Aklı Havada Gelinden Ayakları Yere Basan Tavsiyeler

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:41 dakika

29.06.2020

O dünyanın en aklı havada, en son dakikacı gelini. Zeynep; çalışan, eğlenen, evini düzenleyen, hobilerinden geri kalmayan modern Düğün.com gelinlerinden sadece biri. Düğün.com birkaç gün içinde nasıl düğün planlama konusunda Zeynep'in en iyi arkadaşı oluyor, onun kendi ağzından dinleyelim. Gelsin gelinlere tavsiyeler!

aklı havada gelinden ayakları yere basan tavsiyeler

Her şeyi ben yaparım inadı...

Evlilik kararını aldıktan sonra Emre'ye düğün öncesi hazırlıklar için tüm detaylarla kendim ilgilenmek istediğimi söyledim. İlk birkaç hafta biraz araştırma yaptım ama günler geçtikçe iş, eş, dost derken düğün hazırlıkları tamamen aklımdan çıktı! Kendime hep ''Evet, yarın şu işlerle ilgileneyim artık.'' diye söz veriyor ama ertesi gün yine unutuyordum.

Aklımı başıma getiren tehlike: Yemeğe gelen kayınvalide!

Bir akşam kayınvalidem bize yemeğe gelmek istediğini söyledi. Yemekte kayınvalidemin “Eee kızım düğün nerede, hala davetiyelerimiz gelmedi.” deyince beynimden vurulmuşa döndüm. Meğer düğüne 3 ay kalmış ve ben daha hiçbir şey yapmamışım. Üstelik düğün hazırlıkları nasıl yapılır hiç bir fikrim yok!

aklı havada gelinden ayakları yere basan tavsiyeler

Ve panik çanları çalıyor...

Büyük bir panik yaşadığımı hatırlıyorum. İşi arayıp hastalandığımı söyleyip 2 gün izin aldım. Ertesi sabah erkenden laptopumu alıp düğün öncesi hazırlık listesi yapmak için bir cafeye gittim. Nereden, nasıl başlayacağımı o kadar bilmiyordum ki, Google'a girip sadece düğün yazmışım. Karşıma çıkan ilk siteye girdim: Düğün.com!

Gerçekten düğünümü kurtaracak yardımı buldum mu acaba?

Düğün.com'u incelemeye başladığımda düğün planlamayla ilgili rehber gibi bir şey hazırladıklarını fark ettim. Benim gibi ne yapacağını bilemeyen gelinleri yönlendirmek için yazılmış pek çok rehber yazı gördüm. Ayrıca gelinlikten davetiyeye model seçebileceğim pek çok galeri de vardı. Evet, önce bir düğün mekanı bulmam gerekiyordu, gelinlik de çok önemliydi tabi... Nikah şekeri, davetli listesi, davetiyeler derken bütçeyi de kontrol altında tutmak lazımdı! Ve işte beni dizginleyecek şeyi de bulmuştum: Bütçem Aracı diye bir şey bile yapmışlardı!

aklı havada gelinden ayakları yere basan tavsiyeler

Düğün.com'un henüz bilmediğim yönleri...

Tam yapılacak çok iş olduğunu, bu işin altından kalkamayacağımı düşünüyordum ki, Düğün Hazırlıklarında Atmam Gereken İlk 7 Adım konulu bir yazıya rastladım ve bir anda her şey berraklaştı. Ajandam Aracına kayıt oldum ve hemen yapmam gerekenler mail adresime düşmeye başladı. Düğün.com beni yapmam gerekenler konusunda yönlendirerek adım adım zafere götürüyordu.

aklı havada gelinden ayakları yere basan tavsiyeler

Ufak mucizeler gerçekleşmeye başlıyor...

Vakit kaybetmeden firmaları inceleyip beğendiklerimden fiyat teklifi istemeye başladım. Sitenin düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığından emin değildim ama denemekten başka da şansım kalmamıştı. Araştırmaya devam ederken Düğün.com’dan bir mail geldi. Düğünüm için gerekli olan firmaların kampanyalarını bir araya toplamışlardı. Çok beğendiğim bir kır düğünü mekanı için rezervasyonunu 1 ay içerisinde onaylayanlara %50 indirim verdiklerini söylüyorlardı. Fırsatı kaçırmadan teklif isteği yolladım ve 4 gün sonra düğün mekanımız belirlenmişti. İnanamıyordum!

aklı havada gelinden ayakları yere basan tavsiyeler

Sonunda görüşmeler başladı...

Ertesi gün aynı cafeye doğru ilerlerken telefonum çalmaya başlamıştı. Dün teklif attığım firmalar ya telefonla arıyor, ya da mailime tekliflerini geçiyorlardı. Her onayladığım firmayı tekliflerim aracı ile bir karış havada olan aklımda tutabiliyor, bütçem aracı ile de düğüne ayırdığımız bütçenin kontrolünü yapabiliyordum.

Beyaz bir yalan daha...

Yorgun argın eve vardığımda kayınvalideme telefon açıp işlerimi yoluna koyduğumu, haftasonuna beraberce seçimlerimi incelemeye gidebileceğimizi söyledim. Çekingen bir ses tonu takınıp; sadece düğün takılarıma karar vermediğimi çünkü onunla beraber seçmek istediğimi söyledim. Ben aslında ne alacağıma karar vermiştim vermesine de, takılarımı o alsa müthiş olurdu. Çünkü bekarlığa veda partisi ve balayını da hesaba kattığımızda, ayırdığımız bütçe tam tamına yetiyordu.

Teşekkürler...

Beğendiğim mücevherleri hemen alan kayınvalideme, kına gecemi kusursuzca organize eden en iyi arkadaşım Ayşegül’e ve en çok da bana sonsuz güvendiği için eşime teşekkür ederim. Yok yok, en çok Düğün.com’a teşekkür ederim. O bana çok güvenen eşimin hala güvenmesini sağladığı için... Buradan tüm Düğün.com gelinlerine sesleniyorum; benim yaptığımı yapmayın, düğününüzü erkenden planlamaya başlayın. Ve benim yaptığımı yapın, Düğün.com’u en iyi şekilde kullanın.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

hacer bolgöz

Düğün Tarihi: 14.10.2014


teşekkürler dugun.com'a yeniden bizde onlar sayesinde çok yararlı bilgiler ediniyoruz


hande kaplan

Düğün Tarihi: 14.10.2014


sonuç olarak bir sıkıntı olmadan düğünü yapmışsınız mutluluklarr