Örgü Gelin Saçı Modelleri Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

2:39 dakika

29.05.2024

Örgülü gelin saçı son yıllarda gelin adaylarının en çok tercih ettiği saç modellerinden bir tanesi haline geldi. Örgülü topuzlar, örgülü atkuyrukları, saç örgüsünden bantlar... Artık saç modellerine mutlaka örgüyle hareket veriliyor. O yüzden romantik gelinlerin saç modeli örgü ile yapılan harika gelin saçlarına bir göz atalım.

örgü gelin saçı modelleri

Örgülü Saç Çeşitleri

Balıksırtı, kılçık, hasır, sepet, Fransız örgüsü, Valentino, Helen, Hollanda örgüsü olarak bilinen pek çok örgü çeşidi var. Gündelik hayatta bu örgülerin çeşitlerini ve nasıl yapıldığını arıyor, yapılış videolarını izliyoruz. Dışarı çıkarken pratik bir şekilde yapabileceğimiz hepsi birbirinden harika örgü çeşitleri hayatımızı kurtarıyor.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Fakat ben bu yazıda balıksırtı örgü nasıl yapılır, hasır örgü nasıl yapılır diye anlatmayacağım çünkü konumuz örgülü gelin saçı modelleri!

Eğer düğün günü kendi saçını kendin yapmayı planlamıyorsan, örgülerin nasıl yapılacağından çok örgüleri hangi gelin saçı modelleri ile birleştirebilirsin, nasıl saç aksesuarları kullanabilirsin, hangi gelinlik yakasıyla uyumludur gibi soruların cevaplarına ihtiyacın olacak.

Önce örgülü saç çeşitleri içinde en çok tercih edilenlerden bahsedeceğim. Örgülü topuz modelleri, örgülü açık saç ve örgülü atkuyruğu. Sen içlerinden gelinliğinin yakasına ya da yüz tipine göre seçim yapabilirsin.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Örgülü Topuz Gelin Saçı Modelleri

Gelin saçı modelleri arasında kuşkusuz en çok tercih edilen topuzu, örgü ile hareketlendirmek isteyen gelin adayları için önce örgülü topuz modelleri ile başlayalım.

Eğer gelinliğinin yakası kayık yaka, hakim yaka, bisiklet yaka, halter yaka gibi kapalı yaka tiplerinden biriyse örgülü modeller içinden topuzu seçmen yerinde olur. Çünkü kapalı yakada saçlarını açıkta bırakmaya yer olmayacağı için toplu modellere yönelmen gerekecek.

Bunun dışında örgülü topuz modellerini straplez, V yaka, kare yaka, U yaka gibi açık yaka tipleriyle zaten rahatlıkla tercih edebilirsin. Bu yaka tipleriyle özellikle dağınık veya örgülü gevşek topuz yaptırabilirsin.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Topuz modelleri toplu modeller olduğu için yüzü ortaya çıkartır. Bu yüzden örgülü bir topuz yaptırmak için en ideal yüz şekli oval yüz şeklidir. Eğer yüzün minyonsa veya omuzların darsa örgüyü topuzla birleştirmelisin kesinlikle örgülü açık saç modellerine yönelmemelisin.

Örgülü topuz gelin saçı modellerinden bir seçim yapacaksan küpe ve gelinliğinin yakasına göre kolye tercih edebilirsin.

Eğer çiftlik ve kır düğünlerine en çok yakışacak saç modellerini merak ediyorsan örgülü gevşek topuz ya da örgülü dağınık topuz gibi modellere yönelebilirsin. Bu tür mekanlarda salaş saç örgüsü ile yapılan modeller daha hoş durur.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Şu galerimiz de sana ilham verebilir: Salaş Gelin Saçı Modelleri

Fakat eğer otel, klüp ve davet, havuzbaşı gibi mekanlarda evleneceksen örgülü ense topuzu yaptırabilirsin.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Örgülü Açık Saç Modelleri

Açık saçta örgü genellikle karşımıza Fransız şelalesi, kılçık örgü ve balıksırtı örülmüş saçtan taçlar şeklinde çıkıyor.

Saçlarını açık bırakacak ve örgüyle hareket katacaksan öncelikle gelinliğinin yakasının kapalı bir yaka olmamasına özen göstermeni öneririm.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Örgülü Atkuyruğu Saç Modelleri

Balıksırtı örgülü atkuyruğu saç modelleri en çok tercih edilen modellerden biri. Genellikle uzun saçlı ve minimal gelin adaylarının tercihi oluyor.

Önü örgülü atkuyruğu saç modelleri de yine gelin saçın için yaptırabileceğin modellerden biri. Önündeki örgüyü balıksırtı yaptırmanı öneririm. Kılçık örgü yeterince hacimli görünmeyecektir.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Örgü Saç Aksesuarları

Örgülü modellere en çok yakışan saç aksesuarının taze çiçekler olduğunu söyleyebilirim. Benim için romantik bir saç modeli olduğundan çiçeklerle harika görünüyor. Kır düğünü, kumsal düğünü gibi daha doğal düğün mekanları için örgülü saç modelleri ile çiçek kullanmanı öneririm.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Fakat bunun dışında özellikle örgülü topuzlar için sade saç tokaları da kullanabilirsin. Otel düğünü, klüp ve davet, sosyal tesis gibi düğün mekanları için bir saç tokası çiçekten daha yerine bir tercih olabilir. Örgülü modellerde saç tokaları en çok topuz modellerine uyum sağlıyor.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Son olarak örgülü modellerin doğal saç aksesuarı taç örgüyü de söylemeden geçmeyelim. Yetiyorsa kendi saçından, yetmiyorsa saç renginle uyumlu bir ek saçtan başının üzerine örgüden bir taç yaptırabilirsin. Doğal saçtan yapılan örgü taç özellikle bohem saç örgüsü modelleri ile çok güzel duruyor.

örgü gelin saçı modelleri hakkında bilmen gereken her şey!

Örgü gelin saçı modellerine dair anlatacaklarımız bu şekildeydi. Gelin saçı modelin aklında biraz daha netleştiyse istediğin modeli başarıyla uygulayacak firmayı da araştırmaya başlayabilirsin. Bunun için şehrindeki gelin saçı ve makyajı firmalarını hemen inceleyebilirsin!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap