Damat ve Aileler

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

0:45 dakika

29.06.2020

İşte uzun zamandır hazırlandığınız düğün bitti. Dedim sana o kadar da stres yaşamanı gerektirecek hiçbir şey yoktu. Muhtemelen aksilikler olmuştur ama o anın muhteşemliğinde umursamadığına eminim. Şimdi balayında dinlenme zamanı...

Düğün sonrası, planlama sürecini ne kadar stressiz yaşasan da dinlenmeye ihtiyacın olacağına emin olabilirsin. İşte o yorgunluğu atlatacağın tek yer balayı olacak. O nedenle balayında deniz, kum ve güneş üçlüsünden şaşma diyorum. Eğer kültür turu yapmaya niyetleniyorsan bittiğinde bir tatile daha ihtiyacın olabilir şimdiden söylemek isterim.

Artık yeni evinize geçtiğinize göre birbirinize ve evinize alışma süreci de başlamış olacak. Düğünün son zamanları sinirinden tanıyamadığın sevgilin bir anda normale dönecek buna hazırlıklı ol!

damat ve aileler

Bu saatten sonraki zamanlarda birkaç hafta birbirinize alışmakla geçecek. Ufak tefek şeylerden tartışabilirsiniz. Mesela bu diş macununun ortadan sıkılması gibi normalde gözüne çarpmayacak şeyler bile olabilir. Telaş etme! Birkaç haftaya kadar normal seyrine dönecek bu sadece bir alışma süreci...

Evde iş bölümü yapmaya hazırlıklı olmalısın. Artık anneciğinin sevgili oğluşu olmadığına göre ev işlerine ortak olmanın vakti geldi. Artık bulaşık makinasını mı boşaltırsın, çamaşırları asmasına mı yardım edersin bilemiyorum ama evlilik hayatın müşterek olduğunun başladığı noktadır. Zamanla keyif bile alacaksın emin olabilirsin.

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap