Düğünde Farklı Ne Yapılabilir Diyenlere Yaratıcı Düğün Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:57 DK

05.04.2019

Çoğu çift düğünlerinin diğerlerinden farklı olmasını ve unutulmayacak sürprizlerle dolu olmasını ister. Sen de “Düğünde farklı ne yapılabilir?” diye düşünüyorsan ve alternatif düğün fikirleri arıyorsan hazırladığımız listeye göz atmalısın. İsmine özel düğün şarkısından tiyatral nikah memuruna birçok fikir bu listede yer alıyor. Düğün organizasyonlarında ilginç fikirler deneyerek düğününü unutulmaz kılacaksın!

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

1- İsminize Özel Hazırlanmış Düğün Şarkıları

Düğünde davetlilerin arasına ilk çıkışında, senin ve müstakbel eşinin isminin geçtiği bir şarkının çalmasına ne dersin? Bu sürpriz, davetlilerini de oldukça şaşırtacak.

İlginç düğün fikirlerinden biri olan isme özel düğün şarkılarının illa romantik olması da gerekmiyor. Laylilom firması düğünlere özel oyun havasını ve romantik aşk şarkısını ismine özel düzenleyebiliyor.

Bu arada düğünlerin dışında kına gecelerine özel isimli şarkılar da yapmışlar, aklında olsun.

Ayrıca bu hizmeti oldukça uygun fiyata sunuyorlar. Zaten önceden hazırlanmış şarkılar olduğu için firma senden çok düşük bir ücret talep ediyor. Fikir vermesi açısından isme özel yaptıkları bir şarkıyı buraya bırakıyorum:

Eğer bu şarkı formatını beğenirsen Laylilom firmasından fiyat teklifi almayı unutma.

2- Aşk Hikayenizin Animasyonu

Düğünlerde genelde çiftin fotoğraflarından yapılmış slaytlar barkovizyondan yansıtılır. Fonda seçtikleri müzikle birleştirilerek tabii… Bu klişeden sen de sıkılmadın mı? Düğününe biraz farklılık katmak istiyorsan bu animasyon fikri hoşuna gidebilir.

Değişik düğün fikirlerinden birini uygulayan Cartoon Story Book firması, çizgi film / animasyon konusunda çiftlerle çalışıyor.

Öncelikle firmaya müstakbel eşinin ve senin fotoğraflarını gönderiyorsun. Sonrasında ise firma hikayenizi istiyor. Bu tanışma hikayesi olabilir, evlenme teklifinin edildiği gün veya evlenmeye karar verdiğiniz an olabilir. Hangisini seçersen!

Yolladığın fotoğraflar, hikayeniz ve istediğin konsepte göre çizimler yapılarak ortaya bir animasyon çıkarıyorlar. Bu animasyonu düğününde barkovizyonda yayınlayabilir, sosyal medyada paylaşabilirsin.

Hem belki ileride çocuklarına izlettiğin ilk çizgi film bu olur, kim bilir?

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

3- Bol Esprili Tiyatral Nikah Sanatçısıyla Eğlenceli Vakitler

Son dönemlerdeki ilginç düğün organizasyon fikirlerinden biri de tiyatral nikah! Biliyorsun ki çoğunlukla nikahlar düğün gününden önce kıyılıyor. Dileyen çiftler düğün mekanına yetkili memuru çağırıp düğünde de nikah kıyabiliyor.

Ancak düğün mekanına nikah memurunu çağırmanın maliyeti biraz yüksek olabiliyor. Tabii bir de düğünü yapacağınız tarihte müsait olup olmayacakları ayrı bir soru.

İşte bu nedenle son yıllarda düğün mekanında gerçek olmayan nikah törenleri düzenleniyor. Yani gerçek nikah memuru yerine, Tiyatral Nikah Sanatçısı mekana çağrılıyor.

Tiyatral Nikah Sanatçısı hem tüm nikah kıyma ritüellerini gerçekleştiriyor hem de nikah kıyarken esprili sözleriyle davetlilerin eğlenmesini sağlıyor. Ayrıca bu durum çiftlerin nikah töreni esnasında da stresini büyük ölçüde azaltarak, rahat olmasını sağlıyor.

Eğer bu fikir hoşuna gittiyse sen de Tiyatral Nikah Sanatçısı’ndan fiyat teklifi alabilirsin.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

4- Düğününde Ödüllü Dans Yarışması

Düğünde yapılabilecek değişik şeylerden biri de dans yarışması! Merak etme, bu sandığından çok daha kolay organize edilecek bir yarışma. Zaten sen sadece firmayla anlaşacaksın, onlar gerekeni yapacaklar.

Dance Challenger adında bir dans oyunu var ve bu oyunda kamera karşısında dans ediyorsun. Ekrana yansıtılan oyundaki dans figürlerinin aynısını yapmaya çalışıyorsun. Kameradan yaptığın hareketler algılanıyor ve ne kadar doğru figür yaptığına bağlı olarak sana otomatikman puan veriliyor.

Şöyle de bir güzelliği var: Kadınlar da erkekler de bu oyunu oynayabiliyor. Yani kadınlara ve erkeklere özel farklı dans seçenekleri var.

Dance Game Challange firması bu oyunu yönetecek moderatörü ve oyun esnasında fotoğraf çekecek olan kişiyi kendi bünyesinde getiriyor. Oyunun sonunda en iyiler arasında ilk üçe giren davetlilere sürpriz hediyeler verildiğini de belirteyim.

Videoyu izledikten sonra sen de düğününde böyle bir eğlenceye yer vermek istersen Dance Game Challange’tan fiyat teklifi alabilirsin.

5- MirrorBooth ile Anlık Fotoğraflar

Düğünde yapılabilecek farklılıklardan bir diğeri de, davetlilerine anlık fotoğraf çekebilecekleri bir sistem oluşturmak.

Şöyle açıklayayım: MirrorBooth firması düğün mekanına bir ayna getiriyor. Ama bu, standart aynalardan biraz farklı. Davetliler aynaya doğru poz vererek kendi fotoğraflarını çekebiliyorlar.

Daha sonra ayna görünümündeki fotoğraf cihazından bu çektikleri karelerin çıktısını alabiliyorlar ve hatta dilerlerse sosyal medya hesaplarında dijital olarak paylaşabiliyorlar.

Bu sistem sayesinde klasik düğün pozlarının yanı sıra sevdiklerinle beraber çektiğiniz içten pozlar ortaya çıkıyor.

Ayrıca ayna deyip geçmeyelim; kendisi gayet yüksek çözünürlükte kaliteli fotoğraflar çekiyor.

Videoyu izledikten sonra sen de davetlilerinin düğününde bol bol fotoğraf çektireceği bu aynayı kiralamak istersen MirrorBooth’tan fiyat teklifi alabilirsin.

6- Çılgın Shot Partileri

Düğün için ilginç sürprizlerden bahsedip shot partilerine değinmemek olmaz. Alkollü bir düğün yapmak istiyorsan, shot partileriyle bunu destekleyebilirsin.

Dream Shots firması senelerdir bu organizasyon üzerine hizmet veriyor. Beraber çalıştıkları çok sayıda barmen ve garson var. Düğününe özel hazırlanıp gelen ekip, sana ve davetlilerine özel çok sayıda shot hazırlıyor.

Hazırladıkları shotları; led’li sunum tepsileri, deney tüpleri, şırıngalar, özel shot kaseleri ve kişiye özel shot bardaklarıyla davetlilere sunuyorlar.

Şırıngalardan, deney tüplerinden alkollü içecekleri tüketirken davetlilerinin çok eğleneceğine emin olabilirsin. Düğünde yapılabilecek değişik fikirlerden shot partisini beğendiysen Dream Shots firmasının sayfasından yaptığı organizasyonları inceleyebilir ve fiyat teklifi alabilirsin.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

7- Unutulmayacak Bir Hediye: Parmak Film

Farklı düğün fikirleri arasında en hoşuma gidenlerden biri bu sanırım. Parmak Film firması yaptıkları organizasyonla düğünlere çok eğlenceli bir aktivite katıyor.

Öncelikle davetlileri müzikli Parmak Film sahnesine alıyorlar. Davetliler birbirinden komik aksesuarlar ve çalan müzikle eğlenirken 7 saniyelik videoları çekiliyor.

Çekilen videoyu sadece 90 saniye gibi kısa bir sürede özel makineleriyle formatlayıp, düğüne özel kapak tasarımıyla birlikte Parmak Film’leri hazırlıyor ve davetlilere hediye ediyorlar.

İngilizce adı ile bildiğimiz “Flipbook”larla aynı mantıkta ilerleniyor. Yani küçük bir cep kitabının her sayfasında videoda yer alan farklı bir kare yer alıyor. Bu sayfaları hızlıca geçtiğinde ise ortaya hareketli bir film çıkıyor.

Sen de düğün için farklı fikirler arasında yer alan bu organizasyonu seversen Parmak Film firmasından fiyat teklifi alabilirsin. Parmak Film’in videosu da burada:

8- 360 Derece Video ile Tüm Detaylar

360 derece video çekimi son zamanlarda özellikle Youtube’da karşılaştığımız bir olay. Düğün için değişik fikirlerden biri olarak da listede bu video çekimine yer vermek istedim.

Düğünde çekilen fotoğraflar ve videolar mekanın sadece bir kısmını kapsar. Yani davetlilerin bir kısmını çekerken arka tarafta yaşanan keyifli anlar kaçırılabilir.

İşte 360 Video Prodüksiyon firması düğünde ve düğün öncesinde yaşanan hiçbir anı kaçırmaman ve sonrasında izlediğinde her detayı yakalayabilmen için çiftlere müthiş bir hizmet sunuyor.

Düğün öncesi, gelin damat odası, gelin damat girişi, ilk dans, nikah töreni, düğün mekanı, düğün sonrası eğlence ve kapanış bölümlerini birden fazla kamera ve personel ile 360 derece formatında çekiyorlar.

Ayrıca firma düğününe gelemeyen yakınların için 4K kalitesinde UHD 360° canlı yayın yapıyor. Böylelikle uzaktaki sevdiklerin de düğün atmosferini birebir soluyabiliyor.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

Senin için listelediğim düğün organizasyonu için değişik fikirler bu şekilde. Unutma, düğünündeki farklı küçük bir organizasyon bile sevdiklerin tarafından uzun süreler anlatılacak. O nedenle düğün için orijinal fikirleri değerlendirmeni öneririm. Senin tavsiye edeceğin değişik düğün organizasyonları varsa onları da yorum yazarak bizimle paylaşabilirsin.

Şehrindeki En İyi Alternatif Fikirler Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ALTERNATİF HİZMETLER

Sıradaki Makaleler

Alternatif Fikirler kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alternatif Fikirler Firmaları

Alternatif Fikirler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)