2014 Gelin Saçı ve Makyajında Uzman Önerileri

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:25 dakika

29.06.2020

Sizin için birçok ürün sunan 4 One Boutique’te gerçekleşen gelinlere yönelik “Bridal Workshop” undaydım. Ünlü moda editörü Ceylan Atınç, makyaj artisti Melis İlkkılıç ve saç artisti Ferit Belli 2014 gelinlerine özel gelinlik önerileri, saç ve makyaj tüyoları verdi. Sizler için zevkle dinledim. Buyurun bakalım…

Ceylan Atınç'ın gelinlik önerileri ve
gelinin hazırlanışı

Moda editörü Ceylan Atınç bu yıl askılı gelinlikler ile transparan yaka gelinliklerin straplez modelin tahtını sallayacağını müjdeledi. Atınç, göğüsleriniz küçükse drapeli ya da göğüs kısmı havalı modelleri; büyükse içi kendinden formlu olan ve sıkışık bir görüntü vermeyen straplez modelleri tercih etmenizi söylüyor. İnce askılı gelinlikleri ise büyük göğüslü gelin adaylarına kesinlikle önermiyor. Ayrıca bu yıl saç aksesuarları çok moda, duvak ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Son olarak ise ünlü moda editörü, gelinlik provasına mutlu ve canlı olarak, iş çıkışından ziyade boş günde ve topuklu ayakkabı ile gidilmesini tavsiye ediyor.

Ferit Belli'den 2014 saç tasarım
önerileri )ve gelin hazırlıkları

Saç artisti Ferit Belli'ye göre düğünden önce bir saç provası yapmak çok önemli. Bu sayede saçınızla ilgili herhangi bir sorun ya da eksiklik varsa kuaförünüz bu duruma müdahale edecektir. Ayrıca Belli, gelin saçı modelleri yüz ifadesine göre ve gelinlik seçimine göre yapılmalı diyor ve ekliyor: “Düğün sizin gününüz ve gecenin parlayan incisi sizsiniz. Bu yüzden istediğiniz her türlü saçı yaptırabilirsiniz.” O nedenle saç artistlerinin gelinleri dinlemesini ve hayal dünyalarını öğrenmelerini, ona göre tasarım yapılmasını tavsiye ediyor. Kısaca saç konusunda olabildiğince özgür olabilirsiniz kızlar.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Emre Hergül Kuaför
%31 Indirim
180 7 12
Emre Hergül Kuaför

Gelin Paketi Gelin Saçı + Porselen Makyaj + Kirpik Ekleme %30 İndirimli 2.500₺!

Ali Gür Profilo Wedding
%24 Indirim
135 8 30
Ali Gür Profilo Wedding

Haziran Sonuna Kadar Full + Full Paket Sadece 2600 TL İle Sizleri Bekliyor!

2014 modası gelin taçları

Makyaj artisti Melis İlkkılıç ise gelin makyajında trendlerden ziyade sizin kendinizi nasıl görmek istediğinizin önemli olduğunu belirtiyor. Fazla abartılı olmayan gölgeler, yumuşacık geçişlerle uygulanacak far ve eyelinerın sizi gecenin prensesi yapmaya yeteceğini savunan İlkkılıç'a göre retro bir gelin değilseniz, kırmızı rujdan uzak durmalı, mümkün olduğunca sade tonlarda kalmalısınız. Oje konusundaki önerisi ise French oje yerine, açık tonları tercih etmeniz ya da pembe oje üzerine rakı beyazı yaptırmanız yönünde. Ayrıca düğün öncesinde yapmanız gereken 3 noktanın üzerinde duruyor.

  • 1 hafta öncesinde derinlemesine bir peeling.

  • 2 günde bir uygulanacak nem maskesi.

  • Düğün sabahı iyice temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilt.

Ayrıca gelini değiştirmeden en güzel halini ortaya çıkarmanın esas olduğunun üzerinden geçerken, tüm makyajı kustuğu ve gelinlere yakışmadığı için solaryumdan uzak durmanızı tavsiye ediyor.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

izel vezel

Düğün Tarihi: 13.10.2014


makyaj detayları hoşuma gitti teşekkürler


canan çeri

Düğün Tarihi: 13.10.2014


düğünümden önce solaryuma gitmiştim ve güze bir ten rengiyledim düğünümde solaryum yazın tatilini yapamamış gelinler için kurtuluş yolu