Gelin Saçınızı Uzman Bir Ele Bırakın

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:04 dakika

29.06.2020

İlker Yavrutürk ile konuştuk: Fransız özel bir hocadan almış olduğumuz "Üç boyutlu saç tasarım provası" ile birlikte birebir olarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Böylece gelin adayı her açıdan saçının nasıl görüneceğini prova sırasında görebilmektedir.

Firmanızdan biraz bahseder misiniz?

İlker Yavrutürk Saç Tasarım Salonu 2003 yılından beri Bağdat Caddesi’nde kişiye özel saç ve makyaj hizmeti vermektedir. Cemil İpekçi ile birlikte gelinliğe özel saç ve makyaj çalışmaları gerçekleştirmektedir. Ayrıca Türkiye'nin ilk ve tek gelin evi projesi tarafımızdan gerçekleştirilmiştir.

İlker Yavrutürk

Gelin adayları düğünden ne kadar zaman önce sizinle görüşsün?

Düğün gününe karar verdikleri dönemde bizimle görüşmeleri faydalı olur. Gelinlik modeli belli olduğunda o gün takılacak duvak, taç, çiçek vs. gibi aksesuarlar ile provaya gelmeliler.

Karar verme ve prova aşaması ne kadar sürüyor?

Her genç kızın mutlaka gelin saçı ile ilgili bir hayali vardır. Bu hayal gelin adayımızın yüz hatlarına, düğünün yapılacağı mekana göre uygulanabilir. Düğünün gerçekleşeceği mekanın açık ya da kapalı mekan olması, düğün gününde hava koşullarına kadar her şey yapılacak saç ve makyajı etkileyecektir.

Gelinlerimiz provalara beğendikleri saç modeline ait fotoğraflarla gelebilirler. Böylece daha kolay ifade ederler. Fransız özel bir hocadan almış olduğumuz "Üç boyutlu saç tasarım provası" ile birlikte birebir olarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Böylece gelin adayı her açıdan saçının nasıl görüneceğini prova sırasında görebilmektedir. Saç ve makyaj provası sayesinde düğün günü hepimiz için keyifli bir tecrübe olmaktadır. Gelin için tekrarı olmayan böyle bir günde hiçbir şey şansa bırakılmamalıdır. Kullanılacak kozmetik ürünler de en az gelin saçı kadar önemlidir.

Gelinlerin kendilerine uygun saç modelini ve makyajı seçerken nelere dikkat etmeleri gerekir?

Damat ile kendi arasındaki boy farkına, yüz hatlarına, vücut hatlarına, gelinlik modeline, düğünün gerçekleşeceği mekana dikkat etmelerinde fayda olacaktır.

Bu senenin saç ve makyaj modasında neler var?

Saç modelinde örgüden yapılmış taçlar ve her dönem olduğu gibi bu sene de Helenistik modeller saç modellerinde yerini alacak. Makyajda ise eğilim porselen makyaj, koyu gözler ve koyu dudaklardan yana olacaktır.

Ortalama bir gelin saçı ve/ya makyajı için verebileceğiniz fiyat aralığı nedir?

Gelin saç provası, gelin saçı ve makyajı 950 TL’dir. Nakit ödemede ve erken rezervasyonda özel indirimlerimiz bulunmaktadır.

Peki gelin adayları gelince saçlarını İlker Yavrutürk mü yapıyor?

Evet, gelin saçları ile bizzat ilgilenmekteyim. Gelinin yanında iki arkadaş veya misafirden daha fazla kişiyi saç ve makyaj hizmetlerimiz için ağırlayamıyoruz. Bunun için üzgünüz. Bu sayede gelinin saç tasarımına daha çok odaklanarak unutulmaz ve muhteşem kalitede sonuçlar elde edebiliyoruz.

Aynı gün içinde kaç gelin kabul ediyorsunuz?

Özellikle yaz sezonunda kuaför salonumuzda aynı gün çok fazla sayıda gelin saçı tasarlamaktan yana değiliz. Amacımız bir günde iki ya da üç gelin saç ve makyajı ile ilgilenebilmek. Böylelikle yaptığımız işten hem keyif alıyoruz, hem de uzun yıllar salonumuzu ziyaret eden yeni müşteriler ediniyoruz. Her defasında düğün gününü hatırlayarak güzel anılara sahip oluyoruz. 20 yıl sonra bile fotoğraflarınıza baktığınızda düğün gününüzde kuaför salonunuzun keyifli ortamını hatırlayabiliyorsanız. İşte o zaman başarılısınız demektir. Amacımız budur.

Düğün mekanına gidiyor musunuz?

Evet, ekibimiz ile birlikte düğün mekanına gidebiliyoruz.

İlker Yavrutürk'ten randevu ve fiyat teklifi almak için tıklayın!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

feyza

Düğün Tarihi: 14.10.2014


model çok başarılı