En Kalıcı 5 Nikah Şekeri Fikri

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

6:53 dakika

28.05.2021

Müstakbel eşin ile birlikteliğinizin sembolüne dönüşecek olan nikah şekeri, detayların ne kadar önemli olduğunun iyi bir örneği. Davetlilerinin belki de yıllarca saklayacağı böyle kalıcı bir hediyeyi seçerken, ince eleyip sık dokumalısın. Bunu yaparken, “Nasıl bir nikah şekeri seçersem, kimse atmaya kıyamaz?” sorusuna yanıt bulmaya çalış. Sorunun cevabını bulmak o kadar da basit değil. Birlikte aramaya ne dersin?

Herkes özel günlerinde yanında sevdiklerini görmek ister. Eminim sen de evleneceğin gün değerli bulduğun kişiler etrafında olsun isteyeceksin. Hal böyle olunca, en mutlu gününde yanında olan ve mutluluğunu paylaşmak üzere gelen konuklarına teşekkür etmek adına, nikah şekeri dağıtma geleneğini devam ettirirsin diye düşünüyorum. Eğer öyleyse, en geç düğüne 3 ay kala nikah şekerini seçip, siparişini vermeni öneriyorum. Hatta davetiyen ile nikah şekerini kombinleyerek, düğününde şık bir detay da yakalayabilirsin. Elbette nikah şekeri siparişini verebilmek için davetli sayını biliyor olman gerekir. Nikah şekerlerini, yemek masaları üzerine koyabileceğin gibi, şık bir sepet içerisinde hoş bir sunum ile mekan çıkışında dağıtılmasını da tercih edebilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Geçmişte nikah şekerleri, tüle sarılı badem şekerlerinin çok ötesine geçmezdi ve seçenek çok kısıtlıydı. Oysa bugün, nikah şekerleri hem çok çeşitlendi hem de içerik açısından da farklılaştı. Adı her ne kadar şeker olarak kalsa da günümüzde konuklara dağıtılanlar genellikle nikah hediyelikleri aslında. Sen de badem şekeri, draje, çikolata, kup kek, kurabiye gibi lezzetli seçenekleri tercih edebileceğin gibi, davetlilerin tarafından hatıra olarak saklanabilecek ya da işlevsel özelliklere sahip hediyelikleri de değerlendirebilirsin. Açıkçası ben düğün ya da nikahlarda, gündelik hayatta da kullanabileceğim işlevsel hediyeler sunulunca çok mutlu oluyorum. Bu nedenle sana da, fonksiyonel özellikleri ile öne çıkan, yıllarca saklanabilecek orijinal nikah şekeri fikirleri vermeye çalışacağım. Araştırmadan önce bu kadar çok nikah şekeri firması olduğunu ve bu denli zengin seçenekler sunduklarını bilmiyordum doğrusu. Sen de şaşırmaya hazır mısın?

1- Magnet Nikah Şekeri

Nikah şekerlerinin üzerine gelin ve damadın ismi ve evlendikleri günün tarihi yazılır. Sen de sevdiklerinin, buzdolaplarını süsleyecek ve onlara sizi hatırlatacak magnetler ile güne başlamalarını istemez miydin? Üstelik her dolabı açtıklarında sizi anacak olsalar. Magnet nikah şekeri modelleri arasında seçim yaparken, müstakbel eşin ile adlarınızın tamamı ya da yalnızca baş harflerinin, en sevdiğin fotoğrafınızın ya da sevdiğin komik sözlerin basılı olduğu alternatifleri değerlendirebilirsin. Bu konuda istediğin kadar yaratıcı olabileceğini unutma.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

2- Bitki Nikah Şekeri

Uygun fiyatlı nikah şekeri seçenekleri arasında yer alabilecek olan bitkiler, aynı zamanda konuklarına şık bir hediye vermek isteyen çiftleri de tatmin edecek diye düşünüyorum. Güzel kokulu kurutulmuş çiçeklerle dolu minik keseler klasikleşmeye başladı bile. Bu hoş kokulu keseler, oda kokusu olarak kullanılabiliyor. Bu nedenle kapı kollarına asılabilir şekilde tasarlanan, nikah şekerleri de mevcut. Son zamanlarda ayrıca sukulent nikah şekeri gibi alternatif hediyelerin yaygınlaştığını da görebilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Firmalardan en güzel nikah şekeri örneklerini derledik: Davetlilere Ne Hediye Etsek Diye Düşünen Çiftlere Nikah Şekeri Örnekleri

Lavanta Nikah Şekeri

Çiçek nikah şekerleri arasında en yaygın olanı lavanta nikah şekerleridir. Hoş kokusunun yanı sıra, sinir sistemini rahatlatıcı, uykuya dalmayı kolaylaştırıcı etkilere sahip lavanta kesesi nikah şekeri olarak bence çok hoş bir alternatif. Üstelik, kesesini ve lavantalarını toptan alarak, nikah şekeri süsleme işini kendin de üstlenebilir, maliyeti düşürebilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

İstanbul'da uygun fiyatlı nikah şekerlerini alabileceğin firmalara göz at: İstanbul'daki En Uygun Nikah Şekeri Fiyatları

Fidan Nikah Şekeri

Kalıcı nikah şekeri deyince, bu ifadenin tam olarak hakkını veren bir öneri ile karşındayım. Gerçekten de düğününde sevdiklerine fidan hediye ederek hem çevre dostu bir çift olduğunuzu gösterebilir, hem de onlara dikili bir ağaç edinmeleri için bir fırsat verebilirsin. Aynı şekilde fidan yerine tohum nikah şekeri de seçeneklerin arasında.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Sahip olduğun çevre bilincini sevdiklerine de aşılamak istersen seçeneklerin bununla sınırlı değil. Davetliler adına, bir çevre kuruluşuna fidan bağışında bulunabilir, nikah şekeri olarak da bağış karşılığında aldığın sertifikaları dağıtabilirsin. Bu sayede doğaya yüzlerce ağaç kazandırmış olursun. Nikah şekeri bütçenle sivil toplum kuruluşlarına destek olmak istiyor ve bu konuda daha fazla ilginç nikah şekeri önerisine ihtiyaç duyuyorsan, senin için iyi bir fikrimiz var.

3- Porselen Nikah Şekeri

Konuklarına, porselenden yapılmış ilginç biblolar, içerisine değerli eşyalarını ya da minik takılarını koyabilecekleri ve tuvalet masalarını süsleyecek hoş kutular hediye edebilirsin. Böylece onlara, baktıkça seni ve müstakbel eşini hatırlatacak kalıcı ve şık bir hediye vermiş olursun.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Nikah şekeri firmanla görüşürken, hediyelikleri düğünden kaç gün önce teslim edeceklerini ve teslimatın ne şekilde yapılacağını mutlaka sormalısın. Yeri gelmişken, “Nikah Şekeri Firmanızla Anlaşmadan Bu Soruları Sorun” başlıklı makaleye de göz atmanı öneririm. Hediyeliklerin teslim tarihi ile ilgili, en geç düğünden iki-üç gün önce nikah şekerini almanı ve düğün günü davetliler gelmeden önce mekana götürmeni tavsiye ediyorum. Eğer porselen nikah şekeri siparişi verdiysen, ürünleri ne şekilde teslim alacağın da büyük önem taşır. Sen teslim alacaksan ya da firma teslim edecekse sorun yaşamayabilirsin. Ancak ürünler kargo ile gönderilecekse, nikah şekerinin kırılma ihtimalini göz önünde bulundurmanı öneriyorum.

Biblo Nikah Şekeri

Nikah şekeri olarak hediye edebileceğin o kadar sevimli biblolar var ki! Gelin-damat figürlü ve farklı temalardaki bu nikah şekerlerini mutlaka değerlendirmelisin. Ancak bu tarz bir biblo siparişi vermeye karar verdiysen, seçtiğin firmaya özen göster derim. Çünkü hediye edeceğin biblolar, kalitesiz malzeme ve kötü işçiliğe sahip ise konukların bu ürünleri evlerinin dekorasyonunda kullanmak istemeyeceklerdir.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Nikah şekeri kutularına göz at: En Yeni Nikah Şekeri Kutusu Modelleri

Bisiklet Nikah Şekeri

Bisiklet figürü tıpkı araba figürü gibi nikah şekerlerinde çok yaygın olarak kullanılıyor. Benim özellikle kır düğünlerine çok yakıştırdığım bu tarz nikah şekerleri sana da çok sevimli gelmiyor mu? Eğer sen de beğeniyorsan, üzerinde minik gelin-damat figürlerinin yer aldığı bu tarz hediyelikleri satın alabilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Arabalı Nikah Şekeri

Vosvoslar, lüks limuzinler, klasik ya da üstü açık spor arabalar. Gelin arabası olarak hayal ettiğin arabaya kolayca kavuşabilirsin. Tabii nikah şekeri formunda! Tek yapman gereken, düğün konseptine uygun, beğendiğin model hediyeliği, nikah şekeri satan firmana sipariş vermek.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

4- Ahşap Nikah Şekeri

Değişik nikah şekeri modelleri araştırıyorsan, hem uzun ömürlü hem sağlıklı bir malzeme türü olan ahşap sana çok şey vadediyor. Sana şu kadarını söyleyebilirim ki aklına gelebilecek pek çok nikah şekerinin ahşap versiyonu yapılabiliyor. Bunlar arasında magnet şeklinde buzdolabı süsü olarak ya da ev dekorasyonunda yer alabilecek modeller olduğu gibi, fonksiyonel kullanımı ile öne çıkan hediyelikler de bulunuyor.

Anahtarlık Nikah Şekeri

Anahtarlık hem kadın hem erkek konuklarının severek kullanabileceği kalıcı ve işlevsel bir hediye bence. Ahşap malzeme üzerine isimlerinizin baş harfleri ve sevdiğin figürler dağlama yöntemi ile işlenebilir. Böylece sen de nikah şekerinde oldukça doğal bir görüntü elde edebilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Çerçeve Nikah Şekeri

Davetlilerine içerisine en sevdiğin resminizi koyduğun şık bir çerçeve hediye etmeye ne dersin? Sevdiğin insanların evlerine bu şekilde konuk olmak kulağa çok hoş geliyor. Eğer sen de böyle düşünüyorsan, çerçeve nikah şekeri modellerini değerlendirebilirsin. Sürekli sizin resminize bakmak istemeyenler içinden resminizi çıkarsa bile çerçeveyi kullanacaklarına emin olabilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

USB Nikah Şekeri

Neden şaşırdın? Pekala USB bellekten de nikah şekeri olur. Üstelik teknolojik hediyeler genç misafirlerini de çok mutlu edecek. Konukların için aşağıda örneğine yer verdiğim gibi şık ahşap tasarımlı bir hediye düşünebilirsin. USB’nin içerisine, müstakbel eşin ile birlikte yer aldığınız fotoğraflara ve düğününde çalacağın şarkılara yer vermeyi ihmal etme. Emin ol, bu tüm konuklarının çok hoşuna gidecek.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

5- Diğer Nikah Şekeri Alternatifleri

Şimdiye kadar yer verdiğim örnekler arasında hala aradığın nikah şekeri modeli ile karşılaşamadıysan, senin için önerilerim bitti sanma. Zaten başta da söylemiştim: Nikah şekeri sektörü gerçekten de derya deniz. Yastık şeklinde nikah şekerlerinden, mumluklara, aynadan, sabuna kadar aklına gelmeyecek pek çok model ürünü bulabilirsin. Bu arada eğer ilginç nikah şekerleri konusunda daha fazla modele ihtiyaç duyarsan, “İlginç Nikah Şekerleri” başlıklı galeriye de göz atmanı tavsiye ederim.

Ayna Nikah Şekeri

Ayna nikah şekeri modelleri, en çok kadın davetlilerini memnun edecek, ona hiç şüphe yok. Sen de aşağıda örneğine yer verdiğim model gibi şık tasarımlı bir ayna hediye ederek, konuklarına ne kadar zevkli olduğunu gösterebilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Yastık Nikah Şekeri

Sen müstakbel eşinle bir yastıkta kocarken, konukların da bundan nasibini alsa hoş olmaz mı? Sevdiklerine ev dekorasyonlarında severek kullanabilecekleri şık tasarımlı eğlenceli yastıklar hediye ederek, onlara en mutlu gününden geriye hoş bir anı bırakabilirsin.

en kalıcı 5 nikah şekeri fikri

Cam Nikah Şekeri

Cam nikah şekeri modelleri arasında, içerisine şeker, reçel, kahve koyabileceğin kavanozlar, minik parfüm şişeleri, içi duş jeli dolu olan minik şişeler, cam biblolar yer alır. Konuklarını mutlu etmek istersen, bu hediyelerden birini seçebilirsin.

Sabun Nikah Şekeri

Özellikle vintage konseptli düğün yapan çiftlere önerebileceğim üzeri dantellerle süslenmiş şık sabunlar da hoş bir alternatif. Şu kadarını söyleyebilirim ki bu mis kokulu sabunlar, temizlik amaçlı kullanımlarından çok misafirlerinin banyolarını süsleyecek. Bu nedenle hediyeliğin görseline ve tasarımına özellikle dikkat etmeni öneriyorum. Konuklarına düğününü anımsatacak, düğün temanla uyumlu bir sabun süslemesi yaptırmayı düşünebilirsin.

Mumluk Nikah Şekeri

Düşük maliyetli ama hoş bir hediyelik nikah şekeri arıyorsan, mumluk iyi bir tercih olabilir. Deniz konseptli bir düğün planlıyorsan, sence de bu denizyıldızı ve istiridyelerle süslü mumluk, teman ile bütünleşecek güzel bir hediye değil mi?

Senin için derlediğim nikah şekeri önerilerim bu kadar. Magnetler, bitkiler, porselen biblolar, ahşap hediyelikler ve diğerleri… 5 farklı başlıkta kategorize ettiğim nikah şekeri fikirlerinden faydalandığını umuyorum. Haydi durma, sen de en beğendiğin modelleri yorumlar kısmına yaz.

Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Her bütçeye uygun hediyelikler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Nikah şekeri ve hediyelik firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 Yorum

Yurdagül Erişen

Düğün Tarihi: 30.11.2018


Merhabalar.. ? Sayfanın yukarısında bulunan (Arabalı nikah şekeri) kırmızı arabalı ve Biblo nikah şekeri (gelin ve damat ayakta) bu biblolalırın aynısını nereden bulabilirim? Lütfen bilen varsa veya nereden bulabilirsem geri dönüş yapabilirmisiniz.

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Yurdagül Hanım. Görsellerimiz temsilidir. Firmalarımıza aradığınız modeli sorabilir, fiyat teklifleri alabilirsiniz. Şehrinizi bilemiyoruz ama İstanbul nikah şekeri firmalarının listesini burada bulabilirsiniz. Filtreleme alanından şehrinizi kolayca seçebilirsiniz.

  Cevapla

ecem şensazlı

Düğün Tarihi: 18.02.2015


bir arkadaşım da wwf ' ye bağış yapmış, ve üzerinde sizin için .... adlı nesli tükenmekte olan bir hayvana yardım ettik tarzında o hayvana ait görselin de yer aldığı yazılar bulunan kitap ayraçları dağıtmıştı.


olga yükselen

Düğün Tarihi: 13.10.2014


ilk defa duyguğum fikirler gerçekten çok yaratıcı. teşekkürler


anıl balkanoğlu

Düğün Tarihi: 13.10.2014


fidan bağısı gerçekten akılda kalıcı bi organizasyonun en mantıklı hediyesi bence. çok akıllıca