Kına Gecesi mi Bekarlığa Veda Partisi mi Düzenlemelisin?

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

2:33 dakika

03.06.2024

Düğün planlamanı adım adım yapıyoruz. Ama kına geceni veya bekarlığa veda partini de es geçmeyelim! Bu eğlenceli organizasyonlarla düğün öncesi tüm stresini atabilirsin. Peki, geleneksel bir kına gecesi mi organize etmelisin yoksa bekarlığa veda partisi mi? İkisini de incele, kararını ver!

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Günümüzde pek çok gelin adayı geleneksel bir eğlence türü olan kına gecesi organize ediyor. Bekarlığa veda partisi ise yurt dışından ülkemize gelen ve hızla yayılan bir organizasyon türü. Kına gecesinin modernize edilmiş hali olan bu partiler, genelde arkadaş grubu ile planlanıyor.

Evet, kına gecesi ile bekarlığa veda partisi arasında seçim yapmak oldukça güç, kararsız kalmakta haklısın! Şimdi sırasıyla kınada ve bekarlığa vedada ne tip eğlenceler olduğunu belirtirsek, seçimini çok daha rahat yapabilirsin.

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Eğlenceli Bir Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

Eğer kına geceni evde yapmayacaksan, işe bir kına mekanı bulmakla başlamalısın. Pek çok kına mekanı, kullanılacak aksesuarları da temin ederek, tüm geceyi organize edebiliyor. Eğer evde, daha mütevazi bir davet vereceksen, kına ve bekarlığa veda aksesuar firmalarından bu konuda destek isteyebilirsin.

Günümüzde düzenlenen kına organizasyonları eskiye nazaran çok daha hareketli ve eğlenceli. Bunu mümkün kılansa organizasyon şirketleri. Geleneksel kıyafetlerden kına tahtına, ikramlıklardan ses sistemine, dans ekibinden çeşitli aktivitelere kadar pek çok hizmeti bir arada sunan organizasyon şirketleri ile paket üzerinden anlaşma sağlayabilirsin.

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Kına gecen için birbirinden şık davetiye modellerini incelemek istersen şu yazımıza bakabilirsin: Kına Davetiyesi Örnekleri

Kına gecesinin de tıpkı düğün gibi bir akışı var ve eğlence bu akışa göre ilerler. Şimdi sırasıyla bir kına gecesinde neler oluyor onu görelim:

● Misafirlerin ikram ve kına şerbeti ile karşılanması

● Danslı kına eğlencesi

● Gelin ve arkadaşlarının kına alayıyla dans ederek salona girişi

● Yemek ikramı (varsa)

● Geleneksel kına türküleri eşliğinde kına yakım töreni

● Dans ekibinin özel gösterisi (varsa)

● Gelin ve damadın karşılıklı oynaması ile duvak açma merasimi

● Kına hediyeleri dağıtımı

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Kına gecende hangi şarkıların çalınacağına karar verdin mi? Bu müzik listesine göz at: Kına Gecesi Şarkıları ve Kına Türküleri

Çılgın Bir Bekarlığa Veda Partisi İçin Orijinal Fikirler

Kına eğlencesi yerine arkadaşlarınla doyasıya eğlenip stres atabileceğin bir parti organize etmek istiyorsan, bekarlığa veda gecesi tam sana göre! Seçenekler ise hayal gücünle sınırlı! Teknede, kulüpte, kafede, barda, otelde ya da restoranda istediğin bir mekanda, farklı konsepte bir organizasyon ayarlayabilirsin. Şimdi, gelelim bekarlığa veda gecesinde farklı neler yapabileceğine:

Tekne partisi: Denizin ortasında çılgın bir parti fikri seni de heyecanlandırmıyor mu? Üstelik müziğin sesini de istediğin kadar açabilirsin. İkramlıklar için de müstehcen ama sevimli kurabiyelerle biraz muzurluğa kaçabilirsin!

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Eğlenceli düğün öncesi organizasyonlarından olan "bridal shower" davetlerini duymuş muydun? Şu yazımızda ayrıntılarıyla anlattık: Bridal Shower: Gelini Şımartmanın En Eğlenceli Yolu

Erkek dansöz: Bekarlığa veda partisi yapacağın mekana erkek dansöz çağırmaya ne dersin? Herkesin doyasıya eğleneceğine şüphe yok.

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Farklı bekarığa veda konseptlerine göz atmak istersen şuraya bakabilirsin: Bekarlığa Veda Konsepti Arayanlara 5 Eğlenceli Öneri

Eğlenceli oyunlar: “Doğruluk mu cesaret mi?” oyununu hemen hemen herkes bilir. Neden partinde böyle bir oyunla ortalığı kızıştırmayasın.

Karaoke partisi: Son olarak karaoke yarışması organize etmeye ne dersin? En iyi şarkı söyleyen kazansın!

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Mekanların fiyatlarını araştırdık: Şehir Şehir Bekarlığa Veda Mekanı Fiyatları

Onlara Unutamayacakları Hediyeler Ver!

Davete katılan arkadaşlarına o günün anısına hoş ve muzip hediyeler verebilirsin. Mesela iç çamaşırı figürlü magnet, müstehcen sabunlar veya kurabiyeler hediye edebilirsin. Ayrıca üzerinde adının yazdığı pudra ponponları, el kremleri ve ojeler de seçeneklerin arasında.

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Kına gecesi ya da bekarlığa veda partin için ister mekan arayışında ol, ister organizasyon ya da aksesuarlarını satın alacağın şirketleri, Düğün.com’da geceni en iyi şekilde organize etmen konusunda sana yardımcı olacak yüzlerce firmayı bir arada bulabilirsin. Almak istediğin hizmete göre firmaları filtreleyebileceğin gibi bulunduğu ilçeye göre de listeleyebilirsin. Kına ve bekarlığa veda partisi firmalarından fiyat teklifleri almaya başla!

Şimdi biraz da ağzımız tatlansın. Sırada düğün pastası seçimi var:

kına gecesi mi bekarlığa veda partisi mi düzenlemelisin?

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kına ve bekarlığa veda firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap