Özgün ve Gediz'in Hikayesi

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:40 dakika

21.03.2024

Duguncom editörü olarak harika bir düğüne davetliydim.

Düğün mekanı Portaxe’di ve düğün her şeyiyle masal gibiydi diyerek başlamak istiyorum. Çift, mekan, servis, misafirler, boğaz... Uzun zamandır bu kadar eğlenceli, sıcak ve güzel bir düğüne gitmemiştim, beni davet ettikleri için Özgün ve Gediz'e tekrar teşekkür ediyorum.

Portaxe gerçekten çok güzel bir düğün mekanı. Her şeyden önce Boğaz kenarında . Bu eşsiz manzara ve atmosfer herkesi rahatlatmış olacak ki, geceye güzel bir yerde başlamanın enerjisi konukların yüzlerine yansımıştı.

Uzun bir yemek merasimi istemeyen çift, yemek ikramını, bol çeşitli ve leziz seçenekler sunan, tekrar ve istenildiği miktarda yemek almaya olanak sağlayan bir açık büfe olarak belirlemiş.

Gelinlik ve damatlık!

Gediz ve Özgün de boğaza yakışır şıklıktaydılar o gece. Gediz gelinliğini Pronovias’tan seçmiş. Fotoğraflara baktığınızda eminim siz de bana katılacaksınız ki, çok sade, şık ve kendine yakışan bir modelde karar kılmış. Özgün ise bir sabah gitmiş ve smokinini 1 saatte alıvermiş. Bu konuda erkeklerin daha şanslı olduğu kesin. Gecenin ilerleyen saatlerinde ceketi uçup giden damatlığı Network'ten seçmiş.

Konukların bu kadar eğlenmelerinin sırrı neydi?

İlk birkaç şarkıdan sonra pisti doldurmaya başlayan konuklar, düğünün sabaha doğru biteceğinin sinyallerini veriyordu. Bir de hemen belirteyim, konukların bu kadar katılımcı olmalarının sebebi kesinlikle gelin ve damadın gülücükleri, rahat tavırları ve fazla detaycı olmamalarıydı.

Düğün kolaj

Gelin ve damat ne kadar sıcak ve doğal olursa, düğün de gerçekten o kadar sıcak oluyor. Bunun için, iyi bir düğün planından, ailelerle ilişkilere, kuaförden, ayağı rahatsız etmeyen ayakkabılara kadar bütün detaylar etkili oluyor. Tabi bunun yanında profesyonel düğün tedarikçileri ile çalışmak da gelin ve damadın yükünü azaltan, kendilerini güvende hissetmelerini sağlayan bir unsur olmuş.

Düğün.com’dan 10 üzerinden 10 puan

Bu noktada bir parantez açıp tekrar LS Banquets, yani Portaxe'ten bahsetmek istiyorum. Sayın Lütfü Sapmaz ve banket müdüresi Nihal Hanim, inanılmazı başarmışlar. Düğün mekanına gelindiği andan itibaren Portaxe olaya hakim olmuş. Benim kadar organizasyonlara eleştirel gözle bakan birisine bile pes dedirttiler. İkram ve serviste Düğün.com’dan 10 üzerinden 10 puan aldılar. İçkimizin bittiği her an yanıbaşımızda garsonlar belirdi. Hiçbir şeye hayır demediler. Ben 23:59’da müziğin kesileceğini ve düğünün biteceğini düşünüyordum fakat; Lütfü Bey özel olarak tasarlanan, sesi Portaxe’in dışına taşırmayan ses sistemi ile 23:59 sorununu aşmış. Velhasıl kelam, gece saat 2 olduğunda düğün bitmedi ama konuklar eğlenmekten bittiler.

Davetiye ve Nikah Şekeri

Bu arada birkaç detaydan daha bahsetmek istiyorum. Davetiye ve nikah şekeri Frapan İstanbul tarafından hazırlanmış. Tasarımlarına bir bakmanızı tavsiye ederim. Dugun.com ekibi olarak tüm tasarımlara bayıldık. Davetiyeleri görür görmez tam da dugun.com’a yakışır bir firma diye düşündük ve kendilerini aramıza dahil ettik.

Düğün müzikleri...

Diğer bir ayrıntı da müzik. Düğündeki müzik seçimi o kadar önemli ki neredeyse geceyi taşıyan şey müzik. Bence, her çift kesinlikle düğün gecesi ne duymak ve dinletmek istediklerini belirlemeliler. Özgün ve Gediz iki defa gidip görüşme yapmış ve sevdikleri parçaları liste olarak vermişler. Bu arada mekanı başka bir düğün varken ziyaret edip ortamın nasıl olduğunu görme fırsatı da bulmuşlar. Çok mantıklı ve düğün öncesi tüm evleneceklere tavsiye edeceğimiz bir şey yapmışlar, mekanı tam da aynı tip bir gecede görüp incelemişler.


Sonuç olarak, düğün hayatınızın en büyük organizasyonlarından biri ve her şeyin 10 numara olması için bütün planlarınızı önceden yapmalısınız. Ayrıca aksilik çıkarsa da gülüp geçecek kadar rahat olmanız ve gününüze aynı heyecanla devam etmeniz gerekli. Özgun ve Gediz bunu başardı. Darısı sizin başınıza!

Portaxe'in sayfasına gitmek için tıklayın.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

1 Yorum

Gülhan&Burak

Düğün Tarihi: 22.10.2014


Biz de düğünümüze bekleriz :)