2014 Gelin Saçı ve Makyajında Uzman Önerileri

Sizin için birçok ürün sunan 4 One Boutique’te gerçekleşen gelinlere yönelik “Bridal Workshop” undaydım. Ünlü moda editörü Ceylan Atınç, makyaj artisti Melis İlkkılıç ve saç artisti Ferit Belli 2014 gelinlerine özel gelinlik önerileri, saç ve makyaj tüyoları verdi. Sizler için zevkle dinledim. Buyurun bakalım…

11 - Ceylan Atınç'ın gelinlik önerileri ve gelinin hazırlanışı

Moda editörü Ceylan Atınç bu yıl askılı gelinlikler ile transparan yaka gelinliklerin straplez modelin tahtını sallayacağını müjdeledi. Atınç, göğüsleriniz küçükse drapeli ya da göğüs kısmı havalı modelleri; büyükse içi kendinden formlu olan ve sıkışık bir görüntü vermeyen straplez modelleri tercih etmenizi söylüyor. İnce askılı gelinlikleri ise büyük göğüslü gelin adaylarına kesinlikle önermiyor. Ayrıca bu yıl saç aksesuarları çok moda, duvak ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Son olarak ise ünlü moda editörü, gelinlik provasına mutlu ve canlı olarak, iş çıkışından ziyade boş günde ve topuklu ayakkabı ile gidilmesini tavsiye ediyor.

22 - Ferit Belli'den 2014 saç tasarım önerileri )ve gelin hazırlıkları

Saç artisti Ferit Belli'ye göre düğünden önce bir saç provası yapmak çok önemli. Bu sayede saçınızla ilgili herhangi bir sorun ya da eksiklik varsa kuaförünüz bu duruma müdahale edecektir. Ayrıca Belli, gelin saçı modelleri yüz ifadesine göre ve gelinlik seçimine göre yapılmalı diyor ve ekliyor: “Düğün sizin gününüz ve gecenin parlayan incisi sizsiniz. Bu yüzden istediğiniz her türlü saçı yaptırabilirsiniz.” O nedenle saç artistlerinin gelinleri dinlemesini ve hayal dünyalarını öğrenmelerini, ona göre tasarım yapılmasını tavsiye ediyor. Kısaca saç konusunda olabildiğince özgür olabilirsiniz kızlar.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

33 - 2014 modası gelin taçları

Makyaj artisti Melis İlkkılıç ise gelin makyajında trendlerden ziyade sizin kendinizi nasıl görmek istediğinizin önemli olduğunu belirtiyor. Fazla abartılı olmayan gölgeler, yumuşacık geçişlerle uygulanacak far ve eyelinerın sizi gecenin prensesi yapmaya yeteceğini savunan İlkkılıç'a göre retro bir gelin değilseniz, kırmızı rujdan uzak durmalı, mümkün olduğunca sade tonlarda kalmalısınız. Oje konusundaki önerisi ise French oje yerine, açık tonları tercih etmeniz ya da pembe oje üzerine rakı beyazı yaptırmanız yönünde. Ayrıca düğün öncesinde yapmanız gereken 3 noktanın üzerinde duruyor.

  • 1 hafta öncesinde derinlemesine bir peeling.

  • 2 günde bir uygulanacak nem maskesi.

  • Düğün sabahı iyice temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilt.

Ayrıca gelini değiştirmeden en güzel halini ortaya çıkarmanın esas olduğunun üzerinden geçerken, tüm makyajı kustuğu ve gelinlere yakışmadığı için solaryumdan uzak durmanızı tavsiye ediyor.

Şehrindeki 535 Gelin Saçı ve Makyajı Artisti Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

Canan Çeri

düğünümden önce solaryuma gitmiştim ve güze bir ten rengiyledim düğünümde solaryum yazın tatilini yapamamış gelinler için kurtuluş yolu

IV Izel Vezel

makyaj detayları hoşuma gitti teşekkürler