Trendi Yakalayın: Düğününüze Sıradan Şıklık Katın

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

29.06.2020

Sıradan objelerin sıra dışı kullanımıyla eşsiz bir düğün dekorasyonu yaratmaya ne dersiniz? Gösterişli bir düğün dekorasyonu yerine basit objelerle güzelliği kovalayabilirsiniz. Böylece hem bohem zevkleriniz; hem de ailenizin gerçek bir düğünden yana olan şıklık beklentisi tatmin edilmiş olacağı için herkes bu özel düğün organizasyonundan karlı çıkar.

Bir Düğün Mekanı Olarak Garaj!

Eğer günlük hayatınızda rahatlıktan ödün vermeyen, şaşalı düğün organizasyonları ve bitmeyen hazırlıkları sevmeyen bir çiftseniz ve ailelerinizin hayallerini, yıllardır bekledikleri bu anı yıkmak istemediğiniz için düğün yapmaya karar verdiyseniz; korkmayın her şeyi lehinize çevirebilirsiniz. İşe düğün mekanında radikal bir karar vererek başlayın! Düğün organizasyonunuzu bir garajda, şarap mahzeninde ya da bir çiftlikte yapabilirsiniz. Bu seçiminizle zaten düğün organizasyonunun tüm o yorucu rutinleri ve gözünüzde büyüyen noktaları büyük ölçüde yok olmuş olacak. Ne de olsa her mekanın kendi ruhu vardır ve siz düğününüzü bu ruha göre şekillendirirsiniz.

salasgelin-garaj

Işıklandırmada Geleneksellik ve Loşluk

İlla cıvıl cıvıl, ışıl ışıl bir düğün organize etmek zorunda değilsiniz. Düğün mekanınıza ruhunu katmanın en temel yolu ışıklandırmadan geçer. Dolayısıyla bu kozunuzu en iyi şekilde kullanarak istediğiniz havayı yaratabilirsiniz. Geleneksel bir köy düğünü ışıklandırmasıyla genel çerçeveyi belirleyebilir, tüm mekanı dolaşan renkli ampullerle düğününüze sıcacık samimi bir hava katabilirsiniz. Genel olarak loş ve koyu renkleri tercih etmeniz mekanın ruhunu daha iyi yansıtacak ve geceye farklılık katacaktır.

salasgelin-isik.dat

Düğün Organizasyon İndirimleri

Erna Organizasyon
%35 Indirim
94 6 9
Erna Organizasyon

Erken Anlaşmalarına Özel Organizasyonlarda %35 İndirim + Fotoğraf Çekimi Hediye !

Rose Events İstanbul
%20 Indirim
239 4 10
Rose Events İstanbul

25 Kişilik Söz Nişan Daveti %20 İndirimle 40.000₺!

Masa Süslemesinde Sıradanlıkla Gelen Fark

Masa dekorasyonu ve düğün süslemesinde davetlilerinizi artık iyice şaşırtmanın vakti geldi çattı. Öncelikle şamdanlar ve şık mumluklar yerine sıradanlığı tercih edin. Elektrikler kesilince kullandığımız beyaz uzun mumları, boşalan şarap şişelerine, tealight olanları ise cam kavanoz ve bardaklara yerleştirin, şişenin yüzeyinde sıralanana mum akıntıları gece sonuna doğru daha hoş bir görüntü almış olacak. Masa üzeri çiçeklerini koymak için şık ve cam centerpieces objeler kullanmak yerine kavanoz ve teneke konservelerden yararlanın, pahalı, şık ve enerjik çiçekler yerine sade kır çiçeklerini seçerek fark yaratın.

salasgelin-sise

Tasarım Ürünlerde Sadelik

Gelelim nikah şekerlerinize… Rengarenk, cicibici nikah şekerleri yerine sade minik kavanozlara konulmuş ev yapımı reçeller yapabilir, davetlilerinize sağlıklı bir tadımlık hazırlayabilirsiniz. Eğer nikah şekerinizin daha kalıcı bir hatıra olmasını istiyorsanız, şarap mantarlarının üzerine düğün tarihinizi ve istediğiniz küçük bir notu yazdırarak davetlilerinize anahtarlık ya da notluk olarak hediye edebilirsiniz.

salasgelin-recel

İkramlarda Farklı Sunumlar

Gece boyu atıştırmalık ikramlarınızı davetlilerinize şık ve bir örnek servis takımlarında değil yaratıcı çözümler eşliğinde sunun. Kağıttan veya gerçek kornet külahlarla ve farklı boylarda kupalarla ikram edebileceğiniz aperatiflerinizi davetlileriniz keyifle ve kolaylıkla atıştıracak.

salasgelin-kulah

Alternatif Servis Masaları

Düğün pastası veya cupcake’ leri, meyveleri ve içecekleri üzerinde ikram edeceğiniz bir masanız olacaksa; bu servis masası fikrinde biraz değişiklik yapabilirsiniz. Şarap fıçılarının üzerine yerleştireceğiniz sert sunta veya ahşap bir düzenekle kendinize bir masa oluşturabilirsiniz. Ya da genellikle duvar resimleri yaparken kullanılan ya da boya yaparken işleri kolaylaştıran türden tahta, geniş bir merdivenin basamaklarına ikramlarınızı yerleştirerek son derece farklı bir servis yöntemi elde edebilirsiniz.

salasgelin-sehpa

İşte bunlara benzer birçok düğün organizasyon fikirleri için uzman bir ekipten yardım almak bu süreçte işinizi bir hayli kolaylaştıracağa benziyor. Şehrinizdeki düğün organizasyon şirketleri hemen göz atın!

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

arzu orus

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Hepsi çok sevimli ve bu sıradanlıkla farklılık yaratacak şeyler. Gerçekten çok sıcak bir düğün ortamı yaratmak isteyenler için birebir...


Meral Sınır

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Ufak renkli ışıklar çok güzelmiiişş bayıldım. bi an önce evlenmek istedim :):):):)