Sağlıklı Düğün Pastaları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:26 dakika

25.11.2020

Düğün pastanızı yaptırırken konuklarınızın sağlığını düşünmeye ne dersiniz? Düğün pastası seçerken sağlıklı ve düşük kalorili, ama yine de lezzetli olsun istiyorsanız iste size birkaç öneri!

İşlenmemiş ya da Az İşlenmiş Gıda Ürünlerini Tercih Edin

Düğün pastası hakkında pasta şefinizle konuşurken hangi malzemeleri kullanacağını sorun. Şeker, un, kabartma tozu gibi klasik pasta malzemelerini sayacaktır. Siz de sağlıklı bir seçenek olarak şefinizden esmer şeker, kepekli un, meyve ve eğer çok gerekliyse az miktarda şeker şurubu kullanmasını söyleyin. Böylece daha az işlenmiş gıda kullanmış ve daha sağlıklı bir pasta ortaya çıkartmış olursunuz. Üstelik bu malzemelerin hiçbiri düğün pastalarının son trendlerine uygun bir pasta seçmenize engel değil!

islenmemis

Meyve Kullanın

Düğün pastası nasıl seçilir öğrenip araştırmaya başladınız. Peki, pastanızda kullanabileceğiniz farklı malzemeler olduğunu da biliyor musunuz? Düğün pastanızın yoğun bir krema ve çikolata harmanı olmasını istemiyorsanız az kremalı ve bol meyveli bir pasta yaptırabilirsiniz. Organik mevsim meyveleri kullanarak hem organik tarıma destek olmuş olursunuz, hem de gayet sağlıklı bir ikram yaparsınız. Düğün pastasına renk ve tat katmak için de yaz mevsiminde dondurma, kış mevsiminde de kestane şekeri ile ufak süslemeler yaptırabilirsiniz.

Meyve_kullanin

Katkı Maddelerinden Uzak Durun

Şeker hamuru, gıda boyası, renkli eklemeler, şeker boncukları ya da aşırı şurup kullanılan pastalardan uzak durun. Ne kadar detaylı bir pasta isterseniz, o kadar sağlıksız bir pasta elde edersiniz. Sade, lezzetli ve sağlıklı bir pasta yaptırmak diğer seçeneklerden çok daha kolaydır aslında. Örneğin; pasta süslemelerinizi gelin buketinizdeki çiçeklerin minyatürü ile yaptırıp hem sade bir pasta hem de görsel açıdan etkileyici bir uyum elde etmiş olursunuz.

Katki_Maddelerinden_Uzak_Durun

Alternatif Pastalar

Peki, düğün pastası olarak farklı alternatifleri düşündünüz mü? Örneğin düğün pastanızı hem lezzetli hem de daha hafif olacak; çikolataya batırılmış taze meyvelerden yaptırabilirsiniz. Veya meyveli mini tartlar ile hazırlatacağınız tasarımı size özel bir pasta; hem sağlıklı hemde farklı bir düğün pastası olacaktır. Düğün pastanızın nasıl olacağı hayal gücünüze kalmış, sağlıklı önerilerimizi aklınızdan çıkarmadan şehrinizin firmalarını incelemeye başlayın.

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Pastası kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

gamze alyağız

Düğün Tarihi: 21.10.2014


güzel görünecek diye yenemeyecek pastalar yaptırıyorlar sinirleniyorum yapay yapay şeyler olunca :)


aylin yiğit

Düğün Tarihi: 21.10.2014


eğer düğününüz yazda ise mutlaka pastayı yaptırdığınız yere danısın sıcağa daha uygun malzemeler kullanıyorlar.