Gelinliğe Modern Yorum: Mediha Cambaz Gelinlik Bursa

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:08 dakika

29.06.2020

Özellikle Bursalı gelin adaylarının ilgisini çekecek, gelinlik konusunda uzman bir firma ile tanışmaya ne dersiniz? Bohem ve retro tarzdaki gelinlikleriyle dikkat çeken Mediha Cambaz Gelinlik, gelinin stilini, hayallerini ve kaliteyi ön planda tutan deneyimli firmalardan. Biz de özel tasarım gelinlikleri ile gelin adaylarına şık ve modern seçenekler sunan firmayı incelemeye aldık! Gelinlik modellerini, 2019 fiyatlarını, gelinlik seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve pek çok şey sorduk!

mediha cambaz gelinlik bursa

18 yıldır sektörde bulunan Mediha Cambaz, kendi ismiyle kurduğu gelinlik modaevini 2009 yılında faaliyete geçirdi.

Hazır modellerinin yanı sıra özel tasarım gelinlik seçenekleri de sunan Mediha Cambaz Gelinlik, modern ve vintage malzemelerin bir arada kullanıldığı bohem ve retro tarzda tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Mediha Cambaz, tasarım stilini “modern ile gelenekselin, asalet ve lüksün uyumu” şeklinde tanımlıyor. Dikim ve kumaş kalitesi ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarının da firmanın en önemli özelliği olduğunu ifade ediyor.

Bursa gelinlik modaevleri arasında yer alan Mediha Cambaz Gelinlik Bursa, ilk dönemlerinde 3 kişiyle açılan bir aile firmasıyken şimdilerde her yıl yüzlerce gelini en özel gününe hazırlayan 15 kişilik bir ekipten oluşuyor.

Mediha Cambaz Gelinlik

Mediha Cambaz Gelinlik’in Öne Çıkan 5 Özelliği

 • 1-Kısa sürede teslim imkanı,

 • 2-Özel tasarım gelinlik seçeneği,

 • 3-Gelinlik seçiminde uzman desteği,

 • 4-Her tarzda gelinlik modellerinin olması,

 • 5-Her bütçeye uygun gelinlik seçeneklerinin bulunması.

Mediha Cambaz Gelinlikleri Bohem ve Vintage Tarzdaki Gelinlere Hitap Ediyor

Mediha Cambaz Modaevi’nde, hakim yakadan strapleze, A kesimden balığa, ipek tüllerden satene kadar birçok farklı kumaş ve modelde gelinlik seçeneğini bulmak mümkün.

Firmanın her yıl hazırladığı özel tasarım gelinlik koleksiyonu da gelin adaylarının ilgisini çekiyor. Modaevi, gelinlik koleksiyonunda birçok düğün konseptine uyabilecek modellerin bulunmasına özen gösteriyor.

Mediha Cambaz gelinlik modelleri, en çok vintage ve bohem tarzdan hoşlanan gelin adaylarına hitap ediyor. Modaevinin özel tasarım gelinliklerinde genellikle geleneksel ve vintage malzemeler, bohem ve retro tarzda yorumlanarak, gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. Nostaljik ve cesur tasarımlar, firmanın özellikle 2019 gelinlik koleksiyonunda ağırlıklı olarak bulunuyor.

mediha cambaz gelinlik modelleri

Siz de kır düğünü gibi açık hava mekanlarında bohem tarzda ya da tarihi mekan gibi nostaljik alanlarda vintage temalı düğün yapacaksanız modaevinin gelinlik modellerine mutlaka göz atmanızı öneriyoruz!

Seçenekleriniz yalnızca firmanın klasik ya da kendi tasarımı olan modelleri ile de sınırlı değil. Dünyaca ünlü gelinlik markalarının en yeni gelinlik koleksiyonlarında yer alan modeller de modaevinde dikilebiliyor.

Mediha Cambaz Gelinlik’te Kişiye Özel Tasarım Seçenekleri

Birçok gelin adayı, hazır model gelinlikleri, modelin kendi üzerine uyup uymayacağı, modaevinin model üzerine yapacağı tadilat süreçleri gibi nedenlerle tercih etmekten kaçınıyor. Ancak Mediha Cambaz ekibi, hazır modeller üzerinde gelin adaylarının talebine göre büyük değişiklikler yapabiliyor. Değişikliklerin, gelin adayının stili ve düğün konseptiyle uyumu da dikkat edilen noktalardan.

mediha cambaz weddesign

Gelinliğiniz 3 Provada Hazır

Mediha Cambaz, gelinlikleri 3 provada teslim ediyor. Gelinlik siparişleri 6 ay öncesinden alınabiliyor. Bu durumda gelinliğiniz ve provalarınız sağlıklı bir şekilde planlanabiliyor. Hazır gelinliklerde ise tüm tadilat işlemleri 1-3 gün içinde yapılarak gelin adaylarına teslim ediliyor.

Eğer düğününüze kısa bir süre kaldıysa ve hazır modeller yerine sıfırdan özel tasarım gelinlik diktirecekseniz “Gelinliğim düğüne kadar nasıl yetişecek” endişesi yaşamanıza gerek yok. Çünkü Mediha Cambaz Gelinlik ekibi, imdadınıza koşarak, 5-10 günlük bir süre içinde gelinliğinizi düğün tarihinizden önce teslim edebiliyor.

Tabii teslim süresi, modaevinin yoğunluk durumuna göre de değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yaz düğünü yapacaksanız aralık, ocak ve şubat aylarında; kış düğünü için ise nisan, mayıs ve haziran aylarında firmadan randevu almanızı öneriyoruz. Erken sipariş vermeniz halinde yararlanabileceğiniz indirim ve kampanyaların bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

mediha cambaz gelinlik modelleri

Mediha Cambaz Gelinlik Fiyatları Nedir?

Mediha Cambaz Modaevi’nde gelinlik fiyatları ne kadar derseniz, Bursa gelinlik modelleri ve fiyatları ile karşılaştırıldığında bütçe dostu olduğunu söyleyebiliriz. 2019 yılı için hazır tasarımlar indirimli seçenekleriyle 1950 TL’den; özel tasarım gelinlik modelleri ise 3950 TL’den başlıyor.

Peki fiyatlar neye göre değişiyor? Tasarımda uygulanacak işçilik, kullanılan kumaşın ve malzemelerin çeşidi, ekstra taş işlemeleri gibi kriterler gelinlik fiyatlarını etkiliyor.

Ödeme koşullarına gelirsek; Mediha Cambaz gelinlik ödemelerinde esneklik sağlıyor. Seçtiğiniz gelinlik için ödemeyi peşin ya da taksitle yapabilirsiniz. Taksitli ödemeler için toplam tutarın yüzde 10’unu ilk provada, yüzde 30’unu ikinci provada, kalan kısmı ise teslimata kadar yapabiliyorsunuz. Nakit ödemenin yanı sıra, kredi kartı, banka kartı, havale gibi ödeme yöntemleri firma tarafından kabul ediliyor.

Gelinliğinizi Birbirinden Şık Aksesuarlarla Tamamlayabilirsiniz

Modaevinde gelinliğinizin tamamlayıcı ögeleri olan gelin aksesuarlarını da bulabilirsiniz. Modaevi, her yıl gelin aksesuarında kampanya oluşturuyor. Firmanın devam eden indirim kampanyası kapsamında 1000 TL değerinde aksesuar seti hediye ediliyor.

mediha cambaz gelin aksesuarları

Setin içinde biri uzun, biri kısa iki duvak, bir gelin el buketi, bir de saç aksesuarı bulunuyor. Ayrıca 2019 gelinlerine, Mediha Cambaz Bride sabahlık da hediye olarak veriliyor.

mediha cambaz bride sabahlık

Gelinlikler Düğüne Kadar Sizin İçin Saklanıyor

Diyelim ki gelinliğinizi teslim aldığınızda, düğün gününüze kadar muhafaza edecek yeriniz yok ya da erkenden almak istemiyorsunuz. Bu durumda modaevi, gelinliğinizi sizin için özel kılıflarda, tozdan uzak, sıcak ve soğuk dengesi olan özel depolarda muhafaza ediyor.

Uzmanından Doğru Gelinlik Seçimine Dair Öneriler

Mediha Cambaz, gelinliğin, geleneksel ve modern çizgileri bir arada taşıması gereken özel bir kostüm olması gerektiğini belirtiyor. Bu nedenle hızla değişen gelinlik modasına uyum sağlamak için kumaş ve malzemeleri güncel tutmanın önemli olduğuna da değiniyor. Yurt dışı fuarlarını yerinde takip eden Cambaz’ın gelinlik seçiminizde size yardımcı olabilecek bazı önerileri bulunuyor:

 • Gelin adayları doğru gelinliği seçmek için öncelikle kendini tanımalı, stilini bilmeli. Düğün konseptini belirlemeli ve bunun gibi detaylara göre seçim yapmalı.

 • Gelinliğin bir kere giyilecek olmasının, aslında telafisi olmadığı anlamına geldiğini de aklından çıkarmamalı. Gelinlik fiyatları nedeniyle hayallerden vazgeçilmemeli.

 • Gelinliğin kaliteli olup olmadığını anlamak için tasarımın bütününde kullanılan kumaş, dantel ve malzemelerin uyumuna ve kalitesine dikkat edilmeli. En az kumaş, dantel ve malzemeler kadar dikim kalitesi de önemli.

 • Vücut tipine göre gelinlik seçimi önemli ancak başkalarından “sana bu gelinlik olmaz” gibi sözler duyarsanız ya da “bu model bana yakışmaz” gibi önyargılarınız varsa bunları bir kenara bırakın. Gelinlik sadece bir beden değil canlı bir ruh, karakter ister. Hiç olmayacağını düşündüğümüz gelinlikler, bazı gelinlerde ayrı bir görünüme bürünebiliyor.

 • Kısa boylu veya kilolu gelin adayları, kuplu A kesim gelinlikleri tercih etmeli. Böylece daha fit ve uzun bir görünüm yakalayabilirler.

mediha cambaz A kesim gelinlik

 • Gelin adayları, gelinlik seçerken düğün mekanını ve konseptini de göz önünde bulundurmalı. Çünkü gelinlikte kullanılacak kumaş ve malzemeler, bu kriterlere göre değişiklik gösterir.

 • Mevsime göre gelinlik seçerken yaka ve kol tipleri, gelinliğin kumaşı ve aksesuarları farklılık gösteriyor. Yazın daha çok yazı anımsatan güpür, motif ve desenler gelinliklerde kullanılıyor. Yine yaz düğünleri için düşük kollar, askılı modeller, ipek tül ve şifon gibi kumaşlar daha uygun oluyor. Kışlık gelinliklerde ise dik yakalar, uzun kollar, saten etekler, tüy detaylar ve etol gibi aksesuarlar kullanılıyor.

bursa gelinlik modelleri

Mediha Cambaz Gelinlik Yorumları

Mediha Cambaz Gelinlik'ten hizmet alan gelinlerin firma sayfasına bıraktığı yorumlardan birkaçını da sizinle paylaşmadan geçmeyelim:

Gizem & Mehmet: “Çok enerjik bir ekipleri var ve showroomları çok güzel. Oldukça fazla seçenek var ve isteklerinize hemen cevap verebiliyorlar. Dilediğiniz değişimleri anında uyguluyor ve önerileriyle gelinliğinizi daha da güzelleştiriyorlar. Beğendiğim modellerin üzerine istediğim değişiklikleri en güzel şekilde yaptılar ve sonunda dileyebileceğimden çok daha güzel bir gelinliğim oldu. Herkes gördüğü en farklı ve kaliteli gelinlik olduğunu söyledi, gerçekten de tül ve işleme kalitesi muazzamdı. Daha güzelini hayal bile edemiyorum, bence gelinlikle ilgili en önemli şey de bu; düğünün üzerinden geçen vakte rağmen ‘keşke şöyle olsaydı’ dediğim hiçbir detay olmadı.

Ayrıca fiyatlar da gelinliğin kalitesine ve işçiliğine göre inanılmaz uygun. Provalar için randevu konusunda da oldukça yardımcılar. Şehir dışında yaşadığımızdan, gün ve saatle ilgili ellerinden gelen tüm kolaylıkları gösterdiler. Tekrar tekrar teşekkürler! Rüya gibi gelinlikler için Mediha Cambaz harika bir adres!”

Melis & Anıl: “Güleryüzlü çalışanları ve kaliteli tasarımlarıyla herkese tavsiye edebileceğimiz mükemmel bir firma.”

Sinem & İbrahim: “Her şey çok güzel. Gelinliğimin son haline bayıldım. Emeğinize sağlık!”

Mediha Cambaz Gelinlik Yorumlar

Tecrübeli Bursa gelinlik firmalarından Mediha Cambaz Modaevi ile ilgili anlatacaklarımız bu şekilde. Siz de gelinliğiniz için Mediha Cambaz Gelinlik’i düşünürseniz, firma profilinde yer alan gelinlik modellerine göz atabilir, beğendiğiniz gelinlikler için firma ile iletişime geçerek randevu alabiliriniz. Pazar günleri hariç haftanın 6 günü hizmet veren firma, saat 09.30 ile 19.30 saatleri arasında randevu kabul ediyor.

1 Yorum

Ayse

Düğün Tarihi: 09.09.2021


Mediha Cambaz’dan ipek bir duvak aldim. Yurtdisinda yasiyorum o yuzden telefon uzerinden haberlesmek zorunda kaldim. Duvagimin dokunusu, durusu harikaydi. Hersey icin cok tesekkurler