"Heyecandan gülme krizine girip evet bile diyememiştim!": Güntülü ve Furkan

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

4:00 dakika

21.03.2024

İçeri girdiğimde gülmeye başladım ve içimden ‘işte o an geldi’ dedim, ta ki çalışanlar bizi sıradan bir masaya, sönük bir şekilde götürene kadar. Şoka girmiştim ve o kadar sinirlendim ki orayı terk edebilirdim bile...

Nasıl tanıştınız?

Furkan: Üniversiteye yeni başladığımız yıldı. Okul ortamında selamlaşmaktan ileri giden bir muhabbetimiz olmamıştı. Fakat asıl tanışmamız ve ilişkimizin başlaması Güntülü’nün doğum günü olan 15 Kasım 2006’da oldu.

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Furkan: Aklımda birçok evlilik teklifi organizasyonu vardı. Güntülü ile konuşmalarımda abartıdan uzak ve hayır denmeyecek kadar özel bir an olmasını istediğini anladım. Organizasyonu buna göre planlamam biraz zaman aldı.

Güntülü: Romantik bir yemekte evlilik teklifi istemiyordum. Gittiğimiz yer zaten bu tarz konseptlere ev sahipliği ile tanınmış bir mekan olduğu için her yer mumlar, güller ve kalplerle doluydu ve mekan kapatılmıştı. Biraz hüsrana uğramıştım.

İçeri girdiğimde gülmeye başladım ve içimden ‘işte o an geldi’ dedim, ta ki çalışanlar bizi sıradan bir masaya, sönük bir şekilde götürene kadar. Şoka girmiştim ve o kadar sinirlendim ki orayı terk edebilirdim bile.

O sinirle birkaç dakika sonra büyük bir ısrarla menüyü açtığımda ‘Benimle Evlenir misin?’ yazısını gördüm. İşte hep istediğim hayır denmeyecek bir ana ancak böyle sahip oldum. Furkan dizlerinin üzerine çöküp yüzük kutusunu çıkardığında ‘ne yapıyorsun’ diye sorup durduğumu hatırlıyorum. Heyecandan gülme krizine girip evet bile diyememiştim. Tabii ki sonra gözümün kaldığı masaya geçirildim.

Romantik bir yemekte evlilik
teklifi

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Güntülü: Furkan yıllardır bir gün evlenirsem J W Marriott’da evleneceğim diyordu ve dileği kabul oldu. Bu konuda onun isteği doğrultusunda ilerledik. Açıkçası kır düğünü için ikna edemedim bir türlü.

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Güntülü: Düğün fotoğraflarımız için Düğün.com’dan tanıdığımız Harun Arslan Photography ile anlaştık. Bu konuda oldukça seçiciyimdir. Furkan sürekli bana firma adları veriyor, ben inceliyor ama beğenmiyordum. İki üç haftamı fotoğraf için araştırma yaparak geçirdim.

Furkan: İkimiz de birbirimizden habersiz Harun Bey’le iletişime geçmişiz. Eşim bir firmaya tamam dediğinde bu fırsatı hemen değerlendirdik ve daha nişanımız olmadan düğün için Harun Bey’le anlaştık.

Güntülü: Harun Bey ve ekibinin azmine hayranım. Ben sürekli ‘yoruldum yeter artık istemiyorum’ dememe rağmen, tam 12 saat çekim yaptılar. Kimi zaman masa tepesindeydiler, kimi zaman kaldırımın üzerine yatmışlardı. İşini bu kadar seven bir ekiple çalışmak benim için ayrı bir şans oldu. Makyaj ve saçımın nasıl göründüğünü bile Harun Bey’e soruyordum. Bu güveni bize tamamen aşıladı.

Furkan: Otele geçtiğimizde biz 17. kattaki odamıza çıkarıldık. Harun çekim için mekan bakarken bizimle çıkmamış. Asansör kartı olmadığı için de tam 17 kat merdiveni yürüyerek çıkmış. Kimse bu kadar canla başla çalışmazdı. Onlar sayesinde çok güzel, renkli ve sorunsuz bir gün geçirdik.

Harun Arslan Photography

Gelinliğinizi nereden aldınız? Provalara ne kadar zaman önce başladınız?

Güntülü: Gelinliğimi, nişan ve kına elbisemi diken Sheda Modaevi hazırladı. En özel günlerimde hep yanımda oldular. Gördüğümde ‘işte bu’ dediğim bir gelinlik giydim.

Moda evine güvenimden dolayı dikime düğünüme 2 ay kala başladık. Provalarda gelinliğimden çok kahve muhabbetleri ön plandaydı. Arkadaş ziyareti gibi gelinliğim de aradan çıktı diye düşünüyorum.

Arkadaş ziyareti

Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı? Düğününüzün teması neydi?

Furkan: Bride Organizasyon ile çalıştık. Ortağı hem arkadaşımdı hem de çevremizde birçok düğünü başarıyla gerçekleştirdiğini gördüğümüz için bu süreçte ona güvendik.

Güntülü: Ben düğünlerde beyaz masa ve süslemelerden hoşlanmam. O gün beyaz rengin sadece geline yakıştığını düşündüğümden mekânımıza siyah ve fuşya renkleri hâkimdi. Gelin çiçeğim ve ayakkabım da fuşya olarak seçildi. Düğün temamızda renkler üzerinden ilerledik ve peçetelerden, gelin yoluna, hediyeliklerden, sandalyedeki çiçek süslemesine kadar siyah, beyaz ve fuşya hariç hiçbir renge düğünde yer vermedik.

Nikah şekerleri yerine seçtiğiniz hediyelikler çok farklı ve işlevsel olmuş!

Güntülü: Evet, nikah şekerleri için farklı bir şey arıyordum. Bonbon Market’de Kate Aspen tasarımları olan şişe açacağını erkekler için ve kitap ayracını da kadınlar için nikah hatıralığı olarak kullandım. Böylece işlevi olan iki hediye seçtik.

işlevi olan iki hediye

Düğün günü unuttuğunuz bir şey oldu mu?

Güntülü: Yemek yemeyi unuttum. Bu yüzden akşama doğru çok sinirli olduğumu fark ettim.

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Güntülü: Eveeett! Diye benden beklenmeyecek bir şekilde salonu adeta inleterek bağırmam.

Furkan: Salona girdiğimiz an.

Peki en duygusal anı?

Güntülü: Crypto Dans Akademi ile birlikte çalışıp hazırlandığımız ilk dansımız esnasında çok heyecanlandım ve duygulandım. Bütün gözler üzerimizdeyken biz sadece heyecanla birbirimize bakıp ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk. Evliyiz artık, evlendik galiba biz deyip duruyordum.

Evliyiz artık

Furkan: Düğün bitiminde herkesin bizi uğurlaması beni duygulandırmıştı. O an evlendiğimizi, artık iki kişilik bir aile olduğumuzu anladım.

Balayınızı nerede yaptınız?

Güntülü: Balayı için benim çocukluktan beri görmeyi arzu ettiğim Maldivler’de ısrarcı oldum ve eşim de bu isteğimi yerine getirdi. Düğünden çok balayı için heyecanlıydım.

Orada da bir evlilik seremonisi gerçekleştirdik. Hem görkemli bir salon düğünü hem de gösterişten uzak, salaş bir kumsal düğününe sahip olmak muhteşemdi. Gelin olmanın tadını eşim sayesinde sonuna kadar çıkardım.

Furkan: Maldivler’ e ilk zamanlar sıcak bakmasam da şuan eşimin ısrarını anlayabiliyorum. Unutulmaz ve eşsiz bir yer gerçekten. Özellikle balayı için mükemmel bir seçim olmuş diyebilirim.

Unutulmaz ve eşsiz bir yer

Düğün.com çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Güntülü: Böylesine özel bir günde en önemli şeyin güven duygusu olduğunun farkına vardım. En mükemmel mekân ya da organizasyondan ziyade güven duygusunu size geçirebilen insanlarla yola çıkmak ve onlarla iş birliği içerisinde olmak çiftlerin kendini stresten uzak ve tamamen eğlenmeye odaklı bir süreç yaşamasına olanak tanıyor.

Furkan: Her şeyle planlı bir şekilde çiftlerin ilgilenmesi çok önemli… Biz düğünümüzden balayına kadar bütün detaylara hâkimdik ve herhangi bir aksilikte müdahale edebildik. Güzel bir çizelge yaparak bütün detaylara zaman ayırabilirler. Düğün.com bu konuda çiftelere müthiş bir yardım sağlıyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

2 Yorum

SERAP BARIŞÇI

Düğün Tarihi: 15.10.2015


maldivleri bende çok istiyorum. nekadar bütçe ayırmıştınız maldivlerde balayı için.


Esin İbibikcan

Düğün Tarihi: 10.06.2016


Mutlulugunuzla; dans adına ufak bir payım olmasına cok sevindim. İlerde dans okulumuza derslere de bekliyorum. Madem düğün dansınızı herkes çok beğendi, neden devam etmesin? Sevgilerimle Mutluluklar. Crypto Dans Akademi - Berkan Kaymaz (Koroegraf - Düğün Dansı Danışmanı)