Bursa’da Samimi Bir Düğün Mekanı: Şeke Kır Bahçesi

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

5:12 dakika

12.04.2021

Bursa’da nerede düğün yapacağınıza hala karar veremediniz mi? Şeke Kır Bahçesi; açık ve kapalı alanları, kolay ödeme seçenekleri, geniş otoparkı ve zengin menüsüyle çiftleri bekliyor. Düğün mekanı arayan çiftler için bu güzel kır bahçesini inceledik. Gelin detaylara beraber bakalım!

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Bursa’daki Tüyap Fuar Merkezi’ni biliyor musunuz? İşte oranın tam karşısında yemyeşil bir düğün mekanı var: Şeke Kır Bahçesi! Bir mekan Bursa’nın yeşilini en güzel bu şekilde değerlendirebilirdi diye düşünüyoruz.

Bursa Osmangazi düğün salonları arasında ön plana çıkan Şeke Bahçe, ulaşım açısından çok kolay bir noktada yer alıyor. Mekanın önünden tüm terminal otobüsleri geçiyor. Bursa’nın her noktasından tek bir araçla buraya ulaşabilirsiniz. Ayrıca İstanbul yoluna da çok yakın. Yani şehir dışından gelecek olan davetlilerin de kolaylıkla bulabileceği bir yerde.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

11 Yılda Binlerce Çifti Evlendirdiler!

2007 yılından beri sektörde hizmet veren Şeke Düğün Salonu Bursa’da çok sayıda organizasyon yapmış. Düğünler dışında nişan, kına ve sünnet organizasyonları da yapıyorlar.

Bursa’nın ileri gelen holdingleri ve derneklerinden birçok isim de organizasyon için Şeke Kır Bahçesi’ni tercih ediyor. Düğünlerinin yanı sıra şirket yemeklerini de burada yapıyorlar.

Bursa düğün mekanlarından Şeke Kır Bahçesi ile ilgili fikir edinmeniz açısından buraya bir video bırakıyoruz:

Mekanda üç açık ve bir adet de kapalı alan bulunuyor. Salon konusunda seçeneğin çok olması da kişilerin ilgisini çeken detaylardan.

Mekan girişinde 140 kişilik bir kafeterya mevcut. Erken gelen veya düğün arasında dinlenmek isteyen davetlileriniz burada vakit geçirebilir. Dilerseniz şimdi düğün için kullandıkları alanların detaylarına bakalım:

Kirazlı Bahçe: Toplam kapasitesi 1.400 kişiyi ağırlayabilecek şekilde. Veranda altında 450, tamamı açık olan alanda ise 950 davetli ağırlanabiliyor. Bu alan 70 metrekarelik bir dans pistine sahip.

Çınarlı Bahçe: 1.100 kişilik kapasiteye sahip. Bu alanda veranda altında 450, tamamı açık olan alanda da 650 kişi ağırlanabiliyor. Buradaki dans pisti 51 metrekare. Ama pisti genişletmek isterseniz, bu da mümkün. Çınarlı Bahçe’de havuz ve köprü detaylarının olduğunu da belirtelim.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Aşka Davet Kapalı Salon: Burası daha çok nişan ve kına organizasyonları için kullanılıyor. Ama tabii az kapasiteli düğünler, nikah sonrası yemekleri ve after partiler için de tercih edilebilir. Kapasitesi 200 kişi.

Nikah Alanı: Gündüz 12:00 ile 19:00 saatleri arasında nikah törenlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir alanları da mevcut. Buraya da sinema sandalye düzeniyle 400 davetli sığabiliyor.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Şeke Bahçe’de tüm salonlarda yuvarlak masaların kullanıldığını da belirtelim.

Düğün Paketinde Neler Var?

Mekan yetkilileri “Bir düğün hizmetinde olması gereken ne varsa hepsi paketimizde mevcut!” diyor. Detaylandırmalarını istediğimizde de paket içeriğinde şöyle seçenekler olduğunu görüyoruz:

 • Süslemeler (tüyler, kurdeleler, şamdanlar, farklı masa örtüsü seçenekleri, çiçekli sütunlar, kırmızı halı)

 • Volkan şovları,

 • Pasta,

 • 4 kişilik orkestrayla canlı müzik,

 • Fotoğraf ve video hizmeti,

 • Düğün öncesinde bahçede fotoğraf çekimi,

 • Gelin saçı ve klasik makyaj,

 • Profesyonel garsonlar,

 • Barkovizyon gösterisi,

 • Ücretsiz otopark,

 • Bebek bakım odası,

 • Karşılama hostesleri,

 • Barış güvercinini gökyüzüne bırakma şovu,

 • Kırmızı halı ile karşılama,

 • Jeneratör,

 • Kuru pasta,

 • Sınırsız gazlı içecek ve su (Hafta sonu bu ikramlara ek olarak masalara çerez, cips ve susamlı çubuk konuluyor)

Tabii bunlar sundukları standart hizmetler. Bunlar dışında talep edeceğiniz tüm hizmetleri de ekstra olarak verebiliyorlar. Mesela dilerseniz karşılama hosteslerinin sayısını artırabilir veya düğün mekanına pamuk şeker arabası getirtebilirsiniz.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Düğün Menülerinde Çeşit Çok!

Şeke Kır Bahçesi’nin, Bursa düğün organizasyonlarında sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden biri de zengin menüleri. Mekanda 9 adet menü seçeneği var. Bunlar ekonomikten başlıyor ve en lüks menülere kadar devam ediyor. Yani her bütçeye uygun menü bulabilmek mümkün. Ayrıca hepsine sınırsız gazlı içecek de dahil.

Lüks menülerde şöyle bir avantaj var: Bu menüyü seçen çiftler için, gelin saçından düğün fotoğrafçısına kadar organizasyon için gereken tüm hizmetler fiyata dahil ediliyor. Yani baktığınız zaman lüks menü de çok uygun fiyata geliyor. Beklenmedik davetlileriniz için de bütün ikramlar %5 opsiyonlu hazırlıyorlar.

Yemekli menü istemeyen çiftler için kokteyl seçenekleri de var. Hatta özel olarak talepte bulunursanız vejetaryen, diyabet gibi ekstra menüleri bile yapabiliyorlar.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

400 Araçlık Otopark

Mekanın 7.000 metrekare genişliğe sahip bir otoparkı var. Davetlilerin ücretsiz olarak kullanabileceği bu otoparka 400 araç rahat rahat sığabiliyor. Firma yetkilileri, bunun Bursa’da düğün salonlarının sahip olduğu en geniş otoparklardan biri olduğunu söylüyor.

Vale hizmetleri mevcut değil. Ancak otopark alanı çok geniş olduğu için davetlileriniz park etmekte herhangi bir sorun yaşamayacaklardır.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Düğün Fotoğrafınızı Mekanda Çektirebilirsiniz!

50 yıllık kiraz ve ıhlamur ağaçlarının altında romantik düğün pozları verebilirsiniz. Ayrıca Çınarlı Bahçe’de bulunan havuz ve üzerindeki köprü de birçok fotoğraf karesine fon oluşturuyor.

Şeke Kır Bahçesi’nin anlaşmalı olduğu bir fotoğraf ekibi var. Düğün öncesinde mekanın bahçelerinde çiftlerin fotoğrafları çekiliyor. Zaten bu hizmet de pakete dahil.

Siz dilerseniz kendi fotoğrafçınızı da mekana getirebiliyorsunuz. Ancak fotoğrafçınız pasta kesim törenine kadar mekanda durabiliyor. Sonrasında devreye mekanın kendi ekibi giriyor.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Veranda Sistemi ile Yağmur Korkulu Rüyanız Olmasın!

Bursa düğün salonları arasında Şeke Kır Bahçesi’nin bu kadar ön plana çıkmasının nedenlerinden biri de veranda sistemleri! Kır düğünlerinde en büyük tedirginlik konusu yağmur yağmasıdır. Herhangi bir kötü hava koşulunda yeterince önlem alınmazsa düğününüz pek hoş geçmeyebilir.

Böyle bir aksilikle karşılaşma durumuna karşın mekandaki iki açık alanda da veranda sistemi mevcut. Yani alanın bir kısmının üstü kapalı. Herhangi bir yağmur yağması durumunda bütün düğün organizasyonu yarım saat içerisinde bu alana taşınabiliyor. Siz de böylelikle yağmura rağmen eğlencenize devam edebiliyorsunuz.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Düğün Günü Sizi Yalnız Bırakmayan Profesyonel Bir Ekip!

Düğün öncesinde mekan yetkilileriyle her konuyu detaylı bir şekilde konuşabiliyorsunuz. Yani masa örtünüzün renginin nasıl olacağından, kullanılacak kurdelelerin rengine kadar… Müzik konusunda da sizinle düğünden önce görüşüyorlar. Çıkışınızda, dans ederken, pasta keserken hangi şarkıların çalmasını istiyorsanız onları tek tek belirliyorsunuz. Hatta aklınıza bir şey gelmezse yetkililer de size önerilerde bulunuyor.

Zaten mekana girdiğiniz andan itibaren kullanabileceğiniz bir hazırlık odası tahsis ediliyor. 18 metrekare genişlikteki bu hazırlık odası çiftlere ev rahatlığı sunuyor. Yetkililer sizinle bu odada ilgilenmeye başlıyorlar.

Düğün bitene kadar sizinle ilgilenen ekip, organizasyon bitmeden alandan asla ayrılmıyor. Hatta personellerin dışında işletme sahipleri de çiftlerle birebir ilgileniyor, rahatsız oldukları herhangi bir konu olup olmadığını soruyorlar.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Aynı Gün İçerisinde Yapılan Düğünlerde Hiçbir Karışıklık Çıkmıyor!

Şeke Bursa’da aynı gün içerisinde her salonda farklı bir düğün yapılabiliyor. Ancak şu ana kadar herhangi bir karışıklık yaşanmamış. Nasıl mı? Şöyle ki:

◾Kapıda karşılama hostesleri var ve davetlileri gitmeleri gereken salona yönlendiriyorlar.

◾Otoparktan itibaren mekanda yönlendirme tabelaları mevcut.

◾Her düğün alanının kendine ait bir yürüyüş yolu var. Örneğin sizin davetliniz Çınarlı Bahçe’ye gidecekse, o alanın yolundan yürüyor ve direkt olarak bahçeye ulaşıyor.

◾Alanların sahneleri birbirine zıt noktalarda konumlanmış. Seste herhangi bir karışma durumu söz konusu değil.

◾Akşam saatlerinde nikah alanı kullanılmıyor. Bu da iki kır bahçesi arasında uzun bir alanın boş olduğu anlamına geliyor.

◾Kır bahçelerinin aralarında uzun ağaçlar var. Çoğu zaman yakın bir noktada düğün yapıldığının bile farkına varamıyorsunuz.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Takıları Aldıktan Sonra Ödeme Yapın!

Mekanla anlaştığınız takdirde sözleşme esnasında, toplam tutarın %10’unu ödemeniz gerekiyor. Sonraki iki aylık süreçte de %20’lik bir ödeme yapmalısınız. Geri kalan tutar da düğün gününe kadar ödenebiliyor.

Ancak düğün tarihinden önce %50’lik bir ödeme yaparsanız, geri kalan kısmını takı töreninden sonra ödeyebiliyorsunuz. Böylelikle ekstra herhangi bir borca girmenize de gerek kalmıyor!

Herhangi bir aksaklık yaşanırsa da %30 cayma bedeli ödenerek kontrat iptali yapılabiliyor. Ama mekan satın aldığınız düğün tarihini başka çifte satarsa o %30’u da size iade ediyor. Düğün tarihini erteleme konusunda da yardımcı olabiliyorlar.

bursa’da samimi bir düğün mekanı: şeke kır bahçesi

Mekan sahibinin şu cümlelerini de belirtmeden yazıyı bitirmeyelim: “Amacımız, çiftlere verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmek ve düğün organizasyonu sonunda mekandan güler yüzle ayrılmalarını sağlamak.”

Şeke Kır Bahçesi hakkında paylaşmak istediğimiz detaylar bu şekilde. Eğer mekan ilginizi çektiyse iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Malum, 2019 düğünleri için tarihler dolmaya başladı bile!

0 Yorum