Dans Kursu Seçerken Bilmeniz Gerekenler

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

3:28 dakika

11.03.2022

Düğün gününü hem kendiniz hem de sevdikleriniz için unutulmaz kılmanın en kolay yolu düğün dansını bir şova çevirmek! Ben dans etmekten ne anlarım ki diye hayıflanmayın. Profesyonel düğün dansı kursları, daha önce hiç dans etmemiş çiftlere bile parmak ısırtacak performanslar sergilemeyi öğretiyor. Düğüne nasıl bir giriş yaparsanız tüm düğünün o havada devam edeceğini unutmayın. Tek yapmanız gereken, konusunda gerçekten uzman bir dans kursundan düğün dans dersi almak.

Ne olursa olsun düğünümde çılgınlar gibi dans edeceğim ama dans etmeyi öğrenmek istiyorum diyorsan, hayal ettiğin koreografiyi çıkartmak için düğün dans kursu nasıl seçilir öğrenmeden karar verme!

Alanında Uzmanlar mı?

Düğünde kusursuz bir ilk dans gerçekleştirmenin ilk şartı düğün dansı derslerinde uzmanlığı olan bir firma ile anlaşmak. Bulduğun dans kursu son derece başarılı, pek çok dans türünde ödüllere sahip bir kurs olabilir. Ama eğer düğün dansı eğitimi vermek konusunda tecrübeleri yoksa senin ve eşinin işine yaramayacaklardır. Düğün için dans kursu seçerken özellikle düğün dansı dersleri verip vermediklerini sormalısın.

Videolarını İzleyebiliyor musunuz?

Sana ve eşine en uygun düğün dansını ve bu dansı kısa sürede öğretecek dans kursunu bulmanın en emin yolu; firmanın daha önce çalışmış oldukları çiftlerin videolarını izlemek olacaktır. Videoları izlerken aklınızda tutmanız gereken ise şu olmalı: İyi dans kursu; en zor karografileri çıkaran, en gösterişli dans hareketlerini kullanan dans kursu demek değildir. İyi dans kursu, karşısındaki çiftin beğenilerini ve yapabileceklerini çok iyi gözlemleyip onlara kendileri gibi olabilecekleri dans çeşidini, kusursuz bir şekilde sergileme imkanı sunan kurstur. Daha önce evlenmiş olan çiftlerin düğün dansı videolarını izlemek kafanızdaki düğün dansı nasıl yapılır sorusuna cevap bulmanıza yardımcı olacaktır.

Ne İstediğinizi Biliyor musunuz?

Hangi dans hocasıyla konuşursanız konuşun hep şunu dediklerini duyacaksınız. ‘’Çiftler kapıdan girer girmez, hocam biz çok yeteneksiziz, hiç de dans etmedik, şimdi ne yapacağız? Diye sorarlar. Daha önceden dans etmemiş olabilirsiniz. Kendinizi çok deneme şansınız olmadığı için de otomatikman yeteneksiz olduğunuza kanaat getirmiş olabilirsiniz ama yine de bu sizin ne tür danslardan, müziklerden hoşlandığınızı bilmenize engel değil. Bu küçük tüyo aslında çok önemli çünkü çok büyük ihtimalle beğendiğiniz dans türünü diğer danslara oranla çok daha çabuk öğreneceksiniz. Çünkü bu dansı çok defa izlediniz, müziğin ritmi ve hatta dans figürleri beyninizin derinliklerinde uyku halinde bekliyor. O yüzden dans kursunuzla düğün dansınız hakkında görüşmeye gitmeden önce bol bol düğün dansı videoları izleyip beğendiklerinizi mutlaka bir kenara ayırın.

Dans Kursları İndirimleri

Dans Point
%30 Indirim
68 21 42
Dans Point

Haziran Sonuna Kadar Düğün Dansı ve Zeybek Koreografisi %30 İndirimle!

Stop Sanat
%50 Indirim
9 1 8
Stop Sanat

Düğün.com Çiftlerine Özel İlk Dansınıza Ek Olarak Grup Dans Koreografisinde %50 İndirim!

Düğün Dans Kursunu Ne Zaman Aramaya Başlamalı?

Düğüne günler kala 1 günlük dans kursu peşine düşen çiftler yok değil. Ama eğer düğün günü kendinize güvenerek, kusursuz bir dans şovu gerçekleştirmek istiyorsanız düğüne 1 veya 1.5 ay kala dans kursuna başlamış olmanız gerekiyor. Bu nedenle iki ayağınızın bir pabuca girmemesi için düğüne en az 3 ay kala dans kursunu aramaya ve ilk dans dersi videolarını izlemeye başlamalısınız.

Düğün Dansı İçin Paket Çeşitleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Dans kurslarının hemen hemen hepsi birkaç farklı düğün dansı paketi sunmakta. Vakti çok az olan çiftler için 1-2 derslik mini paketlerden, 4 derslik orta paketlerden veya 6-8 derslik, yerinde provalı büyük paketlerden hangisini seçeceğiniz size bağlı. Düğün dans kursu fiyatları ise, İstanbul için ortalama olarak 200 TL’den başlayıp 1000 TL’ye uzanan bir fiyat aralığında. Düğün.com Çifti olmanın avantajlarından yararlanmak için Dans Kursu İndirimlerine bakmadan anlaşmanızı yapmayın!

Düğün Mekanınızda Prova Alabiliyor musunuz?

Eğer öyle 1-2 derslik mini bir paket değil de adam akkılı bir düğün dansı dersi alıyorsanız büyük ihtimalle düğün mekanında prova almak da paketinize dahil olacak. Bu konuda dikkat etmeniz gereken iki önemli nokta var. Birincisi: Anlaştığınız koşullarda son dersiniz prova mı olacak yoksa provanız eğitim paketinizden bağımsız bir hizmet mi? İkincisi: Eğitmeniniz provayı düğün mekanınızda yaptıracak mı; çünkü bu pistin genişliğini, zeminin kayganlığını, ışık ve ses sistemi gibi teknik detayları deneyimlemeniz açısından son derece önemli. Bu detayları hocanızla konuşmayı unutmayın.

Bu arada ilk dansınızı unutulmaz kılacak birbirinden güzel şarkılardan oluşan bir liste hazırladık: En İyi Düğün Dans Müzikleri

Ödeme şartları nasıl?

Dans okuluyla anlaşmadan önce fiyat politikalarını, belirledikleri ücretin ders başına mı, yoksa bir pakete mi denk düştüğünü açıklığa kavuşturun. Bazı kurslar ücretlendirmeyi ders başına alırken bazıları düğün dansı için bir paket belirliyor. Ödeyeceğiniz miktara kaç ders dahil, düğün mekanında prova ücrete dahil mi gibi detayları önceden netleştirmenizde fayda var. Bazı dans kursları aldığınız düğün paketine hediye ders koyabiliyor. Böyle bir hediyeniz varsa geçerlilik süresini öğrenmeyi atlamayın.

Dans Kursuna Gitmeden Önce...

Dans dersinizi alacağınız kursu seçmeden önce düğün dans dersi videoları izleyerek dersten ne beklemeniz gerektiğine dair bir fikir edinebilirsiniz. Ayrıca aklınızda düğün dansı nasıl yapılır, popüler düğün dansı çeşitleri nelerdir gibi sorular varsa sizin için hazırladığımız ve düğün dansı ile ilgili küçük bilgiler bulabileceğiniz düğün dansı videoları bölümüne göz atmayı unutmayın.

Eğer sizin de düğün dansı kurslarıyla ilgili merak ettikleriniz varsa veya hangi dans kursuna gitmeliyim diye araştırma yapmakta olan gelin adaylarına önerileriniz varsa yorumlar kısmında bizimle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Dans Kursları

Kusursuz bir düğün dansı için şehrindeki en iyi kurslar burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Dans kurslarını incele

Bunlar da ilgini çekebilir

Dans Kursu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Dans Kursları Firmaları

Dans Kursları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

ceren cömert

Düğün Tarihi: 16.10.2014


bu telaşın içinde nasıl vakit ayırıcaz bilmiyorum...


Gül Payan

Düğün Tarihi: 16.10.2014


ilk dansımızı güzelleştirmek için ücretine değeceğini düşünüyorum