Melis ve Ali'nin Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

5:00 dakika

21.03.2024

Balayı için Maldivleri tercih ettik, ki bizce çok yerinde bir karardı.

Nasıl tanıştınız?

Çok uzun yıllar aynı çevrelerde dolaşıp bir arkadaşımızın doğumgünü davetinde tanıştık.

Nasıl evlenme teklif aldınız ya da ettiniz?

Hiç beklemediğim bir anda olacağını söylemişti ama gerçekten bu kadar farkettirmeden gerçekleşeceğini düşünmemiştim. Yılbaşının ertesi günü güzel bir günle yıla başlama planı yapıp keyifli bir yemek yiyelim dedik. O gün benim icin keyifli bir yemek programı olarak, yeni yılın da ilk gunu olması açısından yeterince heyecanlı bir gündü. Çok şık bir yerde teras katında yediğimiz inanilmaz güzel yemeğin ardından spor olsun diye asansör yerine merdivenden inelim dediğinde bile şüphelenmeyip normal karşılamıştım. Bir kat aşağıda çiçekler beni bekliyordu. Teklifi algılamam biraz vaktimi aldı. Gerçekten hayatımda ilk farketmediğim sürpriz diyebiliriz.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

Teklif ettiğinde Ali tüm planı kafasında yapmış, Mayıs'ta düğünümüz olur demişti. Yaz bize kalsın istedik. Beş aya yayılan süreci önce isteme ve nisan kısmı, sonra düğün ve ev hazırlıkları şeklinde planladık. Şubat'ta isteme ve nişan birarada oldu, Mart ayında düğün yerimizi netleştirdik, Nisan ayında evimizi hazır ettik. Bu süreçte Ali'nin ablaları ve eşleri bize büyük destek verdi. Nisan ayının sonunda yakın arkadaşımız mimar Serpil Şenyüz'ün titiz çalışması ve emekleriyle de hayallerimizdeki eve kavuştuk. Her şey çok ksa zamanda büyük bir ustalıkla tamamlanmıştı. Kendisine sonsuz teşekkürler.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Her detaydan keyif aldım. Ali elinden geldiğince bana hep eşlik etti. Evcilik oyunu gibiydi bizim için, gelinlik-damatlık seçmek, düğün yeri seçmek, süsleri, evi, mobilyaları, balayını...hepsi çok keyifliydi. Ama her kız gibi gelinlik provalarında prensese dönüşmek, özellikle duvağın takıldığı an hayallerin gerçeğe dönüştüğünü hissetmek çok özel anlardı.

Evlilik kararı aldıktan sonra

İlk Düğün Dansı Parçanız Hangisiydi? Nasıl seçtiniz bu parçayı?

Çok enteresan gelecek belki ama nikah için bahçedeki törene Metallica'dan Ecstacy of Gold ile, balo salonuna ise Scorpions'dan Hurricane eşliğinde giriş yaptık. Bu iki değişik şarkının ardından sanırım ilk dansımızı Guns'n Roses'da yapacağımız bekleniyordu. Fakat benim hep Türkçe bir şarkıda evlenmek gibi bir isteğim vardı. Salondaki herkesin, çocuğu yaşlısı, bu dansın anlamını, sözlerini anlayarak hissetmesini istedim. Birkaç şarkı arasından beraber seçtik: Kayahan Seninle her şeye varım ben. Bir şarkının sözleri ilk kez gerçekten bu kadar anlamlıydı ve ikimizin de içinden geçenlerdi. Dans sırasında bizim dışımızda çoğu davetli de oturduğu yerden eşlik ediyordu bu sözlere. Her türe, herkese hitap eden bir müzik derlemesi sunmuş olduk o gece.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Açık havada olmasını istiyorduk, fakat saat 24.00 de bitmesi ve yağmur ihtimali bizi korkuttu ve hem bahçesi olan, hem de balo salonu yeterli büyüklükte olan Marriott Asia Oteli seçtik. Yine ortak isteğimiz nikahın ayakta, düğün salonunun dışında kıyılmasıydı ve bahçede nikah töreni, balo salonununda düğün yemeği şeklinde iki ayrı düzen kurdurduk. Siyah ve pembe rengi düğün için, turuncu ve beyazı nikah süslemeleri için seçtik. Hayalleri, enerjiyi, pozitif hisleri yansıtan güzel seçimlerdi.

Düğününüz için bir organizasyon şirketiyle anlaştınız mı?

Evet. Elizi Organizasyon çok doğru bir seçimdi. Selvi Hanım tüm titizliğiyle her türlü sorumuzla, talebimizle özenle ilgilendi. Masa örtüsü dahil olmak üzere çok ince detaylarla hazırlanmış mükemmel bir düzen kurduk beraberce. Evlilik fuarı, internetteki sayısız görselin yanı sıra Selvi Hanım'ın profesyonel tecrübeleri çok yardımcı oldu. Hiçbir yerde görmediğim, masanın ortasına konmus renkli balıklar gecenin en ilgi gören aksesuarlarındandı. 42 masanın 14'üne siyaha boyanmış cam vazolarda pembe ortancalar, 14'ün de ortancalarla süslenmiş, içlerinde mumlar yanan kuş kafesleri, 14'ünde de ortanca çiçeklerle süslenmiş fanuslarda yüzen gelin-damat renkli balıklar vardı. Gelin-damat figürlü menüler, supla süsleri, rengarenk kurdelalı cam suplalar, bizim icin özel dikilen bahar dallarıyla süslü masa örtüleri her şey kendi içinde uyumlu ve özenli seçimlerdi.

Düğün şekerlerimiz olarak iki ayrı nikah şekeri hazırlattık. Motorsikletli Ali ve pembe arabasıyla Melis. Düğünün ardından örtülerden evine almak isteyen, düğün çiçeğimi fotoğraflarda görüp arayan, makyajımı, saçımı cok beğenip kimin yaptığını öğrenmek isteyen, özellikle yanımıza gelip her şeyin muhteşem olduğunu söyleyen, çok içten davetlilerimiz oldu.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi Şubat ayında Vakko'dan aldık. Markası La Sposa. İlk giydiğimde belli etmişti çok özel bir tasarım olduğunu. Damatlığı Network'ten aldık. Ali istediği şekilde yakasını, düğmelerini tasarlattı ve sonuçtan memnun kaldık.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu, bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Her şeyi fazlasıyla düşünmüştük. Beni davul zurnayla düğün sabahı evden aldıklarında gece giyeceğim gelinlikten başka bir gelinlik giydim, bu ikinci gelinlik olayı oldukça doğru bir hareketti. Gelin damat fotoğraflarımızı Bahar Noyin çekti. Yakın arkadaşımız olan Bahar Noyin, gün boyu bizimle beraberdi ve şu an çektiği fotoğraflara bakıp o günü tüm detaylarıyla tekrar tekrar yaşayabiliyoruz. O güzel günün ardından bize kalan ustalıkla yakalanmış kareler var. Kendisine buradan bir kez daha teşekkürler. Salon fotoğraflarımızda da Stüdyo Süleyman bizimle beraberdi ve 420 kişinin fotoğraflanması sırasında tüm profesyonellikleriyle büyük destek verdiler.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Her şey çok özel ritueller eşliğinde gerçekleşti. Sabahleyin evden davul zurna eşliğinde aldılar beni. Herkes için çok değişik, çok eğlenceli, bizim için çok özel bir kutlamaydı. Gelinliğim gün boyu kirlenmesini istemediğim için düğün günü iki ayrı gelinlik giydim. Düğünde de pastadan önce Diyarbakır Folklör ekibi bizim için bir gösteri yaptılar ve neredeyse salonun tümü bu halaya eşlik etti. Herkesin çok memnun kaldığına inandığım, çok keyifli bir gösteriydi. Ayrıca süper DJ'imiz Murat Eskinazi, geceyi çok iyi idare etti; en önemlisi bizimle o da eğlendi. Bunlar dışında düğünde, barkovizyon yayını sırasında Ali'nin yeğeni Naz canlı olarak Samanyolu'nu kemanıyla çaldı. Çok profesyonel, çok bize özel bir hediyeydi o da bizim için.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Ne zaman damadın ayağına basacağımı birilerine sormayı unutmuşum. Onu da nikah masasında hatırladım ve yakınımda ulaşabileceğim tek insana; nikah memurumuza sordum!

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayı için Maldivleri tercih ettik, ki bizce çok yerinde bir karardı. 42 masa gezip öpüşüp tokalaşıp yorulduğumuz bir düğünün üzerine Hilton Irifushi adasında mükemmel bir hafta geçirdik. Deniz, doğa, otel muhteşemlerdi. Umarım tüm ömrümüz bu güzel kutlama ve balayında olduğu gibi muhteşem geçer. Emeği geçen, organizasyonda yardımı olan, mutluluğumuza güleryüzleriyle katılan tüm arkadaşlarımıza, davetlilerimize teşekkürler.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

sevtap

Düğün Tarihi: 24.10.2014


gelin hanımın gelinliğini çok beğendim. bir ömür boyu mutluluklar