Düğünün Olmazsa Olmazı: Düğün Aksesuarları

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:30 DK

08.01.2015

Düğün mekanından gelinlikçiye kadar büyük adımlarının hepsini birlikte seçtik. Sıra geldi gelinlerin vazgeçilmezi düğün aksesuarları bölümüne. Şimdi senin de vazgeçilmezin olacak olan duvaktan iç çamaşırına, saç tokasından gelin ayakkabına kadar tüm eksikliklerini birlikte seçiyoruz.

Duvaklar

Düğün aksesuarı denince ilk akla gelen duvaklar, gelinlik ile birlikte anılırlar. Genelde gelinliğinin kumaşından seçmen gereken duvak seçiminde önemli olan; hangi tipte ve boyda seçeceğin olmalı. Kuş kafesinden katedral tipine, şapelden parmak ucu modeline göre duvak şekilleri farklılık gösterir.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Tüm bu modellerden seçeceğin duvağın kumaşı ve modeli gelinliğine uygun olması gerektiği kadar sana uyum sağlaması da önemlidir. Bunun yolu ise yüz tipine göre duvak modeli seçmekten geçer.

Saç Aksesuarları

Saç aksesuarları denince ilk akla duvak gelse bile de saç tokaları, gelin taçları ve şapkalarda duvak yerine tercih edebileceğin diğer aksesuarlardır.

Sade nikah törenlerinin ya da vintage gelin adaylarının vazgeçilmezi 50’li yıllara gönderme yapan gelin şapkaları senin de seçimin olabilir.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Otel düğünleri gibi şaşaalı törenlerin olmazsa olmazı gelin taçları ya da kır düğünlerinde tercih edilen çiçekli gelin saç tokaları ile çiçekli taçlar da tercih edebilirsin. Tabii tüm bu saç aksesuarları gelinliğinle uyum sağlamalı.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Gelin Ayakkabısı

Duvak modelin kadar dikkat etmen gereken bir diğer aksesuarın ise gelin ayakkabıların olacak. Duruşunun mükemmel olmasını istiyorsan sana önerim minik de olsa topuklu gelin ayakkabısı giymen olacak. Tabii bu sonradan babete geçemezsin anlamına gelmiyor ama geçmesen daha iyi olur anlamına geliyor. Topuklu ayakkabı ile rahat edecek miyim diye düşündüğünü biliyorum. O zaman sana süper bir haber, rahatlığın en önemli sırrı; gelin ayakkabısını düğün mekanına göre seçmekte saklı! Kır düğünü, otel ya da tarihi mekanlar hepsinin topuğu ayrı...

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

İç Çamaşırları

Gelinliğin ne kadar güzel dikilmiş olursa olsun gelin iç çamaşırın ona uygun olmadığı sürece bütün bir güzelliği yakalayamayacaksın. Straplez gelinliğine tam oturmayan bir iç çamaşırı ile tüm gece yakanı kontrol etmek zorunda kalabilirsin ya da gelinlik kumaşına uygun olmayan korse tüm fotoğraflarda çirkin görünür. Tüm bunlarla karşılaşıp üzülmemek için sana gelinlikle kullanılacak iç çamaşırlarını özetledim.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Artık seninle ilgili bölümleri bitirdiğimize göre sıra geldi düğününde oturma planı yapmaya. "Düğünde Oturma Planı Nasıl Yapılır?" merak ediyorsan haydi, hemen başlayalım...

Şehrindeki En İyi Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

AYAKKABI VE AKSESUAR FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (2)

H

Hatice

22/10/2014

gelin kuşakları modelleriniz çok başarılı olmuş.


O

Oya

22/10/2014

damat kravat ve papyonu tabii ki de :))