlayan aşk: irmak&kubilay

Düğünde geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Aslında o gün olan her şey bize özeldi. Bütün sevdiklerimiz, bu yaşımıza kadar hayatımızda yer etmiş bizim için önemli olan neredeyse herkes oradaydı. Kaybettiklerimiz de biliyoruz ki bizi yukarıdan izliyorlardı. Düğün mekanına giriş anında göz göze gelebildiğiniz her insan farklı bir anıyı aklınıza getirip sizi duygulandırıyor ve özel olduğunuzu hissettiriyor zaten. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, işten bütün arkadaşlarımız, bütün akrabalarımız, bizi seven herkes sadece bizim için orada. Bundan daha güzel ve özel bir duygu olamaz sanırım. Bir de nikahtan sonra sürpriz bir şekilde sahneye çıkıp bize özel şarkı söyleyen arkadaşlarımız da bizi çok duygulandırdılar. Çiçek atma esnasında da çok eğlendik.

Düğün günü herkesi kahkahalara boğan şu hikayenizi çiftlerimizle de paylaşır mısınız?

Düğün günü, Düğün Hikayemiz ekibi evden bizi almaya geldi ve akşama kadar yanımızdalardı. Onların pozitif enerjisi ve gülüşleri tüm stresimizi aldı. En komik ve ilginç olay da, gelinlik damatlık ve kameralar eşliğinde metroya girmemizdi. Metrodaki tüm yolcular şaşkın şaşkın bakıyor, bir yandan alkışlıyor, gülüyor bir yandan tebrik ediyordu… En son metrodan ayrılırken yapılan genel anonsu duyduk: “Ankara Büyükşehir Belediyesi, genç çiftimize mutluluklar diler…” Gerçekten çok eğlenceliydi.

toplantıda başlayan aşk: irmak&kubilay

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Kubilay askerden, düğünden bir ay önce döneceği için vize istemeyen bir yere gitmemiz gerekiyordu. Biz de hep görmek istediğimiz ve o mevsimde çok güzel olduğunu duyduğumuz Dubrovnik’e gittik. Otelimiz, odamız, doğa, deniz... Her şey çok güzeldi.

Gelin ve damatlara günü kurtaran bir tavsiyeniz var mı?

En önemli şey o gün rahat, mutlu ve sıkıntısız olmanız, günün tadını çıkarmanız. Sağdıç ve nedime sadece iki kelime değiller, o gün sizin yerinize bütün sorunlarla onlar başa çıkacaklar. Telefonlarınıza onlar cevap verecekler, acil bir ihtiyaçta onlar sorunları çözecekler ve gerekli kontrolleri yapacaklar. Mutlaka en yakın ve iş bitirici arkadaşlarınızdan sizin için bunu yapmalarını rica edin. Bu görevlendirme kesinlikle hayat kurtarır. Kuaförü ve makyözü kalacağınız otele sabahtan çağırmak da zamandan kazanmak için iyi bir yol. Hem de rahat rahat hazırlanma şansınız oluyor. Ne yapın edin, o özel günde hep gülümseyin. Bu sizin gününüz...

KÜNYE:

Mekan: Club Avenue Ankara

Fotoğraflar: Düğün Hikayemiz

Saç ve Makyaj: Mos Kuaför & Parisli Cemil- Pink Make Up Studio

Alyanslar: Altınbaş

Giriş Şarkısı: Coldplay- Paradise

Düğün Dansı: Leonard Cohen - Dance Me to the End of Love

Balayı Yeri: Dubrovnik Rixos

Gelinlik: Menekşe Gelinlik (Meral)

Damatlık: Enrico Marinelli

Gelin Arabası: Lincoln Towncar Stretch Limousine

Müzik & Ses Işık: Club Avenue Ankara

Davetiye: Rengarenk Davetiye

Nikah Şekeri/Misafir Anı Hediyesi: Lütfiye-Amasra

Düğün Pastası: Club Avenue Ankara

Gelin Ayakkabısı:Converse – Chic&Pink

El Buketi/ Çiçekçi: Uğur Çiçekçilik (Hasan)

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Yazıda Yer Alan Firmalar

Hikayeni gönder

Sen de hikayeni paylaş, gelin adaylarına ilham ol!

Hikayeni gönder

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Bengü G.

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Çok güzelsiniz. Enerjiniz hiç solmasın... Mutluluklar :)


Ebru Sezer

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Yine romantik bir teklif... Bakalım bizimki nasıl olacak. Darısı başımıza :):)