Sinem ve Çağlayan'ın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

3:48 dakika

21.03.2024

Biz nikah şekeri yerine WWF ile anlaşıp, nesilleri tükenmekte olan hayvanlar için bağışta bulunduk.

Nasıl tanıştınız?

Eşim Borusan'da çalışıyor, ben de iş hayatına başlamadan önce aynı departmanda staj yapmıştım. Bir şekilde iş çevresinde ara sıra karşılaştık ama ancak 6 yıl sonra ilişkiye dönüştü...

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

Birlikteliğimiz başlayalı 8 ay olmuştu, eşimin evini dekore ediyorduk. Evde yoğun bir çalışma sonrası otururken birbirimize evlenelim mi dedik ve o gece arkadaşlarımızı toplayıp kararımızı kutladık! :) O kadar mutluyduk ki, her anımızı birlikte geçirecek olma fikri çok güzel ve heyecanlıydı!

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

Evlilik kararı aldık ve yazın düğün yapmak istediğimiz için sözü bir hafta içinde, nişanı ise 2 hafta içerisinde yaptık. Toplamda karar aldığımız günden evlilik tarihimize 4 ayımız vardı.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

İkimiz de şaşalı bir mekan tercih etmiyorduk, doğayı çok sevdiğimiz için çimenlerin üzerinde, doğanın içinde sevdiklerimizle mutlu anımızı kutlamak istedik; bir liste çıkarıp hızla iki haftasonunda dolaşıp kararımızı verdik.

sinem ve çağlayan'ın hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden, keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Düğün davetiyelerimizi hazırlamaktı... Hep hayalim olan formdaki davetiyelerin parçalarını bulmak ve ailece hazırlamak gerçekten çok keyifliydi…

İlk düğün dansı parçanız hangisiydi, nasıl seçtiniz bu parçayı?

Beautiful Mara! Bu şarkı ikimize de çok huzur veriyordu, fazla üzerinde düşünmeden hemen seçimimizi yaptık.

Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Benim gelinligimde pembe renkler olduğu için, süslemelerin de uçuk pembe içermesini istedik. Masaların çiçeklerini kendimiz yaptırdık, girişteki büyük ağacı da dilek ağacı yaptık..
Leonardo’nun yemekleri gerçekten çok güzel. O yüzden o konuda içimiz rahattı, dansımız sırasında beyaz balonları havaya bıraktırdık, her şey oldukça yalın ama tam bizi yansıtıyordu diyebilirim.
Bizim için önemli olan, insanların o güzel günümüzde keyifli bir gece geçirmeleri ve kendilerinin de çok eğlenmeleriydi; öyle de oldu.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Biz nikah şekeri yapmadık, onun yerine WWF ile anlaşıp, nesilleri tükenmekte olan saz kedileri ve carettalara davetliler adına bağışta bulunduk. Kitap ayracı şeklindeki sertifikaları da herkesin tabaklarının yanına iliştirdik. Banu Hatipoğlu ise bu fikrimize bayıldı ve bize bir incelik yaparak bu kitap ayraçlarını çok sevimli püsküllerle süsledi.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz?

Gelinlik için açıkçası çok uzun araştırma yapmadım. Önce hazır gelinliklere baktık ama hiçbiri içime çok sinmedi. Hiçbirinin tam olarak benim ruhumu yansıttığını düşünmüyordum. Banu Hatipoğlu, 1 yıl önce yakın bir arkadaşımın gelinliğini dikmişti ve çok beğenmiştim. Hemen gidip görüştük ve 2 saat içinde benim tarzımı, kafamda ne istediğimi öyle iyi analiz etti ki, işte budur! Diyerek uça uça Banu Hanım'la çalışmaya karar verdim. 3 provada gelinliğimi hazırladı ve herkese kesinlikle tavsiye ederim. Düğünde dahi yanımdaydı. Hala da görüşüyoruz. İşini gerçekten çok sahipleniyor ve her detayıyla ilgileniyor.
Damatlık için eşime kalıpları çok uyan Network'e gittik ve bir başka yere daha bakmadan hemen aldık çıktık. :)

Gelinliğinizi düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Banu Hanım prensip gereği, evde buruşabilir diyerek ve kilo değişikliklerinde hemen müdahale edebilmek adına gelinliği birkaç gün önce teslim ediyor.

Gelinliğinizi diktirirken neleri göz önünde tuttunuz?

Ben işleme ve taş falan sevmiyorum. Benim tarzımı yansıtacak, hareketli ve eğlenceli bir gelinlik istiyordum. Banu Hanım bana hızla birçok model gösterdi ve yorumlarımdan ne istediğimi hemen anladı. Fikir alışverişi sonrası kabataslak netleştirdik ve son halini üzerimdeyken aldı.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu, bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Ben evlenecek çiftlere kesinlikle rahat olmalarını öneririm. Eşim de ben de elbette çok koşturduk ama o gün geldiğinde söylediğimiz şuydu; her şey çok güzel olacak, aksilik olacağı varsa zaten olur. Birçok insan detaylarla zaten ilgileniyor, biz keyfimize bakalım! Rahatlıkla söyleyebilirim ki hiçbir aksilik olmadığı gibi her şey hayalimizdekinden çok çok daha güzel oldu.

Evet! Eşim bana sürpriz yapmış ve ben evden alınırken davulcuları ayarlamış. Gümbür gümbür davul sesleriyle çıktım yola. Ben doğma büyüme Moda'lıyım. İnsanlar burada sanırım ilk defa böyle bir sahneye şahit oldular. Tanıdık, esnaf herkes yollara döküldü ve herkes çok eğlendi!
Düğün sırasında ise kız erkek kaışrık 6 davulcu pasta kesimi sırasında çaldı. Sonrasında ise, eşimle beraber davulların üstüne çıkıp hoplayıp zıpladık. Gerçekten çok eğlendik.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Eşime sorarsanız da; kız arkadaşlarımla beraber hazırlayıp dansını yaptığımız Grease “we go together” şarkısıdır. Kimse bu hazırlığımızı bilmediği için herkese sürpriz oldu! :)

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımız için eniştem bize süper bir tatil hediye etti! Island Hideaway, Maldivler'de bir hafta kaldık. Ardından güney Hindistan'da bulunan Kerala bölgesinde 3 gün ve 3 gün de Dubai'de kaldık.

Düğününüz sırasında en çok heyecanlandığınız anı anlatır mısınız?  

Nikahın kıyılacağı alana doğru ilerlerken kalbim ağzımdan çıkacak sandım. Tüm sevdiklerimiz oradaydı ve çok güzel bir andı.

Düğün hazırlıkları içinde olan çiftlere neler tavsiye edersiniz ?

Önceden de bahsettiğim gibi rahat olsunlar. Yakınlarını basit şeyler için görevlendirerek üzerlerindeki yükü azaltabilirler. Zaten insan bu ruh hali içindeyken inanın her şey tıkır tıkır rayında gidiyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Yazıda Yer Alan Firmalar

Hikayeni gönder

Sen de hikayeni paylaş, gelin adaylarına ilham ol!

Hikayeni gönder

2 Yorum

tuğba tapan

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Çok güzel olmuşsunuz Sinem Hanım. Davul da elinize çok yakışmış. Aynı davul olayını ben de yaşamıştım ve o ana kadar olan tüm korkularımı uzerimden almıştı. Bir nevi rahatlatma etkisi var davulun. :):) Mutluluklar ömür boyu.. :)


ebrar e.

Düğün Tarihi: 20.10.2014


gelinlik çok yakışmış. mutluluğunuz daim olsun.