Düğünün Olmazsa Olmazı: Düğün Aksesuarları

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

1:41 dakika

29.06.2020

Düğün mekanından gelinlikçiye kadar büyük adımlarının hepsini birlikte seçtik. Sıra geldi gelinlerin vazgeçilmezi düğün aksesuarları bölümüne. Şimdi senin de vazgeçilmezin olacak olan duvaktan iç çamaşırına, saç tokasından gelin ayakkabına kadar tüm eksikliklerini birlikte seçiyoruz.

Duvaklar

Düğün aksesuarı denince ilk akla gelen duvaklar, gelinlik ile birlikte anılırlar. Genelde gelinliğinin kumaşından seçmen gereken duvak seçiminde önemli olan; hangi tipte ve boyda seçeceğin olmalı. Kuş kafesinden katedral tipine, şapelden parmak ucu modeline göre duvak şekilleri farklılık gösterir.Tüm bu modellerden seçeceğin duvağın kumaşı ve modeli gelinliğine uygun olması gerektiği kadar sana uyum sağlaması da önemlidir. Bunun yolu ise yüz tipine göre duvak modeli seçmekten geçer.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Duvak modeline karar vermeden önce şu yazımıza da göz atmanda fayda var: Duvak Seçiminin 9 Püf Noktası

Saç Aksesuarları

Saç aksesuarları denince ilk akla duvak gelse bile de saç tokaları, gelin taçları ve şapkalarda duvak yerine tercih edebileceğin diğer aksesuarlardır.

Sade nikah törenlerinin ya da vintage gelin adaylarının vazgeçilmezi 50’li yıllara gönderme yapan gelin şapkaları senin de seçimin olabilir.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Gelin aksesuarlarını seçerken en yeni trendlerden de ilham alabilirsin. En trend gelin aksesuarları için şu yazımıza bakabilirsin: Gelin Aksesuarlarında da Modayı Yakala!Otel düğünleri gibi şaşaalı törenlerin olmazsa olmazı gelin taçları ya da kır düğünlerinde tercih edilen çiçekli gelin saç tokaları ile çiçekli taçlar da tercih edebilirsin. Tabii tüm bu saç aksesuarları gelinliğinle uyum sağlamalı.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Gelin Ayakkabısı

Duvak modelin kadar dikkat etmen gereken bir diğer aksesuarın ise gelin ayakkabıların olacak. Duruşunun mükemmel olmasını istiyorsan sana önerim minik de olsa topuklu gelin ayakkabısı giymen olacak. Tabii bu sonradan babete geçemezsin anlamına gelmiyor ama geçmesen daha iyi olur anlamına geliyor. Topuklu ayakkabı ile rahat edecek miyim diye düşündüğünü biliyorum. O zaman sana süper bir haber, rahatlığın en önemli sırrı; gelin ayakkabısını düğün mekanına göre seçmekte saklı! Kır düğünü, otel ya da tarihi mekanlar hepsinin topuğu ayrı...

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

İç Çamaşırları

Gelinliğin ne kadar güzel dikilmiş olursa olsun gelin iç çamaşırın ona uygun olmadığı sürece bütün bir güzelliği yakalayamayacaksın. Straplez gelinliğine tam oturmayan bir iç çamaşırı ile tüm gece yakanı kontrol etmek zorunda kalabilirsin ya da gelinlik kumaşına uygun olmayan korse tüm fotoğraflarda çirkin görünür. Tüm bunlarla karşılaşıp üzülmemek için sana gelinlikle kullanılacak iç çamaşırlarını özetledim.

düğünün olmazsa olmazı: düğün aksesuarları

Artık seninle ilgili bölümleri bitirdiğimize göre sıra geldi düğününde oturma planı yapmaya. "Düğünde Oturma Planı Nasıl Yapılır?" merak ediyorsan haydi, hemen başlayalım...

Ayakkabı ve Aksesuar Firmaları

Gelinliğini tamamlayacak en güzel aksesuarlar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Ayakkabı ve aksesuar firmalarını incele

Sıradaki Makaleler

Ayakkabı ve Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları Firmaları

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

oya

Düğün Tarihi: 22.10.2014


damat kravat ve papyonu tabii ki de :))


hatice

Düğün Tarihi: 22.10.2014


gelin kuşakları modelleriniz çok başarılı olmuş.