Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Yalova’da Restoran Düğünü

Düğününe çok fazla davetli çağırmak istemeyen, yakın çevresiyle küçük bir eğlence tadında düğün yapmak isteyen çiftler, mekan olarak restoranları tercih ediyor.

Yalova, denize kıyısı olan bir şehir olduğundan; bu ilde birbirinden güzel manzaralar sunan restoranlar bulmak mümkün.

Yalova’daki restoranlar, genelde 200-300 kişilik kapasiteye sahip oluyorlar. Bu alan da çiftlerin davetlileri için yeterli oluyor. Organizasyona çok daha az kişi davet etmek isterseniz, böyle bir seçeneğiniz de bulunuyor. O zaman kapasitesi 100 kişiyi geçmeyen, Yalova’daki butik mekanlara bakmanız gerekiyor.

Restoranlar, çoğunlukla kapalı salonlarında hizmet veriyorlar. Bunun dışında bazılarının teras bölümleri oluyor. Açık havada organizasyon yapmak isteyen çiftler terasları değerlendirebiliyor.

Restoranların bahçeleri de davetlilerin soluklanabilmesi, kokteyl gibi organizasyonların yapılabilmesi açısından iyi oluyor.

Yalova’daki deniz kenarında yer alan restoranlar, kocaman camlarla çevrili oluyor. Böylece davetliler manzarayı çok net bir şekilde görebiliyor.

Restoranların bazılarında yuvarlak masalar kullanılırken bazılarında dikdörtgen olanlara ağırlık verildiğini görüyoruz. Bu tamamen alanın hangisine uygun olduğuyla alakalı. Zaten restoranlardaki dikdörtgen masalar kalabalık arkadaş grupları için de ideal olabiliyor.

Yalova’daki restoranlar arasında kendine özgü konsepti olan ve çiftlere bu şekilde hizmet veren yerler olduğunu da görüyoruz. Mesela balık restoranları oluyor ve bunlar mavi tonlarının ağırlıklı olarak kullanıldığı bir dekorasyonla karşımıza çıkıyor. Deniz ürünlerine düşkün çiftler bu tarz restoranları tercih ediyor.

Yalova’daki Restoranlarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Yalova’daki bir restoranla anlaşıp, düğün organizasyonunuzu orada yapacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı konular var. Mekanla anlaşmadan önce kesinlikle davetli sayınızı belirlemelisiniz. Sonrasında ise kapasitesi davetli sayınıza uygun olan restoranlarla görüşmelisiniz.

Nasıl bir eğlence istiyorsunuz? Canlı müzik mi olsun? Siz yemek yerken fondan hafif müzikler mi çalsın? Bu da karar vermeniz gereken bir diğer konu. Görüştüğünüz Yalova restoranlarının, talep edeceğiniz hizmetleri sunup sunmadıklarını önceden öğrenmelisiniz.

Bir restoran düğününün en önemli, en hassas öğelerinden biri kesinlikle yemeklerdir! Restoranlarla görüştüğünüzde mutlaka menü tadımı yapmak istediğinizi söyleyin. Böylece lezzetini beğenmediğiniz yemekleri davetlilerinize sunmak zorunda kalmazsınız.

Yemekli menülerin yanında alkollü içecek servisi yapılmasını isteyecekseniz, bu konuda nasıl paketler sunduklarını öğrenin. Mesela çok fazla alkol kullanan bir davetli kitleniz olmayacaksa, limitli alkollü içecek seçeneklerinin olup olmadığını sorabilirsiniz. Eğer farklılıklardan hoşlanıyorsanız, size özel shot partileri veya kokteyl sunumları yapabiliyorlar mı diye sormanızda fayda var.

Anlaşacağınız Yalova restoranında canlı müzik olacaksa, mutlaka repertuarı önceden kontrol etmelisiniz. Sizin müzik zevkinizi yansıtmayan şarkılar çalarlarsa, geceniz hiç istemediğiniz şekilde geçebilir. O nedenle çalınacak şarkılara müdahale etmenizde fayda var.

Restorana kendi aracıyla gelecek olan davetli sayınız çoksa, mutlaka mekanın otoparkı olup olmadığını bilmeniz gerekiyor. Çünkü düğün akşamlarında, davetliler için park büyük bir sorun olabiliyor. Eğer otoparkları yoksa, size alternatif bir çözüm oluşturmalarını isteyebilirsiniz.

Yalova’da Restoran Düğünü İçin Verilen Hizmetler

Süslemeler: Restoran düğünü yapacaksanız, süslemelere büyük özen göstermeniz gerekiyor. Özellikle masanın üzerindeki şamdan, çiçek, supla ve servis takımları gibi detaylarda şıklığınızdan ödün vermemelisiniz. İşte Yalova’daki restoranlar da bu durumun farkında ve çiftlere özel çok şık süslemeler yapıyorlar.

Menü Seçenekleri: Yalova’daki restoranlarda kokteyl ve yemekli menü seçenekleri bulunuyor. Kokteyl menülerde; cips, kuruyemiş, peynir, kanepe, söğüş sebze gibi lezzetler bulunuyor. Yemekli menüler ise başlangıç, ordövr tabağı, ana yemek ve tatlıdan oluşuyor.

DJ / Orkestra: Neredeyse bütün Yalova restoranlarında küçük bir sahne bulunuyor. Bu sahnelerde canlı müzik yapılabiliyor. Ayrıca dilerseniz sadece DJ performansı da düzenleyebiliyorlar. Mekanla anlaşmadan önce bu detayı konuşmanız gerekiyor.

After Parti: Restoranların en keyifli aktivitelerinden biri kesinlikle after partiler! Yemekler yenildikten, danslar edildikten ve saat ilerledikten sonra after parti etkinliğine geçebiliyorsunuz. Burada pist ışıklandırılıyor, DJ kabinin başına geçiyor ve arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi eğleniyorsunuz.

Alkollü İçecek Servisi: Restoranda düğün yapan çiftler, alkollü içecek servisine yoğun ilgi gösteriyorlar. Yalova restoranlarının çoğu da limitli/limitsiz alkollü içecek servisi yapıyor.

Işık Sistemleri: Restoranlar, talep ettiğiniz konsepte uygun olacak şekilde ışık düzenlemesi yapıyorlar. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde bu ışıklandırmalar ortama keyifli bir hava katıyor.

Havai Fişek Gösterileri: Eğer restoranın bulunduğu bölge havai fişek için uygunsa ve mekandan talep ederseniz, sizin için havai fişek şovları yapabiliyorlar.

Zenne / Dansöz: Yalova’daki restoranların birçoğunun anlaşmalı olduğu şov firmaları var. Bu firmalardan zenne/dansöz temin edebiliyorlar. Siz de restoran düğününüze dans gösterileriyle renk katmış oluyorsunuz.

Yalova Restoran Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Yalova’da restoran düğünü yapacak çiftlere, mekanlar tarafından kişi başı fiyatlandırma yapılıyor. Yani organizasyona kaç kişi gelecekse, kişi başı fiyatı o rakamla çarpıyorsunuz ve ortaya toplam fiyat çıkıyor.

Fiyatları etkileyen konuların başında kişi sayısı geliyor. Restoranda yapacağınız düğüne ne kadar çok kişi çağıracaksanız, fiyat da aynı oranda artıyor. O nedenle davetlilerinizin kesin olarak geleceğinden emin olmalısınız. Sonuçta organizasyona katılmayan biri için menü ücreti ödemek istemezsiniz.

Yalova’daki restoranların fiyatlandırma yaparken dikkat ettikleri bir diğer konu ise menü seçimi! Kokteyl menülerin yemekli olanlardan daha uygun fiyatlara sunulduğunu bilmelisiniz. Ayrıca yemekli menülerde de ana yemek seçiminiz fiyatları etkiliyor. Ana yemek olarak kırmızı et seçerseniz beyaz ete göre daha yüksek bir fiyat ödemeniz gerekebiliyor.

İçecek seçimi de ödeyeceğiniz kişi başı rakamın değişmesine neden oluyor. Alkollü içecek sunulmasını talep ederseniz, kişi başı bir fiyat farkı ödemeniz gerekiyor.

Yalova’daki restoranlardan net bir fiyat almak isterseniz mekanların sayfalarını ziyaret etmeyi unutmayın. Sayfalarındaki ‘Ücretsiz Fiyat Teklifi Al’ butonuna tıklayarak, dilediğiniz kadar restorandan fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Tüm Şehirler Restoran Düğünleri

Yalova Restoranlar - Sıkça Sorulan Sorular

 • Yalova restoranlar fiyatları ne kadar?
  Yalova restoranlar fiyatları kişi başı ortalama 112 TL'den başlamaktadır. Yalova şehrinde ortalama düğün kapasitesi 140 kişidir. Yalova restoranlar toplam fiyatı ortalama 15.680 TL'dir. Yalova restoranlar fiyatlarının en popüler ilçelere göre nasıl değiştiğini aşağıda yer alan Yalova Restoranlar Fiyat Tablosu üzerinden inceleyebilirsiniz.

  Yalova Restoranlar Fiyatları

  İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
  Çiftlikköy 125 102 TL 12.750 TL
  Merkez 137 150 TL 20.550 TL
  Çınarcık 175 55 TL 9.625 TL
 • Yalova restoranlar davet alanları dağılımı nasıl olmaktadır?
  Yalova şehrinde açık ve kapalı alanı olan toplam 3, sadece açık alanı olan toplam 1, sadece kapalı alanı olan toplam 1 restoran vardır.
 • Yalova restoranlar servis dağılımı nasıl olmaktadır?
  Yalova şehrinde kokteyl hizmeti veren toplam 1 ve yemekli düğün hizmeti veren toplam 5 restoran vardır.