Düğün Pastanızı Yaptırırken Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:44 dakika

29.06.2020

Düğün pastanız için firmalarla görüşmeye başladığınızda bunları atlamayın.

Sadece Size Özel mi Olacak

Pastanızı yapacak firmanın zevkinize uygun işler yaptığından emin olmak için, gerekli anlaşmayı yapmadan önce mutlaka portfolyolarını inceleyin. Gördüğünüz tablo belki tam hayallerinizdeki gibi olacak, belki de sizin tarzınızdan çok uzaklarda…Aklınızdaki düğün temasını pastacınızla tüm detaylarıyla konuşarak, size özel bir pasta yapmalarını isteyebilirsiniz. Hakkını vermek gerekir ki tasarım ürünler her zaman standart işlerden daha çok göz doldurur. Düğün pastanızda risk almak istemiyorsanız pasta seçerken en sık yapılan hataları da dikkate alarak seçim yapmalısınız.

pembe_pastalar

Damaklarda Bir İz Bırakmalı

Pastanızın büyülü görünüşü kadar tadı da son derece önemlidir. O yüzden mutlaka çalışacağınız pasta firmasından önceden bir tadım randevusu isteyin ve bunun için bir ücret uygulayıp uygulamadıklarını öğrenin. Ayrıca pasta firmanıza, alternatifleri arasında sağlıklı düğün pastaları da yer alıyor mu sormayı unutmayın. İçeriğinde katkı maddesi kullanılmayan, krem şanti tercih edilmeyen, doğal meyvelerle, ev yapımı çikolatalarla tatlandırılmış pastalar her açıdan daha sağlıklı bir sonuç verecektir.

pastaci

Pasta Transferi Önemli

Düğün günü pastanızın düğün mekanına ne şekilde ulaştırılacağı konusunu mutlaka karara bağlayın. Pastayı, anlaştığınız firma mı getirecek, yoksa siz kendiniz mi teslim alacaksınız; bunu önceden öğrenin ki düğün günü iki ayağınız bir pabuca girmesin. Öte yandan son derece kritik öneme sahip başka bir konu ise pastacınızın uluslararası pasta taşımacılığı prensiplerine uygun çalışıp çalışmadığıdır. Tüketileceği ana kadar gerekli koşullarda saklanıp, pasta taşımacılığı için özel araçlarla mı mekana ulaştırılacak, bunu mutlaka öğrenin. Özellikle yaz düğünü düşünenler için bu ayrıntı oldukça önemli olacaktır. Tüm bunlar mümkün değilse maket düğün pastası kullanıp, gerçek pastayı mutfakta tutmak en son seçenek olabilir.

pasta

Detay Gibi Görünse de Önemli

Anlaştığınız firmanın pasta tezgahı, tepsisi ve bıçak gibi pasta ekipmanlarını sağlayıp sağlamadıklarını önceden öğrenin. Bu, sıklıkla sorulması atlanan bir sorudur; fakat bu gibi ufak detaylar son dakikalarda paniğe yol açabilir. Ayrıca fiyatlandırmanın genellikle dilim üzerinden yapıldığını unutmayın. Pastanızdan kaç dilim servis çıkacağını ve dilimlerin doyurucu olup olmadığını öğrenin.

Bir Pastacı Aranıyor!

Düğün pastası yaptıracağınız yerle anlaşmaya gittiğinizde onlara soracağınız tüm sorularla ilgili gardınızı aldınız ve bu anlaşmada bir hataya asla yer olmayacak. Düğün pastanızı nasıl seçeceğinizi biliyordunuz. Düğün pastanızı yaptırırken bilmeniz gerekenler de tamam. Artık şehrinizdeki düğün pastası firmalarını incelemeye başlayabilirsiniz!

Düğün Pastası Firmaları

En şık ve lezzetli düğün pastaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün pastanı seç

Vitrindeki Düğün Pastası Firmaları

Düğün Pastası kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

Leyla Çalı

23/10/2014

Maket pasta taraftarı değilim ben ya orijinal pastayı kesmek isterim


A

Aycan

23/10/2014

düğünlerde pastalar hep beklentinin altında kalıyor bu detay gerçekten önemli servislerin doyuruculuğu özellikle!!