Balık Etli Gelinlerin Giyebileceği 5 Gelinlik Modeli

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:15 dakika

03.08.2021

Her gelinin fazlalıkları olabilir. Ama bu, sana uygun bir gelinlik bulamayacağın anlamına gelmiyor! Doğru seçilmiş bir gelinlikle fazlalıklarını gizleyebilir, fit bir görünüm yaratabilirsin! İşte balık etli gelinler için ideal gelinlik modelleri!

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

1-Balık Etli Gelinler İçin Kollu Gelinlik Modelleri

Kollarında fazlalıklarını kamufle etmek isteyen balık etli gelinlerdensen, gelinlik modelini kollarını örten tül veya dantel kollu gelinlik modelleri arasından seçebilirsin. Eğer yaz aylarında evleniyorsan kelebek kol gibi kısa kollu gelinlik modellerini tercih edebilirsin.

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Eğer ilkbahar ya da yaz aylarında evleneceksen truvakar kol gibi orta uzunluktaki tasarımlar arasından seçimini yapabilirsin. Kış geliniysen de birçok seçeneğin var! Bishop, balon, İspanyol kol gibi uzun kollu gelinlikler, tercih edebileceğin modeller arasında yer alıyor!

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Gelinlik kollarına ilişkin daha fazla detayı şu yazımızda bulabilirsin: Gelinlik Kol Modeline Karar Vermen İçin İpuçları

2-Balık Etli Gelinler İçin Kemerli Gelinlik Modelleri

Bel bölgesindeki fazlalıkları gizleyecek tasarımları araştıran balık etli gelinler için gelinlik modellerinin başında kemerli tasarımlar geliyor. Zarif tasarımlı kemerli gelinlik modelleri, bel bölgeni sıkılaştırarak çok daha ince bir görüntü kazanmanı sağlar.

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Korseli gelinlik modellerini de belini ince göstermek için tercih edebilirsin. Özellikle dikdörtgen vücut yapısına sahip gelinlerdensen, kemer ya da korsenin bittiği noktadan A formunda açılan etek kesimine sahip gelinlikler de istediğin illüzyonu yaratmana yardımcı olacağını da bilmelisin.

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Fazlalıklarını kamufle edecek tasarımlar için şuraya da göz atabilirsin: Zayıf Gösteren Gelinlik Modelleri

3-Geniş Basenli Balık Etliler İçin Gelinlik Modelleri

Kabarık etekli gelinlikler özellikle armut vücut tipine sahip balık etli gelinlerin, geniş basenlerini kamufle etmek için tercih edebileceği modellerin başında geliyor. A etek kesimine sahip gelinliklerin çok kabarık olmayan seçenekleri, basenlerini örterek ve vücuduna orantılı bir görünüm verir.

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Kabarık etekli gelinlik dediğimiz için aklına prenses kesim tasarımlar da gelmiş olabilir ama bu modelleri balık etli gelinlere önermediğimizi de belirtelim. Çünkü prenses gelinliklerin hacimli görüntüsü seni olduğundan daha kilolu gösterebilir.

Büyük beden gelin adayları da şu yazımızı inceleyebilir: Tüm Detaylarıyla Büyük Beden Gelinlik

4-Balık Etli Gelinler İçin Yırtmaçlı Gelinlik Modelleri

Elma ya da ters üçgen vücut tipine sahip gelin adaylarının ortak özelliği, üst vücudunun, alt kısma oranla daha geniş olmasıdır. Bu vücut tipine sahip balık etliler için gelinlik modelleri ise dikkati gövdeden, bacaklara çeken yırtmaçlı tasarımlardır. İnce ve düzgün bacaklarını öne çıkarıp, gövdeni ince göstermek istersen, üstü işlemesiz, sade, yırtmaçlı gelinlikleri tercih edebilirsin.

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Nikah için elbise modellerine ihtiyacın varsa burası da işine yarayabilir: Büyük Beden Nikah Elbisesi Modelleri

5-Balık Etli Gelinlere Yakası Açık Gelinlik Modelleri

Eğer boyun ve göğüs gibi bölgelerini ince gösterebilecek gelinlikleri merak ediyorsan V yaka gelinliklerin sana yardımcı olabileceğini söyleyebiliriz. Keskin hatlara sahip derin V yaka tipiyle köprücük kemiği ve dekolte bölgeni öne çıkarabilir, üst vücudunu olduğundan daha ince gösterebilirsin. İllüzyon straplez yakalı modeller de senin için ideal.

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

balık etli gelinlerin giyebileceği 5 gelinlik modeli

Balık etli gelinlerin fazlalıklarını kamufle edebilmelerine yardımcı olacak gelinlik modellerine yer verdik. Sırada sana uygun gelinliği bulmak var. Bunun için, verdiğimiz bilgiler ışığında tarzına ve vücuduna en uygun modele karar verebilir, ideal tasarımı şehrindeki gelinlik firmalarının koleksiyonları arasında arayabilirsin. İlgini çeken tasarımlar için firmalarla iletişime geçebileceğini ve kolayca randevu alabileceğini de unutma!

Gelinlik Firmaları

Tarzına ve bütçene uygun en iyi gelinlik firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Gelinlik firmalarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelinlikçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Nazire Erguvan

Düğün Tarihi: 17.10.2014


İşte aradığım makaleyi buldum ellerinize sağlık çok yardımcı oldu


ECE GÜLCE

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Çok yararlı bilgiler teşekkürler..