Gelin Topuzu Modelleri

En çok tercih edilen topuz modellerini senin için derledik! Aradığın saç modeli sade, dağınık veya alternatif bir model de olsa; hepsi bu galerilerde!

Gelin Topuzu Modelleri Hangileri?

Topuzlar, gelin başı modelleri arasında en sık tercih edilen saç modelidir. Topuz saç modelleri tepeden sıkıca toplanmış balerin topuzu, dağınık topuz, örgü, ense, yan ya dağınık topuz da denilen salaş topuz olarak çeşitlendirilebilir. Tercih edeceğiniz topuz modeli seçerken yüz tipinize uygun ve gelinlik modelinize göre seçmeyi unutmamalısınız. Buradaki gelin topuzu modellerini inceleyebilir, yüz tipinize uygun topuz gelin saçı modelleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi de rehber yazımızda bulabilirsiniz.

Gelinliğinize Uygun Topuz Modelleri Nasıl Seçilir?

Topuzunuza karar verirken gelinliğinizin yaka modelini göz önünde bulundurmalısınız. Straplez model bir gelinlikte, topuz modelinizde özgür davranabilirsiniz. Bu tarz gelinlik modeli için sıkı bir topuz tercih ederseniz, topuzunuza tutturulacak kabarık tüllü bir duvak ile dengeli bir görüntü elde edebilirsiniz. Straplez gelinlik için dağınık topuz modelleri de oldukça hoş görünecektir. Dağınık topuz modelinizi gelin tacı kullanarak daha da hareketlendirebilirsiniz. Eğer minimal ya da vintage bir gelin olmak istiyorsanız çiçekli topuz tam size göre olabilir.

Boynu açıkta bırakan tüm gelinlik modellerinde, dağınık ve salaş topuzları zevkinize göre kullanabilirsiniz. Hakim yaka gibi yakası tam kapalı bir gelinlik modeli tercih ediyorsanız, açık saç modelleri çok da uygun bir seçim olmayabilir. Bu tarz gelinliklerde tepeden sıkıca toplanmış bir topuz modeli kullanabilirsiniz. Yüz şekliniz sıkı bir topuz modeline uygun değilse, yine toplanmış hafif dağınık bir topuz modeli de hoş görünmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra halter yaka gibi boynu kapalı bir modelde bu tarz saç modellerini kullanabilirsiniz.

Mükemmel görünmek için detayları birbiriyle bir bütün olarak ele almak gerekir. Saçınız gelinliğinizden, gelinliğiniz aksesuarlarınızdan bağımsız olmamalıdır. Bu sayfayı inceleyerek gelinliğinize uygun topuz modeline karar verebilir. Hoşunuza giden modeli yaptırmak için kuaförleri listeleyerek randevu talep edebilirsiniz. Size özel kampanyalardan yararlanmak için sayfayı sık sık ziyaret etmeyi unutmayın.