Düğün Takı Kutusu / Takı Sandığı Modelleri ve Fiyatları

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

1:18 dakika

07.02.2024

Özellikle son dönemlerde, düğünlerin vazgeçilmezi takı merasiminin başrol oyuncusu oldu onlar! Düğün takı sandığı modellerinden bahsediyoruz. Düğünlerde takı sandığı neden kullanılır? Çeşitleri ve fiyatları nedir? Detaylar yazımızda!

Düğün Takı Kutusu

Düğün Takı Kutusu Nedir?

Düğün organizasyonlarının klasiği takı merasiminde davetiler hediyelerini gelin ve damada takmak istiyor. Ancak bu durum son dönemde biraz şekil değiştirip, gelen hediyelerin takı kutusu ya da sandığına konulmasına dönüştü.

Çiftlere hem kolaylık sağlayan hem de son zamanlarda sosyal mesafeyi korumak için geliştirilen bu yöntemle davetliler hediyelerini zarflara ya da keselere koyarak takı kutusuna atıyor.

Düğün Takı Kutusu

Düğün Takı Toplama Kutusu Modelleri

Düğününde yer verebileceğin birçok farklı takı toplama kutusu modeli bulunuyor. Hediyelerin güvende olması için kilitli düğün takı sandığı modelleri en çok tercih edilenlerden.

Bu ürünler malzemesine ya da süslemesine göre de adlandırılıyor. Kadife ya da saten kumaşla kaplanmış metal, pleksi ve ahşap takı sandığı düğünlerde en çok karşımıza çıkan modellerden.

Düğün Takı Kutusu

Jüt kumaşla kaplanan zarif tasarımlar da özellikle bohem ve rustik tarzda düğünlerin şık detayları arasında yer alıyor. Bu kutular inci, kristal gibi taşlarla ya da çiçek, yaprak gibi figürlerle de süslenebiliyor.

Düğün Takı Kutusu

{

Piyasada birçok farklı malzemeden takı merasimi kutusu bulabilirsin. Dilersen sen kendi zevkine ya da düğün konseptine uygun şekilde süslemek üzere pleksi ya da ahşap zarf kutuları da satın alabilirsin.

Düğün Takı Zarf Sandığı Fiyatları

Düğün için takı kutusu araştırırken farklı fiyatlardaki ürünlere denk gelebilirsin. Bunun sebebi, kutu ya da sandığın malzemesi, boyutu, süslemede kullanılan ürünler gibi kriterlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Düğün için takı sandığı fiyatlarını merak edenler için de ortalama 400 TL civarında olduğunu belirtelim.

Düğün takı sandıkları ve kutularını araştıran çiftlerin işine yarayacak detaylardan bahsettik! Peki düğünden sonra takıları nasıl saklayacaksın? Şu yazımız sana fikir verebilir: Düğün Takıları Nasıl Saklanır? Altınları Banka Kasasına Koy

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

0 Yorum