Sıcacık Bir Sohbet İçinde Yeşeren Aşk: Nur & Fatih

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

3:16 dakika

21.03.2024

Kart viziti kapan Fatih iletişime geçmekte hiç gecikmemiş ve...

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

İki sene evvel bir arkadaş ortamında tanıştık. Fatih benim karşımda oturuyordu ve gerçekten sohbeti çok tatlıydı, o da benim için aynı şeyi düşünmüş. O zamanlar bir magazin dergisinde çalışıyordum ve adresimiz değiştiği için kart vizitim de yenilenmişti. Masada arkadaşlarıma yeni kartımı dağıtırken Fatih de bu durumdan yararlanıp kartımı almış oldu. Ertesi gün bana mail gönderdi ve bir hafta sonra beni arayıp akşam yemeğine davet etti. Birkaç hafta sonraysa ilişkimiz kendiliğinden başladı… Bana hala; “Kart viziti özellikle sana ulaşmam için vermiştin.’’ diyor ama inanmayın, aklımdan geçmemişti bile!

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

Doğum günümü genelde, aramızda bir gün fark olan yakın arkadaşım Demet’le yapıyoruz. Bu sene de doğumgünümüzü Alaçatı’da küçük bir arkadaş grubuyla Micasa’da kutlamaya karar vermiştik ve mekanın en güzel masası bize ayrılmıştı. Her şey mükemmeldi. Saat 12’de benim doğumgünüme geçtiğimiz an Fatih; ‘’Arkadaşlar sizinle bir şey paylaşmak istiyorum.’’ Dedikten sonra benimle olan ilişkisini ve sevgisini özetledi ve bana dönerek “Benimle evlenir misin?’’ dedi! Herkes ayağa fırladı ve bir alkış koptu, kızların gözleri doldu, mekandaki herkes bize bakıyordu ve ben heyecandan ‘’Evet, evet, evet!’’ diye bağırdım. Çok güzel ve çok doğaldı.

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

“Evet!” dedikten sonra neler yapmaya başladınız? Düğün hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlenme teklifi aldığım gece birkaç arkadaşımız düğün ne zaman diye sorunca Fatih de Eylül’de evleniriz demişti ama ben çok ciddiye almamıştım. Sonra Fatih Haziran başında, düğün Eylül’de olacağına göre artık istemeye gelelim diyince olayın gerçekliğini idrak ettim. Hazırlıklar yoğun ve hızlı geçti ama tam 4 ay içinde isteme, nişan, ev yerleştirme, düğün tüm bunları sığdırdık. Hepsi içimize sindi ve istediğimiz her şeyi yapabildik.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Ev yerleştirme aşaması benim için çok keyifli geçmişti çünkü yakınlarım ve arkadaşlarım toplam 10 kişiydik ve herkes bir iş yaptı. Saat gece yarısı 4’te ev yerleştirmemiz bitmişti. O saatte içtiğimiz yorgunluk kahvesi ve yediğimiz harika tatlının tadını hala unutmam. Bu benim en çok keyif aldığım günlerden biriydi.

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Benim gönlümden otel düğünü geçiyordu çünkü orada hazırlanacağımız odalarımız olacak, daha konforlu olacak, nikah ile düğün arasında 3 saat olduğundan düğüne katılacaklar için sıkıcı olmayacak, lobide veya havuz kenarında sohbet edebilecekler diye düşünüyordum. O yüzden otellere bakmaya başladık. En son iki otel arasında kararsız kaldık ama sonunda İzmir Kaya Termal Otel’i seçtik ve çok memnun kaldık, iyi ki de orayı seçmişiz.

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

Gelelim diğer ayrıntılara... Düğünde en çok önem verdiğiniz detaylar neler oldu?

Benim için en önemli bölüm nikahtı çünkü evet diyorsun ve hayatın birden değişiyor! Hayalim; güzel bir bahçede, beyaz sandalyelerin arasından klasik bir müzikle geçip ayakta evet demekti ve bu hayalim gerçekleşti. Düğün ise, otelin balo salonunda olacağından gösterişli bir düğün arzuluyordum. Büyük beşli şamdanların olması ve çiçeklerin en sevdiğim renk olan kırmızı olması da benim önem verdiğim detaylardı.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyelerimizi Koza Davetiye’den seçtik. Çok güzel sade inci renginde bir davetiye çok hoşumuza gitmişti. Nikah şekerini ise, internetten sipariş ettik.

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Yıllar evvel bir arkadaşımın gelinlik provalarına giderken nasıl zorluk çektiğini görmüştüm ve o zamandan beri aklımda hazır gelinlik alıp o kadar uğraşmamak vardı. Baktığım bir kaç marka içinde zorlanmadan Justin Alexander’da karar kıldım. İnternetten modellerini inceleyip 3 tanesini denemek istediğime karar verdim ve İzmir mağazalarına gittim. İlk denediğim gelinlik tam üstüme göreydi, sanki benim için dikilmişti. Duvak, taç ve ayakkabımı da yine onların bünyesinde olan Laperi’den aldım. Böylece çok rahat bir alışveriş oldu. Buradan firma sahibi Bengisu ve Savaş Mazıcıoğlu’na teşekkür ederim.

Eşim içinse epey mağaza gezdik ve sonunda Cacharel’e karar verdik.

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

Kına gecenizin detaylarından da bahsedebilir misiniz biraz?

Kına gecem; çok güzel deniz manzarası olan Levent Marina La Cigale’de oldu. Kına yakılırken süt annemin verdiği altın ipliklerle işlenmiş, kendisine ait olan çok özel bir bindallı giydım ve DJ Cemal Erkaya gecede müzikleriyle eşlik etti. Gecede her şey yolunda gitti hiçbir şey unutulmadı çünkü takip ettiğim Dugun.com sayesinde yapmam gereken her şeyi not almıştım.

sıcacık bir sohbet i̇çinde yeşeren aşk: nur & fatih

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Arkadaşlarım bana sürpriz bekarlığa veda partisi hazırlamıştı. Kordon’da yemek yedik. Oradan faytoncular geldi bizi aldı ve tüm Kordon boyunca çılgınlar gibi eğlendik, herkes bizi izledi ve alkışladı. Sonra başımızdaki duvaklarla bir bara gittik, çok keyifli bir geceydi.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

begün kılıç

Düğün Tarihi: 20.10.2014


hayret ediyorum yahu 4 aya nasıl sığdırıyorsunuz tum hazırlıkları???? valla bravo size :):):)