Düğünleri Olaylı Başladı, Keyifleri Kaçmadı: Gökcan ve Onur

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:48 dakika

21.03.2024

İş çevreleri sayesinde tanışan ve kısa sürede ilişkilerini evliliğe taşımaya karar veren Gökcan ile Onur çiftinin düğünü, hiç akıllarına gelmeyecek bir talihsizlikle başladı. Çift düğün alanına girerken, Gökcan’ın gelinliği yürüyüş yolunda bulunan volkanlardan ateş sıçraması sonucu yandı. Ancak soğukkanlı bir şekilde karşıladıkları bu olay bile, en mutlu günlerinde çiftin keyfini kaçıramadı. Tanışma hikayelerini ve evlilik sürecinde yaşadıklarını, çiftin kendi ağzından dinleyelim.

Doğum Günü’nde Gelen Teklif

Çevre Mühendisliği Odası’nın 2015 yılı için hazırladığı gece sonrasında arkadaş ortamında ilk kez bir araya geldik. Daha sonra da ortak arkadaşımız sayesinde birbirimizi daha yakından tanıdık. Aslında bizi bir araya getiren şey mesleğimizdi. Aynı meslekten olmasaydık ben o etkinliğe gitmeyecektim ve o gece Onur ile bir araya gelmeyecektik. 2016 yılı Şubat ayında doğum günümü kutlamak için gittiğimiz Swissotel Büyük Efes Equinox Restaurant’ta sürpriz bir evlenme teklifi geldi. Doğum günümde gelen sürprize sonsuza kadar “Evet” dedim.

düğünleri olaylı başladı, keyifleri kaçmadı: gökcan ve onur

“Evet” Geldi, Olaylar Hızla Gelişti

Bizde süreç biraz hızlı ilerledi. 2016 Şubat ayında evlenme teklifi geldi, aynı ay içerisinde ailelerimiz tanıştı. 2016 Mart ayında nişanlandık ve 19 Eylül’de evlendik. Aslında hepsi Şubat ve Eylül arasında olup bitti. Kır düğünü istediğimiz için düğün mekanını seçerken istediğimiz konsepte uygun yerleri gezdik hep. Düğün mekanlarını gezmeye başlamadan önce bir arkadaşımızın tavsiyelerini de almıştık. Ve düğün mekanımızı Kırçiçeği Garden olarak belirledik. Mekanı çok beğendik. Kır düğünü için uygun olmasının yanında havuz başında olması da bizi ayrıca etkilemişti. Mekan sahibi Bülent Bey’in sıcakkanlılığı ve ilgisinden de çok memnun kaldık. Sonuç olarak gece boyunca gelin ve damadın hiç oturmadan oynadığı eğlenceli bir düğünümüz olmuştu.

Gelinin Renkli Arkadaşları: Nedimeler

Düğünde bir organizasyon firması ile çalışmadık. Düğün mekanımızın çalıştığı kişiler ve benim de biraz katkımla istediğimiz konsepti yakaladık. Nedimelerimin kıyafetlerini ve bilekliklerini fuşya pembesi seçmiştim. Nedimelerin el çiçeklerini de yine aynı tonlardaki çiçeklerden tercih ettim. Kombin olarak güzel bir görsel yakaladık. Nedimelerim de düğünümüz kadar güzeldi çünkü. Kır düğünü konseptine de uyum sağlamıştık.

düğünleri olaylı başladı, keyifleri kaçmadı: gökcan ve onur

Alaçatı Fonlu Düğün Fotoğrafları

Düğün mekanının anlaşmalı olduğu Optik Net ile fotoğraf çekimlerimizi yaptık. Bir arkadaşımız da aynı fotoğraf firmasını önermişti. Düğün günü çok yorucu ve telaşlı olacağını düşündüğümüz için albüm çekimini balayından sonra Çeşme-Alaçatı’da yaptık. İyi ki o şekilde yapmışız. Düğün günü ekstra bir telaşımız olmadı. Düğünden önce mekanda da yine çekim yapıldı. Arkadaşlarımızla da bir çekim oldu. Keyifli anlar geçirdik birlikte.

düğünleri olaylı başladı, keyifleri kaçmadı: gökcan ve onur

Ve Gelinlik…

Gelinliğimi Maxvera Gelinlik’te diktirdim, damatlığı da D’S Damat’tan beden sorun olmadığı için hazır aldık. Hayalimdeki gelinlik sırt dekolteli çok da kabarık olmayan bir modeldi ve hayalimdeki gelinliğe sahip oldum. Gelinlik prova süreci heyecanlı ve keyifli geçti. 3 aylık bir süre sonunda düğünden 15 gün önce gelinliğimi teslim aldım.

düğünleri olaylı başladı, keyifleri kaçmadı: gökcan ve onur

Nikah Şekeri Yerine Hediyelik

Nikah şekeri yerine kokulu taş yaptırdık. Misafirlerimize güvercin figürlü kokulu taşlarımızı hatıra olarak verdik. Davetiyemiz için Elit Davetiye ile anlaşmıştık. Davetiye sözümüz ise şuydu: “Yaşamı güzellikleriyle, zorluklarıyla, hüzün ve mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya “Evet” derken sizleri de aramızda görmek istiyoruz.”

Gelin saçımı ve makyajımı Saloon Smile-Kuaför Emrah’ta yaptırdım. Düğün öncesi saç provam oldu. Kuafördeki hazırlık sürecinde de keyifli vakit geçirdim.

düğünleri olaylı başladı, keyifleri kaçmadı: gökcan ve onur

Geline ve Damada Dilek Balonu Kalmazsa…

İlk dans parçamız Kayahan&İpek Açar’ın “Seninle Her Şeye Varım Ben” şarkısıydı. Nikahtan sonra dilek balonları uçurduk. Balonlar tüm arkadaşlarımıza geldi. Ama eşime ve bana balon gelmemişti. Eşimin nikah şahidi hemen duruma el attı ve bizim de balonlarımızı getirdi. Sonradan öğrendik ki bize balon kalmamış. Arkadaşımız kuzenlerimizin balonlarını bize getirmiş. Düğünümüzün her anında biz çok eğlendik. Ama en güzel an nikah anımız ve nikahtan sonraki dilek balonlarını uçurduğumuz andı. En duygusal anı ise düğünümüz bittiğinde herkesin bizi uğurlamasıydı. Balayı için gemi turu ile Yunanistan’ın adalarına (Santorini, Mykonos, Rodos) ve Atina’ya gittik.

düğünleri olaylı başladı, keyifleri kaçmadı: gökcan ve onur

Düğün.com Çiftlerine Tavsiyeler

Yeni evlenecek çiftler düğün günü ne kadar az stres ve telaşlı olurlarsa o kadar keyifli bir gün yaşarlar. Bizim düğüne girişimiz havuzun üzerindeki yürüyüş yolundan oldu. Ve yürüyüş yolunda kenarlarda yanan yer volkanları vardı. Gelinliğimin yan tarafı yer volkanına değdi ve fark edip anında çekmeme rağmen bir bölümü yandı. Ona rağmen yüzümdeki gülümseme hiç gitmedi. Yandığını gördüm ve hemen önüme dönerek gülümsemeye devam ettim. O gün ne olursa olsun sizin yüzünüzden gülümsemenin eksilmesine izin vermeyin. Her anınız özel ve güzel bir anı olarak kalmalı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

Fikret Demirci

Düğün Tarihi: 20.09.2018


Gökcan Hanım hikayeniz beni çok duygulandırdı, çok şanslı bir kadınsınız, bu devirde böyle ahlaklı, düşünceli, zarif ve yakışıklı beyefendi bulmak çok zor olmalı.