Düğün Çiçeklerinizin Seçiminde Önemli Tüyolar

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:57 dakika

11.03.2022

Gelin adaylarının en eğlenceli seçim alanı çiçeklerdir! Yüzlerce çiçek cinsi, onlarca renk ve koku! Her gelin adayının cennet tasviridir çiçekçiler. İşte, gelin buketinizden aksesuarlarınızdaki çiçeklere kadar seçim yapmanızı kolaylaştıracak tüyolar!

El Buketi

Gelin buketi, her fotoğrafta kendini gösterecek ve düğününüzün temasını belirleyecek en önemli düğün aksesuarınızdır. Onun renginden, şeklinden ve detaylarından yararlanarak tamamen yeni bir düğün teması da yaratabilirsiniz. Ya da düğün temanıza göre el buketinizi belirleyebilirsiniz. 2013 yılının düğün çiçeği modası size farklı fikirler verip düğününüzü daha da kişiselleştirmenizi sağlayacak. Aynı zamanda gelinliğinizin de tamamlayıcı parçası olan el buketi, düğünün sonunda sizin kısmetinizi başka bir arkadaşınıza taşıyacak olan muzip araçtır.

el_buketi

Nasıl Seçmeli?

Eğer düğün temanız belliyse, düğün mekanındaki baskın renklere ve kullanılan süsleme kumaşlarına göre bir buket tasarlatmanız gerekir. Bunun en iyi yolu da, çiçekçinize baskın renk skalasından ve kumaşlardan örnek götürmeniz olacaktır. Buradan sonrası tamamen çiçekçinizin zevkine ve yeteneğine kalmış. Ayrıca kullanılacak çiçeklerin cinslerinin ve renklerinin ne anlama geldiği konusunda biraz fikir edinmeniz için gelin çiçeğinin eğlenceli tarihine göz atmanız iyi olabilir. Böylece ayrılık, hastalık, hüzün anlamlarına gelen çiçekleri ve renkleri seçme riskiniz ortadan kalkar. Unutmamanız gereken şeylerden biri de çiçekçinize yakın arkadaşlarınız ve aile üyeleri için de damat yaka çiçeği hazırlamasını hatırlatmak olacaktır. Bu sayede düğününüzde bir bütünlük ve hoşluk yakalayabilirsiniz. Eğer hala düğün temanızı seçmediyseniz ilk işiniz düğün temanızı belirlemek olmalı.

Düğün Mekanında Çiçek Kullanımı

Organizatörünüz ya da kendiniz düğün mekanını şöyle bir gözden geçirin. Her detayını bilmeniz gerekmiyor. Düğün mekanının baskın renklerini ve detay yoğunluğunu öğrenmeniz yeterlidir. Eğer hafızanıza güvenmiyorsanız birkaç fotoğraf çekmeniz de iyi olacaktır. Ardından çiçekçinize kafanızda kurduğunuz dekorasyon planından bahsedin ve fotoğrafları gösterin. O, sizin için doğru kararı verecektir.

dugun_mekaninda_cicek_kullanimi

Düğün Arabası Süslemesi

Eğer düğün için bir gelin arabası kiralayacaksanız, çiçekler düğün arabası süslemenizin de başrolü olacak. Kimi süslemelerde kaportaya oturtulan bebekler veya gelin damat figürleri kullanılsa da esas süsleme çiçeklerden oluşur. Gelin arabası süslemesinde kullanacağınız çiçekleri düğün temanızda seçeceğiniz renklerden tercih edebileceğiniz gibi daha da önemlisi seçtiğiniz gelin arabasının rengine ve modeline uygun çiçekler kullanmalısınız. Zira kırmızı spor bir arabanın üzerinde pembe güller görmeye yüreğiniz dayanmayabilir. Gelinlerin tercihi genelde pembe ve beyaz arabalar olmasına rağmen en gözde gelin arabası modellerine bakarak fikrinizi de değiştirebilirsiniz.

Düğün Arabası Süslemesi

Düğün Aksesuarlarınızda Kullanımı

Düğünde çiçekleri süslemeleriniz kadar aksesuarlarınızda da kullanabilirsiniz. İster gelinliğinize tutturulmuş narin bir işleme olsun, ister saçınıza kondurcağınız kibar bir toka, çiçekler kesinlikle bahar kokulu bir gelin olmanızı sağlayacak. Hatta cesur ve biraz da çılgın bir gelinseniz başınızın yanına kocaman bir gül bile oturtabilirsiniz! Siz yeter ki çiçek açmak isteyin...

Düğün Aksesuarlarınızda Kullanımı

Çiçekçiler

Düğününü süsleyecek çiçekçiler Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Çiçekçini bul

Sıradaki Makaleler

Çiçekçi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Çiçekçiler Firmaları

Çiçekçiler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

BD

berrak dilen

Düğün Tarihi: 17.10.2014


saçtaki çiçek kullanımları çok güzel olmuş