Atasay

E-posta Gönder

Atasay Özellikler

  • Özellikler

    Yüzüklerin İçine İsim Yazdırma

Atasay Sıkça Sorulan Sorular

  • Ürün çeşitleri neler?

    Alyans, Bileklik, Gelin seti, Gerdanlık, Kolye, Küpe, Nişan Yüzüğü, Tamtur, Tektaş, Bilezik

Atasay Hakkında

Atasay’ın Türk mücevherat sektörünün son üç kuşaktır birinci liginde yer alan Atasay Mücevherat’ın kökleri Cumhuriyet Türkiyesi’nin kalkınma dönemine dayanıyor. Temelleri Denizli’nin Çivril kazasında 1937 yılında Hacı Mustafa Kamer tarafından atılan Atasay, Türkiye’de kuyumculuğun, esnaflıktan sanayileşmiş bir üretim koluna geçişinde değişimin ve gelişimin lokomotif gücü olmuştur.

Atasay’ın tarihsel gelişiminde önemli yapı taşlarından birini firmanın kurucusu Atasay Kamer’in babasından devraldığı deneyim ve bilgiyi yeni arayışlarla geliştirme ve büyütme serüveni oluşturuyor. Bu serüvenin kilit noktasını ise Atasay Kamer’in 1965 yılında çıktığı Anadolu turu ve bu tur sırasında Anadolu’nun sayısız kentinde sektöre ilişkin kazandığı zengin deneyim ve gözlemler oluşturuyor.
1969 yılı da Atasay’ın tarihinde önemli bir dönüm noktası... Atasay Kamer bu tarihte İstanbul Kapalıçarşı’da 50 metrekare büyüklüğündeki bir dükkanda çalışmalarına başladı. 1980 yılından itibaren ise sanayileşme, ihracat ve markalaşma faaliyetlerine hız verildi. 1989 yılında üç kuşak boyunca kuyumculukla ilgilenen Kamer Ailesi’nin meslek birikimi ve deneyimi ile Atasay Mücevherat kuruldu. Bu kuruluş altın takı üretim ve pazarlamasında sektör için bir milat niteliğindedir.

1990-2000 yılları arasında Atasay ve Asgold markalarının pazarlama faaliyetlerine hız veren marka, 2000-2010 yılları arasında yapılan stratejik planlar doğrultusunda üretici kimliğinden perakende kimliğine geçiş yaptı. Bu dönemde Atasay adı altında mağaza markası oluşturuldu ve değişen müşteri ihtiyaçları ile yaşam biçimlerine uygun olarak yeni marka geliştirme çalışmalarına ağırlık verildi.
‘Ulaşılabilir Lüks’ kavramının Türkiye mücevherat sektöründeki ilk uygulayıcısı olan Atasay, 2007 yılında Pırlanta tektaş yüzükte ‘Şu Kadarcık’ sloganıyla düzenlediği “36 Ay Taksit Kampanyası” başta olmak üzere iletişim ve pazarlama faaliyetleri, düşük gramajlı ürünlerle ürün gamının genişletilmesi, ilk outlet ve fabrika satış mağazası ile dağıtım kanallarının çeşitlendirilmesi, Altıncı Gün uygulaması ve son olarak da Geleneksel Altın Çadır Günleri ile sektörün büyümesine öncülük ediyor.

2012 yılında kuruluşunun 75. yılını kutlayan Atasay, lüks sektörünün önde gelen markalarından İsviçre merkezli Chopard ile önemli bir işbirliğine imza attı. Chopard, Atasay’ın 75. Yılı için özel olarak limitli sayıda Chopard for Atasay Good Luck/Şans koleksiyonu hazırladı. Chopard’ın Atasay ile gerçekleştirdiği bu işbirliği dünyada lüks tüketim grubunun Türkiye’de yerel bir markayla yaptığı ilk ve tek özgün proje olma özelliği taşıyor.

Tüketicilerin yaşam biçimlerine göre pazarı segmente ederek, farklı profillerle uygun Myras, Belle, One&Only; Tektaş, Atasay Fantezi Pırlanta, Alyanz, Jou, Gifty, Asgold Coronet, Asgold Classic, Asgold 22 Ayar isimli 10 alt markası ile güncel trendlere uygun yılda dört koleksiyon hazırlayan ve müşterilerine binlerce ürün seçeneği sunan Atasay, koleksiyonlarını Moda Konsept Tasarımcısı Danışmanı Özlem Süer’in danışmanlığında hazırlıyor.

Kurulduğu günden beri 110 milyonun üzerinde dünya kadınını mücevherleri ile buluşturan Atasay’ın 2023 yılı vizyonu ise dünya mücevherat sektörüne yön veren en büyük 10 markadan biri olmak. Bu kapsamda 2023 yılına kadar dünyada ve Türkiye’de 500 mağazaya ulaşmayı planlayan Atasay, özgün tasarım ürünleriyle dünya mücevher sektöründeki trendleri haber veren, modanın öncüsü marka olmayı hedefliyor.

İletişim

Atasay Yorumları (2)

Bu firmayla mı çalıştın? Yorum yaparak evlenecek diğer çiftlere de yardımcı ol.

E&F

Eda & Firat

Düğün Tarihi: 04.09.2015


Firmadan memnuniyetsizlik yaşadığım bir konu olmadı. Yeterince çeşitleri vardı onlar arasından seçim yaptık. Yetkililerin ilgiside yeterliydi.

E&L

Ebrar & Lütfü

Düğün Tarihi: 24.07.2015


takılarımı burdan aldım gereken yardımda bulunuyorlar memnun ayrıldık mekandan

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.