Kime Niyet Kime Kısmet: Pınar & Mustafa

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:23 dakika

21.03.2024

Eğlenceli ve romantik bir tanışma hikayesiyle başladıkları ilişkilerini, 9 yıllık birlikteliğin ardından evlilikle taçlandıran matematik öğretmeni Pınar ile gelir uzmanı Mustafa çiftinden bahsedeceğiz bu yazıda. Başka bir kızla tanışmaya, bir kafeye giden Mustafa, burada ortak arkadaşları sayesinde Pınar’la tanışır ve “ilk görüşte aşk” efsanesi gerçek olur. Pınar ve Mustafa çiftinin düğün hikayesini kendi ağızlarından okumaya ne dersin? Unutma, her evlilik hikayesinden alabileceğin tavsiyeler var.

pınar ve mustafa

“Tanıştığımız Gün Aslında Başka Bir Kızla Buluşmaya Gitmişti”

Mustafa, bir kızla tanışmak için bir kafeye gitmiş. Ama buluştuktan sonra kız Mustafa’nın ilgisini çekmemiş ve Mustafa da ev arkadaşını çağırıp “Beni kızdan kurtar” demiş. Ev arkadaşı da benim liseden arkadaşım. O sırada ben de ortak arkadaşımızla başka bir kafedeyim. Tabii mecburen Mustafa’nın yanına gittik. Kızla Mustafa’nın masasına oturduk ve o anda birbirimize aşık olduk. Daha önce hiç karşılaşmamıştık. Kısmette böyle karşılaşmak varmış.

Mustafa benim görünüşümden ve sempatikliğimden etkilenmiş. Ben de onun gülüşünden etkilenmiştim.

9 Yıllık Birlikteliğin Ardından Düğün Hazırlıkları Başladı

Mustafa, beni Alsancak Hilton Oteli’ne yemeğe götürmüştü. Orada evlenme teklif etti. Öylesine bir yemek sanıp gerekli özeni göstermemiştim. 9 yıllık birlikteliğimiz var ama tayin dolayısıyla hızlı evlendik. Son 1 yılımızda her şeyi planladık.

“Davetiyelere Tarih Yanlış Yazılmıştı”

Davetiyemize “Hayat Kısa Aşık Olmak Lazım” yazdırdık. Evlilik hazırlıkları sırasında bir sorun yaşamadık ama ikinci düğün için davetiyelerimizi dağıtırken tarihin yanlış yazılmış olduğunu fark ettik maalesef.

Farklı Konseptlerde İki Düğün

İlk düğünümüz nikah ve after party konseptindeydi. Balçova Mint’te yaptık. Nikah ve after party konseptine çok uyan, çok sevdiğimiz bir mekandı. O yüzden Mint’i tercih ettik.

pınar ve mustafa

After party için WOL (World of Event) organizasyon firması ile çalıştık. Harikalar gerçekten! İkinci düğünümüzde ise daha klasik bir hava istedik ve Mersan Congresium Düğün Salonu’nu tercih ettik.

Damatlık için tercihimiz ise W Collection oldu. Düğünden 2 ay önce aldık ama tabii sürekli provaları oldu. Benim de iki gelinliğim vardı. İkisini de Belma Ateş Moda & Gelinlik hazırladı. Çok beğendim.

belma ateş

Gelin saçım ve makyajım için de Bülent Uğurlu’yu tercih ettim. Burada da harika bir insan olduğu kadar işinde de harika olan Feray Hanım’la çalıştık. O da çok güzeldi.

Bülent uğurlu

Nikah ve after party fotoğraflarımız ve düğün klibimiz için Fanus Medya ile çalıştık. Onların enerjisi bizimkiyle birleşince sınırsız eğlenceli bir şey çıktı ortaya.

fanus medya

“Nikah Şekerinde Kararsız Kaldık”

Çok kararsız kaldık ama en son kütük mum üzerine tarçın ve Türk kahvesi tanelerinde karar kıldık.

“En Duygusal Kısmı İlk Dansımızdı”

İlk dans şarkısı olarak Sezen Aksu’dan “Kutlama”yı seçtik. Belki biraz klasik olacak ama düğünümüzün en duygusal kısmı ilk dansımızdı. Evlendiğimizi o an anladım farklı bir histi.

pınar ve mustafa

“Arkadaşımın Aşkını Hoşlandığı Çocuğa İlan Etmişim”

After partiye yakın arkadaşım olan Elif’in aşık olduğu arkadaş da geldi. Gecenin sonunda alkolün de etkisiyle, istemeden, Elif’in aşkını “Bana hep seni anlatıyor, seni çok seviyor” diye çocuğa ilan etmişim.

Balayı Rotası: KKTC

Balayı için Kıbrıs Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel’i tercih ettik. Buraya gitmeyi hep çok istemiştik. Balayına kısmetmiş.

“Sakin Olun ve Plan Yapın”

Yeni evlenecek çiftlere, birlikte çalışacakları firmaları seçerken dikkat etmeleri için önerimiz var: Önce sakin olun ve bir plan yapın. Ne istediğinize karar verin. En önemlisi sizin kafanızda yaşayan insanlarla çalışın. Bu kuaför olabilir, fotoğrafçı olabilir… Bence gizli dokunuşlar, mutlu hissettirebilmek, biraz da onların elinde.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap