2014 Gelin Makyajı Trendleri

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:15 dakika

15.06.2021

Işıkların, flaşların ve tüm gözlerin üzerinde olması için Cannes’ın kırmızı halısında salınmana gerek yok, gelin olman yeterli. Beyazlar içinde, gözlerin ışık saçarken her zamankinden daha güzel olacak olsan da bu yılın gelin makyajı modasını bilmeden kararını vermemelisin. Haydi, nude tonların, dolgun kirpiklerin, kırmızı dudakların ve biraz da metalik bakışların öne çıktığı 2014 makyaj modasını inceleyelim.

Doğal Yüzler

Sadeliğe doğru ilerlediğimiz bu yıllarda gelin makyajı da bundan nasibini aldı. Özellikle doğal tondaki makyajlar ve mat yüzler ünlülerin de bu akıma ayak uydurmasıyla yerini iyice sağlamlaştırdı. Öyle ki şatafatta birinciliği kimseye bırakmayan ve geçtiğimiz günlerde evlenen Kim Kardashian bile sade gelin makyajı ile evet dedi. Üstelik geline en çok yakışan makyaj açık tonlarda olan makyaj olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kırmızı Dudaklar

Renkli ruj demişken kırmızı bu yıl bağıra bağıra dudaklarınıza yerleşmeye hazırlanıyor bilginize kızlar! 2014 gelin makyajı trendlerinde en çok dudaklar vurgulanacak. Şarap rengi ve koyu bordolar gibi kıpkırmızı dudaklar göreceğiz. Fakat uzmanlar sadece modaya uymak için bu akımın peşinden koşmamalı, dikkatlerin hep üzerinde olmasına alışkın gelinlerin ilk tercihi olmalı diyor. Tabi seçimini yaparken dudak yapına göre yapmalı, eğer ince dudak yapısına sahipsen daha da ince göstereceği için kırmızı rujdan uzak durman gerektiğini özellikle vurguluyorlar.

2014  gelin makyajı trendleri

Derin Bakışlar

Gelin göz makyajı trendlerinde yıllardır modası geçmeyen dumanlı gözler (smokey eyes) tabi ki bu senenin de öne çıkan modelleri arasında. Fakat yanına metalik bakışları alarak gözlerine keskin ve derin bakışlar katmayı planlıyor. Özellikle iddialı ve çekici görünmek için koyu olan göz makyajına ışıltı eklemeli ve bu görünümü dolgun kirpikler ile tamamlamalısın. Bu kadar göz alıcılığı dengelemek için ise rujun açık tonlarda olmalı.

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Make Up Rukiye Çiftçi & Hair Musa Altun
%36 Indirim
79 3 10
Make Up Rukiye Çiftçi & Hair Musa Altun

Erken Rezervasyon Kampanyası %36 İndirimle Tüm Çiftlerimizi Bekliyor !

Gülay Yiğiter
%50 Indirim
20 1
Gülay Yiğiter

Düğün.com Çiftlerine Özel Anlaşmalarda Gelin Saçı & Profesyonel Makyaj %50 İndirim !

iddialı ve çekici görünmek için

2014 yılının modasını artık biliyorsun ama tavsiyem hepsi yerine önerilerimden sadece sana uygun olanlarını gelin makyajında uygulatman yönünde. Makyajın tüm gün akmaması için özellikle dayanıklı ve kusursuz olacağın bir makyaj artisti ile anlaşmanı ve kararını vermeden önce seçeceğin makyaj uzmanına bu soruları sormanı öneriyorum.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

FİGEN YILMAZ

Düğün Tarihi: 13.10.2014


HAKLISIN VİLDAN GELİNLER KIRMIZI RUJ İLE MAKYAJLARINI TAMAMLAMALILAR


vildan atasever

Düğün Tarihi: 13.10.2014


koyu göz makyajı bazı gelinleri itici kılıyor kesinlikle doğru mkyajı seçin