Tarihi Mekanlar Konya

Zazadın Hanı

5,0
 • Kapasite
  100 - 1500 Kişi

 • Kişi Başı
  500 - 750 TL
Wedding Planner

Ücretsiz

Wedding Planner'ın Selin ile Tanış!

Nasıl bir mekan aradığını anlat, ücretsiz düğün danışmanımız isteklerine uygun 5 düğün mekanıyla seni iletişime geçirsin!

Tarih en erken bugün seçilebilir

Zazadın Hanı Fiyatlandırma

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)
500 - 750 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)
500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)
250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)
250 - 500 TL

Zazadın Hanı Kapasite

Yemekli
Min. 200 - Maks. 1500
Kokteyl
Min. 100 - Maks. 625

Zazadın Hanı Özellikler

Olanaklar
Yemek servisi Menüde değişiklik Organizasyon sorumlusu Işık, ses ve sahne hizmeti Fotoğrafçı getirme Organizasyon firması getirme Catering firması getirme
Fiziksel Özellikler
Bahçe Şehir dışında Yüksek tavan After Party alanı
Manzara
Doğa manzaralı Tarihi yer manzaralı

Zazadın Hanı Sıkça Sorulan Sorular

Zazadın Hanı düğün fiyatları ne kadar?

Zazadın Hanı düğün fiyatları hafta içi yemekli kişi başı 500 - 750 TL, hafta içi kokteylli ise kişi başı 250 - 500 TL aralığından başlamaktadır.Zazadın Hanı düğün fiyatları hafta sonu yemekli kişi başı 750 - 1.000 TL, hafta sonu kokteylli ise kişi başı 500 - 750 TL aralığından başlamaktadır.

Zazadın Hanı kaç kişilik düğün kapasitesine sahip?

Zazadın Hanı 200 kişiden 1500 kişiye kadar yemekli hizmet, 100 kişiden 625 kişiye kadar kokteyl hizmeti sunmaktadır.

Zazadın Hanı düğününüz için hangi hizmetleri sunuyor?

Zazadın Hanı düğününüz için fotoğrafçı getirme i̇mkanı, menüde değişiklik i̇mkanı, catering firması getirme i̇mkanı, vale hizmeti ve yemek servisi sunmaktadır.

Zazadın Hanı düğün dışında hangi organizasyonlarda hizmet veriyor?

Zazadın Hanı düğün dışında bayi toplantısı, kına, parti, mezuniyet törenleri, doğum günü, kurumsal etkinlikler, davet ve resepsiyon, açılışlar, sünnet düğünü ve nişan hizmeti vermektedir.

Otopark araç kapasitesi ne kadar?

750-1.000

Aynı zamanda birden fazla düğün yapılıyor mu?

Hayır

Engelli girişi var mı?

Evet

Vale hizmeti var mı?

Hayır

Servis saat kaçta sona eriyor?

22:00

Müzik saat kaçta sona eriyor?

23:00

Özel menü seçenekleriniz neler?

Yok

Mekanın kısıtlamaları neler?

Alkol servisi yok

Zazadın Hanı Hakkında

Geçmiş zamanlarda, yolculuk yapanların konaklama merkezi, İpekyolu'nda Tacirlerin Kervanlarla uğrayıp konakladığı Ticaret yaptıkları yer olan kervansarayların, Anadolu’daki en büyük örneklerinden biri de Zazadın Hanı. Günümüze kadar ayakta kalabilen bu eşsiz mimari, eşsiz güzelliğiyle dikkat çekiyor. İnşasına, Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Alaeddin Keykubat döneminde 1235'de başlandığı, oğlu 2. Gıyaseddin Keyhüsrev zamanında 1237'de bitirildiği tarihi kayıtlarda yer alıyor.

Geniş bir avlu ve odalardan oluşan bu kervansaray, Roma ve Bizans döneminin izlerini taşıyor. 2007 yılında restore edildiğinde ise, yapının özelliği tamamen korunmuş ve yapımında kullanılan doğal taşlara zarar verilmemiş. Türkiye’de tek Kervansaray Müze konseptinde hizmet veren bu görkemli yapıda özel günlerinizi organize etmek isterseniz, misafirlerinizi adeta tarihte bir yolculuğa çıkarmış olacaksınız!

Zazadın Hanı’nda Konya halkı için çeşitli film çekimleri, konserler, tiyatro gösterileri ve sanatsal çalışmalar yapılıyor. MasterChef Tv çekimlerinin ve bir çok Film, Belgesel'in çekildiği özel bir mekan, Bununla birlikte düğün organizasyonları, kına geceleri, nişan törenleri veya mezuniyet baloları da gerçekleştirilebiliyor. Selçuklu ve Osmanlı Konseptinde özel Düğün Organizasyonu ile Tarihle iç içe, İnsanın içini huzurla dolduran bu güzel mekanda etkinliklerinizi düzenlemek isterseniz, bir organizasyon firmasıyla anlaşmanızı öneririz. Hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek için muhteşem bir fırsat sizi bekliyor olabilir!

Etrafında yerleşim yeri bulunmamasından dolayı, rahatlıkla eğlenebilir ve ulaşımı kolayca sağlayabilirsiniz. Tarih kokan bu atmosferde düğününüzü düzenlemek isterseniz, ışık ve ses düzenini dilediğiniz gibi ayarlayabiliyoruz. Misafirlerinizin konforu için de, masa ve sandalye yerleşimini en iyi şekilde planlıyoruz. Size en iyi hizmeti verebilmek ve bugünün unutulmaz olması için elimizden geleni yapıyoruz.

Zazadın Hanı Konya, muazzam güzellikte bir tarihi mekan özelliği taşıyor. Her çiftin burada düğününü düzenlemek isteyeceğini düşünüyoruz. Geçmişe yolculuk yapabileceğiniz bu eşsiz mekanda en özel gününüzü organize etmek isterseniz, heyecanınıza ortak olmaktan mutluluk duyarız. Bizimle iletişime geçmek için, sayfanın en başında bulunan numarayı arayın veya hemen yan taraftaki fiyat teklif formunu eksiksiz olarak doldurun ve bize ulaşın!

Ekiple Tanışın

 • Hikmet Çetiner
  İşyeri Sahibi

 • Satış Müdürü

İletişim

 • Adres::

  Konya Aksaray Yolu 20. KM Tömek Mah. Zazadın Hanı Cad.No:42 Selçuklu/Konya

 • Adres tarifi:

  Özel Araç ile

 • Haritadaki Konumu

  Zazadın Hanı Yol Haritası

Zazadın Hanı Düğün Yorumları (2)

5,0

Kalite

Personel

İletişim

Şeyma & Safa

Düğün Tarihi: 04.06.2021

Kalite 5,0 Personel 5,0 İletişim 5,0

Premium bir hizmet anlayışı, Professional bir ekiple tarihin içinde misafirlerinizin ve bizim unutamıyacağımız bir güne imza atıldı. Standartların dışında bir ambiyansı olan mekan, güler yüzlü personel, misafirler sıkılsada müze konseptinde gezip vakit geçireceği bir ortam. Dillerden düşmeyen bir... devam 

Ayşegül & İlyas

Düğün Tarihi: 30.08.2019

Bu Mutlu Günümüzde 800 Yıllık Zazadın Hanı gibi Tarihi Mekanın Kapılarını açıp Bizlere Kervansaray'da Düğün Hayalimizi gerçekleştirmemize vesile olan Zazadın Hanı İşletmesine Teşekkür Ediyoruz.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.