2014 Gelin Saçı ve Makyajında Uzman Önerileri

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:37 DK

31.03.2014

Sizin için birçok ürün sunan 4 One Boutique’te gerçekleşen gelinlere yönelik “Bridal Workshop” undaydım. Ünlü moda editörü Ceylan Atınç, makyaj artisti Melis İlkkılıç ve saç artisti Ferit Belli 2014 gelinlerine özel gelinlik önerileri, saç ve makyaj tüyoları verdi. Sizler için zevkle dinledim. Buyurun bakalım…

Ceylan Atınç'ın gelinlik önerileri ve gelinin hazırlanışı

Moda editörü Ceylan Atınç bu yıl askılı gelinlikler ile transparan yaka gelinliklerin straplez modelin tahtını sallayacağını müjdeledi. Atınç, göğüsleriniz küçükse drapeli ya da göğüs kısmı havalı modelleri; büyükse içi kendinden formlu olan ve sıkışık bir görüntü vermeyen straplez modelleri tercih etmenizi söylüyor. İnce askılı gelinlikleri ise büyük göğüslü gelin adaylarına kesinlikle önermiyor. Ayrıca bu yıl saç aksesuarları çok moda, duvak ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Son olarak ise ünlü moda editörü, gelinlik provasına mutlu ve canlı olarak, iş çıkışından ziyade boş günde ve topuklu ayakkabı ile gidilmesini tavsiye ediyor.

Ferit Belli'den 2014 saç tasarım önerileri )ve gelin hazırlıkları

Saç artisti Ferit Belli'ye göre düğünden önce bir saç provası yapmak çok önemli. Bu sayede saçınızla ilgili herhangi bir sorun ya da eksiklik varsa kuaförünüz bu duruma müdahale edecektir. Ayrıca Belli, gelin saçı modelleri yüz ifadesine göre ve gelinlik seçimine göre yapılmalı diyor ve ekliyor: “Düğün sizin gününüz ve gecenin parlayan incisi sizsiniz. Bu yüzden istediğiniz her türlü saçı yaptırabilirsiniz.” O nedenle saç artistlerinin gelinleri dinlemesini ve hayal dünyalarını öğrenmelerini, ona göre tasarım yapılmasını tavsiye ediyor. Kısaca saç konusunda olabildiğince özgür olabilirsiniz kızlar.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Aymira Güzellik Merkezi
HEDİYE
78 1 18
Aymira Güzellik Merkezi

Düğün.com Gelinlerine Özel Yapılacak Anlaşmalarda Kişisel Bakım Paketini He...

Ekip Plus
%25 İNDİRİM
49 8
Ekip Plus

Kına + Düğün Paketi %25 İndirimle 1.250 Tl!...

2014 modası gelin taçları

Makyaj artisti Melis İlkkılıç ise gelin makyajında trendlerden ziyade sizin kendinizi nasıl görmek istediğinizin önemli olduğunu belirtiyor. Fazla abartılı olmayan gölgeler, yumuşacık geçişlerle uygulanacak far ve eyelinerın sizi gecenin prensesi yapmaya yeteceğini savunan İlkkılıç'a göre retro bir gelin değilseniz, kırmızı rujdan uzak durmalı, mümkün olduğunca sade tonlarda kalmalısınız. Oje konusundaki önerisi ise French oje yerine, açık tonları tercih etmeniz ya da pembe oje üzerine rakı beyazı yaptırmanız yönünde. Ayrıca düğün öncesinde yapmanız gereken 3 noktanın üzerinde duruyor.

  • 1 hafta öncesinde derinlemesine bir peeling.

  • 2 günde bir uygulanacak nem maskesi.

  • Düğün sabahı iyice temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilt.

Ayrıca gelini değiştirmeden en güzel halini ortaya çıkarmanın esas olduğunun üzerinden geçerken, tüm makyajı kustuğu ve gelinlere yakışmadığı için solaryumdan uzak durmanızı tavsiye ediyor.

Şehrindeki En İyi Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONLARI

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Canan Çeri

13/10/2014

düğünümden önce solaryuma gitmiştim ve güze bir ten rengiyledim düğünümde solaryum yazın tatilini yapamamış gelinler için kurtuluş yolu


IV

Izel Vezel

13/10/2014

makyaj detayları hoşuma gitti teşekkürler