Sivas Tarihi Düğün Mekanları

Sivas'ta tarihi dokusuyla kendine hayran bırakan bir düğün mekanıyla anlaşmaya ne dersin? O zaman mekanları incele, fotoğraflarına göz at ve beğendiklerinden fiyat teklifi iste!

Üzgünüz bir sonuç bulunamadı. Devam etmek için tıklayın

Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Sivas Tarihi Düğün Mekanları

Bir köşkte düğün yapma hayali kurmuş muydunuz? Tarihi dokusuyla herkesi büyüleyen, altın varaklarıyla sizi eski zamanlara götüren bir mekanda düğün yapmak isterseniz, Sivas’ta karşınıza birçok seçenek çıkacak.

Sivas’ta yalılar, oteller, köşkler ve diğer tarihi mekanlar çiftlere kapılarını açmış durumda. Mekanların ister açık isterseniz de kapalı alanlarında düğün yapabiliyorsunuz. Ama çiftlerin daha çok kapalı balo salonlarını tercih ettiklerini de belirtelim.

Tarihi mekanlarda 400-500 kişiye kadar davetli ağırlamanız mümkün. Bu rakam artıp azalabiliyor. Yani Sivaslı çiftler mutlaka kendileri uygun genişlikte bir tarihi düğün mekanı bulabiliyorlar.

Sivas tarihi düğün mekanlarının bazılarında kokteyl alanı da bulunuyor. Düğünden önce davetlilerinizi bu kokteyl alanında karşılayıp sonrasında düğün organizasyonuna geçebiliyorsunuz. Bu da davetlilere karşı hoş bir jest oluyor.

Tarihi mekanların büyük bir kısmı yüksek tavanlı oluyor. Herkesin ferah bir ortamda hareket edebilmesi açısından bu büyük avantaj. Siz de mekanlarla görüşürken bu kritere dikkat edebilirsiniz.

Sivas’taki tarihi düğün mekanlarında çiftlere kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Yani kaç davetli çağıracaksanız o kadar ödeme yapıyorsunuz. O nedenle davetlilerinizin düğününüze katılıp katılamayacağını teyit etmeniz şart. Gelemeyecek olan kişiler için ekstra ödeme yapmak istemezsiniz.

Sivas’ta Tarihi Mekanda Düğün Yapacaklara Tavsiyeler

Sivas’ta tarihi mekanda düğün yapmaya karar verdiyseniz, kendinize bir konsept belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu konsept daha çok vintage aksesuarların sıklıkla kullanıldığı süslemelere sahip olabilir.

Gelinlik seçiminizi mekana uygun yapmalısınız. Eski dönemlere ait gelinlik modellerini modernize ederek kullanabilirsiniz. Saçınızda da vualet gibi vintage aksesuarlar kullanabilirsiniz. Düğün giriş müziğinizi de nostaljik parçalar arasından seçmelisiniz. Yerli veya yabancı olması size kalmış.

Gelin arabası seçiminden davetiye modelinize kadar her detay konseptinizle uyum içerisinde olmalı. Böylelikle düğününüzün nasıl olacağının sinyallerini önceden vermiş olursunuz.

Sivas’taki tarihi mekanlarda düğün yaparsanız, ekstra olarak fotoğraf mekanı arayışına girmenize gerek kalmaz. Düğün albümü fotoğraflarınızı mekanın hazırlık odasında, bahçesinde, salonunda ve tarih kokan diğer noktalarında çektirebilirsiniz. Bu da size büyük vakit kazandırır.

Düğün mekanlarıyla görüşmeye başlamadan önce davetli sayınızı belirlemeniz şart. Sayı belli olduktan sonra tarihi mekanların arasından kapasitesi size uyanlarla görüşebilirsiniz. Davetli sayınızla düğün mekanınızın kapasitesi eşdeğer olmalı. Yoksa davetlilerinizin hareket alanları kısıtlanabilir.

Sivas2taki bazı tarihi düğün mekanları, çiftlere konaklama imkanı da sunabiliyorlar. Yani düğünden sonra o yorgunlukla yolculuk yapmanıza gerek kalmıyor, mekanın sizin için ayırdığı balayı odasında konaklıyorsunuz. Bunu da mekanlarla görüşürken sorabilirsiniz.

Sivas’taki Tarihi Düğün Mekanlarının Hizmetleri

Yemek Servisi: Tarihi mekanların bünyelerinde mutfakları ve aşçıları bulunuyor. Yemekli düğün yapmak isteyen çiftlere, birbirinden güzel menüler hazırlıyorlar. Kırmızı veya beyaz etli menülerden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Ayrıca düğünden önce menü tadımı yapma imkanınız da var.

Organizasyon: Sivas’taki mekanların organizasyon ekipleri, düğünleri planlama ve yönetme konusunda çok başarılılar. Düğün mekanına ilk giriş anınızdan takı töreninize kadar her anın akışını çıkarıyorlar ve sizi düğün esnasında yönlendiriyorlar.

DJ / Orkestra: Müziksiz bir düğün hayal edilemez gibi, değil mi? Düğün konseptinize uygun bir orkestrayla veya DJ ile çalışmak isterseniz, dışarıdan firma arayışına girmenize gerek kalmıyor. Çünkü Sivas tarihi düğün mekanları, anlaşmalı ekiplerini size yönlendiriyorlar.

Hazırlık Odası: Sivas tarihi düğün mekanları, çiftlere düğün günü kullanabilecekleri bir hazırlık odası temin ediyorlar. Bu odada düğün saatine kadar dinlenebiliyorsunuz. Dilerseniz, makyöz ve kuaförünüzü getirerek bu alanda hazırlanmanız da mümkün.

Tüm Şehirler Tarihi Düğün Mekanları

Hatay Tarihi Mekanlar - Sıkça Sorulan Sorular