Evlenmeden Önce Okunması Gereken Evlilik ile İlgili Kitaplar

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

3:03 dakika

06.10.2022

Evlenmeden önce korkularınızı aşmaya çalışacağınız, daha mutlu bir ilişki için tavsiyeler alabileceğiniz kitaplarla tanışmaya hazır mısınız? Sizin için okuyanlardan da güzel yorumlar almış ve evlilikle ilgili önerileri dillere destan olmuş kitapları derledik.

Evlilik Kitapları

Evlenmeden Önce

Yazar: Doğan Cüceloğlu

Sayfa Sayısı: 224

Evlenmeden önce okunması gereken kitaplar listesine popüler bir eserle başlayalım! Doğan Cüceloğlu, bu kitabında evlilik esnasında beraber oluşturulan öykülerden ve bu süreçte sevginin nasıl kullanılacağından bahsediyor. Birçok uzman, çiftlerin evlenmeden önce bu kitabı okumasını öneriyor. Kitapta evlilikle ilgili korkularınızla da yüzleşebiliyorsunuz. Sizi anlayan bir kalemin olması, içinizi rahatlatıyor.

”Evlilik, bir çiçekçi dükkanı gibi farklı olanaklar sunar; çiçeklerden nasıl bir buket oluşturacağınız size kalmış.”

Evlilik Kitapları

Size yardımcı olacak filmleri de böyle bırakalım: Evlenmeden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Evliliğe Giden Yol

Yazar: Aslı Zengin

Sayfa Sayısı: 228

İlgi gören evlilik kitaplarından bir diğerine bakalım şimdi. Romantik Komedi 1 – 2 filmlerini hatırlıyor olabilirsiniz. İşte bu filmlerin de senaristi olan Aslı Zengin’in kaleminden bir kitap tavsiye etmek istiyoruz. “Bende mi sorun var” diye düşünmeye başlamış kadınlar, bu kitabı okuduktan sonra kendini suçlamayı bırakıp gerçeklerle yüzleşebiliyor.

Bu kitapta aslında biraz da hayalinizdeki kişiyi bulma sürecinden bahsediliyor. Kadınların bir kısmı hayallerine kolayca ulaşırken, bazıları bu süreci beklemekle geçirebiliyor. Eğlenceli bir dille yazılmış bu eseri, evlilik öncesi okunması gereken kitaplar listenize eklemelisiniz.

Evlilik Kitapları

Evlilik Aşkı Öldürür mü?

Yazar: İlkim Öz

Sayfa Sayısı: 144

Yeni evleneceklere kitap önerilerinden bir diğeri de “Evlilik Aşkı Öldürür mü” adlı eser. Bu cümleyi yıllardır duyuyor olabiliriz. Sevgililik döneminde çılgınlar gibi birbirini seven çiftler, evlilikten sonra bu heyecanı kaybedebiliyorlar. Peki neden? İşte sorunun cevabı kitapta uzun uzun anlatılıyor.

Evlilikte çiftlerin birbirine saygısız hareketlerde bulunmaması için yapması gerekenler, aşkı taze tutmanın sırları gibi birçok konuya değiniliyor kitapta. Heyecanını ilişkilerinin ilk halindeki gibi yaşamak isteyen çiftlerin bu kitabı mutlaka evlilikle ilgili kitaplar listesine eklemesini öneriyoruz.

Evlilik Kitapları

Biz de bazı konulardan bahsettik: Evlenmeden Önce Sevgilinle Mutlaka Konuşman Gereken 7 Konu

Evlilikte Pozitif İletişim

Yazar: Şeyda Betül Kılıç

Sayfa Sayısı: 192

Evlilik hakkında kitapların birçoğu bu süreçte kişilerin birbirine karşı nasıl davranması gerektiğinden bahsediyor. Evlilikte Pozitif İletişim kitabı da bunlardan biri! Evliliğin bir sanat olduğunu düşünen yazar; ilgi, saygı ve güven gibi beklentilerin nasıl karşılanacağını anlatıyor. Eşlerin birbirinden nasıl talepleri olduğunu da kitabı okuduktan sonra kavrayabiliyoruz.

Bu evlilik rehberi kitabında şu sorulara da yanıtlar bulunuyor: Sevgi mi, aşk mı, ihtiyaç mı? Evlilikte haklarımı ve sorumluluklarımı biliyor muyum? Evlilikte kavgalar kaçınılmaz mı?

Evlilik Kitapları

Bu soruları bir yere kaydedin: Evlenmeden Önce Sevgiliye Sorulacak Sorular

Aşk ve Evlilik Terapisi

Yazar: Jürg Willi

Sayfa Sayısı: 320

Evlenmeden önce kitaplardan faydalanmak isterseniz, Aşk ve Evlilik Terapisi’ne de mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Bu kitapta, iki insanın nasıl “bir” olabileceğinden bahsediliyor. Şahsi yaşamınız bir yana, evlilik süresince iki kişi adına düşünebilmek oldukça zor. İşte bunun kolaylıklarını öğrenmek isteyenlere geliyor bu satırlar…

Hem kendini geliştirmekten vazgeçmeyecek hem de yeri geldiğinde eşi için fedakarlıkta bulunacak çiftlerin oluşmasına büyük katkıda bulunuluyor kitapta.

Evlilik Kitapları

Dikkat edilmesi gereken konular: Evlilik Kararı Alırken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Erkekler Mars'tan Kadınlar Venüs'ten

Yazar: John Gray

Sayfa Sayısı: 286

Bu kitap, direkt olarak evlilikle ilgili konulardan bahsetmiyor. Ancak ilişkilerde kişilerin birbirine nasıl davranması gerektiğinin altını çiziyor. Evlilik sürecinde size yardımcı olacak; kişilerin birbirinin alanına saygı duymaları, isteklerini elde edebilmeleri birçok konuyu ele alıyor.

Erkeklerin ve kadınların davranışları arasındaki farklılıklar da kitapta anlatılıyor. Ayrıca kişilere tavsiyelerde bulunuluyor. Hatta okuyucu yorumlarına baktığımızda tavsiyeleri uyguladıklarında hemen olumlu geri dönüş aldıklarını görebiliyoruz.

Evlilik Kitapları

Beş Sevgi Dili

Yazar: Gary Chapman

Sayfa Sayısı: 224

Evlenmeden önce okunması gerekenler listesini Beş Sevgi Dili ile sonlandıralım. Dünyaca ünlü yazar Gary Chapman, bu kitabında eşler arasındaki iletişim yöntemlerinden bahsediyor. Kişiler arasındaki sorunların iletişim probleminden kaynaklandığını belirtiyor. Karşı tarafın taleplerini yanlaıi anlıyor olabilirsiniz. Doğru iletişim yöntemleriyle hareket ettiğiniz takdirde sonsuz mutluluğa ulaşılabileceğinden bahsediyor.

Bu kitabı okuduktan sonra sadece siz karşınızdaki kişiye nasıl davranmanız gerektiğini değil; aynı zamanda eşinize nasıl daha anlaşılır olabileceğinizi de kavrıyorsunuz.

Evlilik Kitapları

Bu listede beğendiğiniz veya daha önce okuduğunuz kitaplar olursa bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın. Ayrıca sizin tavsiyeleriniz varsa onları da yorumlarda görmek isteriz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap