Düğünde Farklı Ne Yapılabilir Diyenlere Yaratıcı Düğün Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:53 dakika

17.11.2023

Çoğu çift düğünlerinin diğerlerinden farklı olmasını ve unutulmayacak sürprizlerle dolu olmasını ister. Sen de “Düğünde farklı ne yapılabilir?” diye düşünüyorsan ve alternatif düğün fikirleri arıyorsan hazırladığımız listeye göz atmalısın!

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

1- İster Eşini İster Davetlileri Kendi Şarkınla Şaşırt!

Her sezonla birlikte yeni değişik düğün fikirleri aranıyor. İçindeki şarkıcıyı en özel anlarda ortaya çıkarmak isteyenler ilk fikrimizi çok sevecek: İster yalnız seslendirdiğin bir parçayla eşine istersen de eşinle düet yaptığın bir şarkıyla davetlilerine düğün günü sürpriz yapabilirsin!

Senin İçin Söylüyorum ile anlaştığında kendi yazdığın ya da firma repertuvarında yer alan yerli/yabancı bir şarkıyı firma stüdyosunda seslendiriyorsun. Onlar da profesyonel bir kayıt oluşturuyor.

Üstelik "Sesim güzel değil ki, rezil olurum" diye endişelenmene de gerek yok. Kayıt öncesi firmanın okuma koçu tarafından detaylı bir eğitim veriliyor. Ayrıca kayıt sonrası şan ve mix-mastering gibi albüm kaydı düzenlemeleriyle de etkileyici bir çalışma ortaya çıkarılıyor.

Bu eğlenceli fikir seni de heyecanlandırdıysa firma ile iletişime geçmeyi unutma!

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

2- Bir Anda Ortaya Çıkan Bando Ekibiyle Eğlenceyi Yükselt

Davetlilerle DJ eşliğinde pistte dans ederken, bir anda ortaya ellerinde saksafonlarla ritim çalgılarıyla çıkan bir bando ekibi düşün! Coşkunun ne kadar yükseleceğini tahmin edebiliyor musun?

Organizasyon firmalarından Band-O; düğün bandosu, gelin alma bandosu, pasta kesimi bandosu, welcoming, klasik bando, düet, trio gibi gösteriler konusunda oldukça başarılı. Sen istediğin müzik ekibini söylüyorsun, onlar hemen organize ediyor.

Firmanın 20 yıllık bir tecrübesi var. Ayrıca bünyelerinde birçok ekip bulunuyor. Bu ekipler arasında eleme yapıp, sana en çok hitap edeni seçiyorlar.

Bu video da Band-O’nun gittiği bir düğün organizasyonunda çekilmiş. Sana fikir verebilir:

Bando Sepeti

Bando Sepeti

Firmayı İncele

3- Kokteyller ve Shotlar ile Düğününü Hareketlendir!

Düğününde profesyonel bir bar ekibiyle çalışmaya ne dersin? Organizasyon boyunca shot ve kokteyl servisi yapacak, konseptine uygun kostümleriyle ilgi gören servis elemanları için bu alanda hizmet veren firmaları inceleyebilirsin.

30 yılı aşkın turizm ve eğlence sektörü tecrübesi bulunan EventCrop bünyesinde yer alan Dream Shots, hizmet alabileceğin firmalar arasında. Özel şovların eşlik ettiği shot-barlar, farklı sıcak, soğuk ve kokteyl içecek servisleri, firma tarafından düğün konseptine uygun şekilde hazırlanıyor. İkramlar, servis elemanları tarafından ledli sunum tepsileri ve deney tüpleri gibi farklı ürünlerle servis edilerek davetlilere, keyifli deneyimler yaşatılıyor.

Fikir ilgini çektiyse hemen Dream Shots firmasıyla iletişime geç.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

Dream Shots

Dream Shots

Firmayı İncele

4- MirrorBooth ile Anlık Fotoğraflar

Düğünde yapılabilecek farklılıklardan bir diğeri de, davetlilerine anlık fotoğraf çekebilecekleri bir sistem oluşturmak.

Şöyle açıklayalım: MirrorBooth firması düğün mekanına bir ayna getiriyor. Davetliler bu aynaya doğru poz vererek kendi fotoğraflarını çekebiliyorlar.

Daha sonra ayna görünümündeki fotoğraf cihazından bu çektikleri yüksek çözünürlüklü karelerin çıktısını alabiliyorlar ve hatta dilerlerse sosyal medya hesaplarında dijital olarak paylaşabiliyorlar.

Videoyu izledikten sonra sen de davetlilerinin düğününde bol bol fotoğraf çektireceği bu aynayı kiralamak istersen MirrorBooth’tan fiyat teklifi alabilirsin.

5- Bol Esprili Tiyatral Nikah Sanatçısıyla Eğlenceli Vakitler

Son dönemlerdeki ilginç düğün organizasyon fikirlerinden biri tiyatral nikah! Nikahları düğün gününden önce kıyılan çiftler düğün mekanına yetkili memuru çağırıp düğünde de nikah kıyabiliyor.

Ancak düğün mekanına nikah memurunu çağırmanın maliyeti biraz yüksek olabiliyor. Tabii bir de düğünü yapacağınız tarihte müsait olup olmayacakları ayrı bir soru.

İşte bu nedenle son yıllarda düğün mekanında gerçek olmayan nikah törenleri düzenleniyor. Yani gerçek nikah memuru yerine, Tiyatral Nikah Sanatçısı mekana çağrılıyor.

Tiyatral Nikah Sanatçısı hem tüm nikah kıyma ritüellerini gerçekleştiriyor hem de nikah kıyarken esprili sözleriyle davetlilerin eğlenmesini sağlıyor. Ayrıca bu durum çiftlerin nikah töreni esnasında da stresini büyük ölçüde azaltarak, rahat olmasını sağlıyor.

Eğer bu fikir hoşuna gittiyse sen de Tiyatral Nikah Sanatçısı’ndan fiyat teklifi alabilirsin.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

6- Unutulmayacak Bir Hediye: Parmak Film

Farklı düğün fikirleri arasında en hoşumuza gidenlerden biri de bu sanırım. Parmak Film firması yaptıkları organizasyonla düğünlere çok eğlenceli bir aktivite katıyor.

Öncelikle davetlileri müzikli Parmak Film sahnesine alıyorlar. Davetliler birbirinden komik aksesuarlar ve çalan müzikle eğlenirken 7 saniyelik videoları çekiliyor.

Çekilen videoyu sadece 90 saniye gibi kısa bir sürede özel makineleriyle formatlayıp, düğüne özel kapak tasarımıyla birlikte Parmak Film’leri hazırlıyor ve davetlilere hediye ediyorlar.

İngilizce adı ile bildiğimiz “Flipbook”larla aynı mantıkta ilerleniyor. Yani küçük bir cep kitabının her sayfasında videoda yer alan farklı bir kare yer alıyor. Bu sayfaları hızlıca geçtiğinde ise ortaya hareketli bir film çıkıyor.

Sen de düğün için farklı fikirler arasında yer alan bu organizasyonu seversen Parmak Film firmasından fiyat teklifi alabilirsin. Parmak Film’in videosu da burada:

Parmak Film

Parmak Film

Firmayı İncele

7- 360 Derece Video ile Tüm Detaylar

360 derece video çekimi son zamanlarda özellikle Youtube’da karşılaştığımız bir olay. Düğün için değişik fikirlerden biri olarak da listede bu video çekimine yer vermek istedik.

Düğünde çekilen fotoğraflar ve videolar mekanın sadece bir kısmını kapsar. Yani davetlilerin bir kısmını çekerken arka tarafta yaşanan keyifli anlar kaçırılabilir.

İşte 360 Video Prodüksiyon firması düğünde ve düğün öncesinde yaşanan hiçbir anı kaçırmaman ve sonrasında izlediğinde her detayı yakalayabilmen için çiftlere müthiş bir hizmet sunuyor.

Düğün öncesi, gelin damat odası, gelin damat girişi, ilk dans, nikah töreni, düğün mekanı, düğün sonrası eğlence ve kapanış bölümlerini birden fazla kamera ve personel ile 360 derece formatında çekiyorlar.

Ayrıca firma düğününe gelemeyen yakınların için 4K kalitesinde UHD 360° canlı yayın yapıyor. Böylelikle uzaktaki sevdiklerin de düğün atmosferini bire bir soluyabiliyor.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

8- Davetlilerin Kırmızı Halının Büyüsünden Mahrum Kalmasın

Cameo Wedding, çok güzel bir sistem oluşturmuş. Hemen anlatalım:

Düğün esnasında, davetliler yeşil perdelerle donatılmış dönen platformun üzerine çıkıyor. Burada verilen sesli talimatları uyguluyorlar. Yeşil perde önünde çekilen görüntüler o an işleniyor ve bitmiş video hali 2 dakika içerisinde kişilerin e-posta adresinde oluyor. Aynı zamanda cep telefonlarına da WhatsApp uygulaması üzerinden de aynı video gönderiliyor.

Peki platformun üzerinde çekilen bu video, nasıl bir görüntünün üzerine montajlanıyor. Bu sorunun cevabını firma videosunda bulabilirsin:

9- Evlilik ve İlişki Astrolojisi

Hiç ilişki ya da evlilik analizini duymuş muydun? Astroloji takvimine göre düğün zamanını düzenlemek, seçimlerini buna göre yapmak kulağa güzel geliyor, kabul edelim.

Dolunay gecesinde eşsiz manzaranın kır düğününe eşlik etmesi, davetlilerini büyüleyebilir. Ayrıca gökyüzünün seçtiğin tarihteki durumuna göre ilişki analizine de göz atmak isteyebilirsin.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

Senin için listelediğimiz düğün organizasyonu için alternatif fikirler bu şekilde. Unutma, düğünündeki farklı küçük bir organizasyon bile sevdiklerin tarafından uzun süreler anlatılacak. O nedenle düğün için orijinal fikirleri değerlendirmeni öneririz. Senin tavsiye edeceğin değişik düğün organizasyonları varsa onları da yorum yazarak bizimle paylaşabilirsin.

Şu yazılar da ilgini çekebilir:

Düğün Dekorasyonu İçin 5 Parlak Fikir

Farklılık Arayan Çiftler İçin Yaratıcı Düğün Organizasyon Fikirleri

Alternatif Hizmetler

Farklı bir düğün yapmanı sağlayacak firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alternatif düğün firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Alternatif Fikirler kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alternatif Fikirler Firmaları

Alternatif Fikirler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Ceylan Zümra

Düğün Tarihi: 21.11.2019


Bu güzel bir yazıydı ama ben 12 yaşındayım....Ödevim olduğu için bu siteyi açtım....Soruma cevap bulamadim...Siz cevaplar misiniz acaba...sorum şu, düğunlerde neler yapilir?...insanlar neler yaparlar...? soru bu cevaplar misiniz ? bu arada guzel bir yazi ....

D

Düğün.com
Merhaba, Belki daha önce düğüne gitmişsindir ama biz senin için bir düğünün akışını sırasıyla anlatalım: -Düğün başlangıcı ve nikah töreni -Çiftin ilk dansı -Yemek servisi ve takı merasimi -Müzik ve eğlence -Pasta kesimi -Çiçek atma seremonisi -Ailelerle fotoğraf çekimi. Bu aşamaların ardından düğün sonra erer. Umarız senin için faydalı olur. Derslerinde başarılar!

  Cevapla