Düğünde Farklı Ne Yapılabilir Diyenlere Yaratıcı Düğün Fikirleri

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

4:29 dakika

16.01.2021

Çoğu çift düğünlerinin diğerlerinden farklı olmasını ve unutulmayacak sürprizlerle dolu olmasını ister. Sen de “Düğünde farklı ne yapılabilir?” diye düşünüyorsan ve alternatif düğün fikirleri arıyorsan hazırladığımız listeye göz atmalısın. İsmine özel düğün şarkısından tiyatral nikah memuruna birçok fikir bu listede yer alıyor. Düğün organizasyonlarında ilginç fikirler deneyerek düğününü unutulmaz kılacaksın!

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

1- Davetlilere Müzik Ziyafeti ile Karşılama

Davetlilerin düğün mekanına girişinde ve çiftin çıkmasını bekledikleri süre zarfında sıkılmamaları için alternatifler düşündünüz mü? Mesela onları güzel bir çello performansı ile karşılasanız? Düğünün ne kadar dolu dolu geçeceğini mekana giriş esnasında bile anlasalar? Kulağa güzel geliyor, kabul edelim.

Değişik düğün fikirlerinden birini uygulayan Cellosonics Kokteyl ve Karşılama Müziği firması, çello ile davetlilere müthiş bir başlangıç sunuyor.

Davetleriniz için farklılık oluşturacak tek kişilik bir alternatif fikir projesi olan Cellosonics; düğün, nişan, söz, sünnet, davet gibi organizasyonlar için hizmet veren yelpazesi geniş, tek kişilik ama çok sesli bir performans sunuyor.

Cellosonics ile anlaşırsanız, size 1 ile 4 saat arasında bir performans sunuyor. Ayrıca tek kişinin bu performansı sergilemesi sebebiyle fiyatları da gayet uygun.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

Bu fikirler de hoşuna gidebilir: Farklılık Arayan Çiftler İçin Yaratıcı Düğün Organizasyon Fikirleri

2- Bol Esprili Tiyatral Nikah Sanatçısıyla Eğlenceli Vakitler

Son dönemlerdeki ilginç düğün organizasyon fikirlerinden biri de tiyatral nikah! Biliyorsun ki çoğunlukla nikahlar düğün gününden önce kıyılıyor. Dileyen çiftler düğün mekanına yetkili memuru çağırıp düğünde de nikah kıyabiliyor.

Ancak düğün mekanına nikah memurunu çağırmanın maliyeti biraz yüksek olabiliyor. Tabii bir de düğünü yapacağınız tarihte müsait olup olmayacakları ayrı bir soru.

İşte bu nedenle son yıllarda düğün mekanında gerçek olmayan nikah törenleri düzenleniyor. Yani gerçek nikah memuru yerine, Tiyatral Nikah Sanatçısı mekana çağrılıyor.

Tiyatral Nikah Sanatçısı hem tüm nikah kıyma ritüellerini gerçekleştiriyor hem de nikah kıyarken esprili sözleriyle davetlilerin eğlenmesini sağlıyor. Ayrıca bu durum çiftlerin nikah töreni esnasında da stresini büyük ölçüde azaltarak, rahat olmasını sağlıyor.

Eğer bu fikir hoşuna gittiyse sen de Tiyatral Nikah Sanatçısı’ndan fiyat teklifi alabilirsin.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

3- Bir Anda Ortaya Çıkan Bando Ekibiyle Davetlilerini Şaşırt

Davetlilerle DJ eşliğinde pistte dans ederken, bir anda ortaya ellerinde saksafonlarla ritim çalgılarıyla çıkan bir bando ekibi düşün! Coşkunun ne kadar yükseleceğini tahmin edebiliyor musun?

Organizasyon firmalarından Band-O; düğün bandosu, gelin alma bandosu, pasta kesimi bandosu, welcoming, klasik bando, düet, trio gibi gösteriler konusunda oldukça başarılı. Sen istediğin müzik ekibini söylüyorsun, onlar hemen organize ediyor.

Firmanın 20 yıllık bir tecrübesi var. Ayrıca bünyelerinde birçok ekip bulunuyor. Bu ekipler arasında eleme yapıp, sana en çok hitap edeni seçiyorlar.

Bu video da Band-O’nun gittiği bir düğün organizasyonunda çekilmiş. Sana fikir verebilir:

Dekorasyonda farklılık yarat: Düğün Dekorasyonu İçin 5 Parlak Fikir

4- MirrorBooth ile Anlık Fotoğraflar

Düğünde yapılabilecek farklılıklardan bir diğeri de, davetlilerine anlık fotoğraf çekebilecekleri bir sistem oluşturmak.

Şöyle açıklayayım: MirrorBooth firması düğün mekanına bir ayna getiriyor. Davetliler bu aynaya doğru poz vererek kendi fotoğraflarını çekebiliyorlar.

Daha sonra ayna görünümündeki fotoğraf cihazından bu çektikleri yüksek çözünürlüklü karelerin çıktısını alabiliyorlar ve hatta dilerlerse sosyal medya hesaplarında dijital olarak paylaşabiliyorlar.

Videoyu izledikten sonra sen de davetlilerinin düğününde bol bol fotoğraf çektireceği bu aynayı kiralamak istersen MirrorBooth’tan fiyat teklifi alabilirsin.

MirrorBooth

MirrorBooth

Firmayı İncele

5- Kokteyller ve Shotlar ile Düğününü Hareketlendir!

Düğününde profesyonel bir bar ekibiyle çalışmaya ne dersin? Organizasyon boyunca shot ve kokteyl servisi yapacak, konseptine uygun kostümleriyle ilgi gören servis elemanları için Magic Shot firmasını inceleyebilirsin.

Magic Shot kokteylleri başka bir yerde bulamayacağın, sadece Magic Shot'a ait reçetelerle, titizlikle deneyimli profesyonel barmen kadrosu eşliğinde hazırlanıyor. Bu içkileri özel şovlarla sunmaları da ayrı bir dikkat çekici!

Fikir ilgini çektiyse hemen Magic Shot firmasıyla iletişime geç.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

Magic Shot

Magic Shot

Firmayı İncele

6- Unutulmayacak Bir Hediye: Parmak Film

Farklı düğün fikirleri arasında en hoşuma gidenlerden biri bu sanırım. Parmak Film firması yaptıkları organizasyonla düğünlere çok eğlenceli bir aktivite katıyor.

Öncelikle davetlileri müzikli Parmak Film sahnesine alıyorlar. Davetliler birbirinden komik aksesuarlar ve çalan müzikle eğlenirken 7 saniyelik videoları çekiliyor.

Çekilen videoyu sadece 90 saniye gibi kısa bir sürede özel makineleriyle formatlayıp, düğüne özel kapak tasarımıyla birlikte Parmak Film’leri hazırlıyor ve davetlilere hediye ediyorlar.

İngilizce adı ile bildiğimiz “Flipbook”larla aynı mantıkta ilerleniyor. Yani küçük bir cep kitabının her sayfasında videoda yer alan farklı bir kare yer alıyor. Bu sayfaları hızlıca geçtiğinde ise ortaya hareketli bir film çıkıyor.

Sen de düğün için farklı fikirler arasında yer alan bu organizasyonu seversen Parmak Film firmasından fiyat teklifi alabilirsin. Parmak Film’in videosu da burada:

Parmak Film

Parmak Film

Firmayı İncele

7- 360 Derece Video ile Tüm Detaylar

360 derece video çekimi son zamanlarda özellikle Youtube’da karşılaştığımız bir olay. Düğün için değişik fikirlerden biri olarak da listede bu video çekimine yer vermek istedim.

Düğünde çekilen fotoğraflar ve videolar mekanın sadece bir kısmını kapsar. Yani davetlilerin bir kısmını çekerken arka tarafta yaşanan keyifli anlar kaçırılabilir.

İşte 360 Video Prodüksiyon firması düğünde ve düğün öncesinde yaşanan hiçbir anı kaçırmaman ve sonrasında izlediğinde her detayı yakalayabilmen için çiftlere müthiş bir hizmet sunuyor.

Düğün öncesi, gelin damat odası, gelin damat girişi, ilk dans, nikah töreni, düğün mekanı, düğün sonrası eğlence ve kapanış bölümlerini birden fazla kamera ve personel ile 360 derece formatında çekiyorlar.

Ayrıca firma düğününe gelemeyen yakınların için 4K kalitesinde UHD 360° canlı yayın yapıyor. Böylelikle uzaktaki sevdiklerin de düğün atmosferini birebir soluyabiliyor.

düğünde farklı ne yapılabilir diyenlere yaratıcı düğün fikirleri

8- Davetlilerin Kırmızı Halının Büyüsünden Mahrum Kalmasın

Cameo Wedding, çok güzel bir sistem oluşturmuş. Hemen anlatalım:

Düğün esnasında, davetliler yeşil perdelerle donatılmış dönen platformun üzerine çıkıyor. Burada verilen sesli talimatları uyguluyorlar. Yeşil perde önünde çekilen görüntüler o an işleniyor ve bitmiş video hali 2 dakika içerisinde kişilerin e-posta adresinde oluyor. Aynı zamanda cep telefonlarına da WhatsApp uygulaması üzerinden de aynı video gönderiliyor.

Peki platformun üzerinde çekilen bu video, nasıl bir görüntünün üzerine montajlanıyor. Bu sorunun cevabını firma videosunda bulabilirsin:

Cameo Wedding

Cameo Wedding

Firmayı İncele

Senin için listelediğim düğün organizasyonu için alternatif fikirler bu şekilde. Unutma, düğünündeki farklı küçük bir organizasyon bile sevdiklerin tarafından uzun süreler anlatılacak. O nedenle düğün için orijinal fikirleri değerlendirmeni öneririm. Senin tavsiye edeceğin değişik düğün organizasyonları varsa onları da yorum yazarak bizimle paylaşabilirsin.

Alternatif Hizmetler

Farklı bir düğün yapmanı sağlayacak firmalar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alternatif düğün firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Alternatif Fikirler kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alternatif Fikirler Firmaları

Alternatif Fikirler kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

CZ

Ceylan Zümra

21/11/2019

Bu güzel bir yazıydı ama ben 12 yaşındayım....Ödevim olduğu için bu siteyi açtım....Soruma cevap bulamadim...Siz cevaplar misiniz acaba...sorum şu, düğunlerde neler yapilir?...insanlar neler yaparlar...? soru bu cevaplar misiniz ? bu arada guzel bir yazi ....

D

Düğün.com
Merhaba, Belki daha önce düğüne gitmişsindir ama biz senin için bir düğünün akışını sırasıyla anlatalım: -Düğün başlangıcı ve nikah töreni -Çiftin ilk dansı -Yemek servisi ve takı merasimi -Müzik ve eğlence -Pasta kesimi -Çiçek atma seremonisi -Ailelerle fotoğraf çekimi. Bu aşamaların ardından düğün sonra erer. Umarız senin için faydalı olur. Derslerinde başarılar!