Anka Düğün ve Kongre Merkezi
3. yıl
Selçuklu
TSE Güvenli Turizm Belgesine sahip Anka Düğün ve Kongre Merkezi kına geceleri dahil nişan, düğün, toplantı, davet gibi diğer organizasyonlarınızı düzenlerken öncelikle hijyenik koşullarda...
100-350 Kişi
100 - 200 TL
10-120 Kişi
200 - 350 TL

Diğer Firmalar

100-625 Kişi
100 TL'den Az
100-450 Kişi
100 TL'den Az
100-450 Kişi
500 - 750 TL
Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Hamamı Nedir ve Konya’da Gelin Hamamı Seçenekleri Neler?

Düğün hamamı olarak da bilinen gelin hamamı geleneği, yüzyıllardır süregelen ve günümüzde de popülerliğini koruyan bir gelenek. Gelinin ailesi ve arkadaşları arasında kutlanan bu gelenek, genellikle geleneksel Türk hamamı tarzında düzenlenir ve bir nevi kutlama atmosferi ile gerçekleştirilir. Evlenmeden önce gelin hamamı geleneğini gerçekleştirmek güzel bir anı olarak kalabilir. Peki gelin hamamında ne yapılır?

Gelin hamamının esas amacı gelin adayının rahatlaması, stres atması ve eğlenmesidir. Kese, köpük ve masaj gibi hamam ritüellerinin yanı sıra, gelin adayına çeşitli güzellik ve bakım uygulamaları da yapılır. Kimi zaman kına ve bekarlığa veda partisi ile de birleştirilen bu geleneği Konya’da deneyebileceğiniz hem geleneksel hem de modern birçok hamam bulunuyor.

Gelin Hamamı Mekan Seçiminde Önemli Faktörler

Konya, gelin hamamını düzenlemek için birçok seçeneğe sahip bir şehir. Eğer düğününüzü bir otelde yapmayı planlıyorsanız, anlaştığınız otelin gelin hamamı hizmetinin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Konya’da, müzik, spa, sauna, buhar odaları olup olmaması gibi özelliklere göre çeşitli mekan seçenekleri mevcut.

Gelin Hamamı için mekan seçmeye başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, davetli sayınızı belirlemek olmalıdır. Bu sayede seçeceğiniz hamamın kapasitesi ve alanın büyüklüğü hakkında bir kriteriniz olabilir. Eğer kalabalık bir grupla gidecekseniz buna uygun, geniş bir mekan seçmekte fayda var. Belirli bir grupla gideceğiniz zaman firmaların paket seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

Ayrıca, davetli listesini oluşturmak da organizasyon için gerekli adımlardan ilki diyebiliriz. Böylelikle misafirlerinize sunacağınız çerez ve atıştırmalıkların, gelin hamamı hediyeliklerinin sayısını belirleyebilirsiniz. Davetli listesini oluşturduktan sonra gelin hamamı mekanlarına ve organizasyon firmalarına kişi sayısını iletebilirsiniz.

Gelin hamamının önemli unsurlarından birisi olan yiyecek ve içecekleri de unutmamak lazım. Gelin hamamının vazgeçilmezleri arasında genellikle çerezler, atıştırmalıklar, çay, kahve ve meşrubatlar yer alıyor. Firmaların sunduğu ikramları öğrenmek için iletişime geçebilir, dilediğiniz takdirde dışarıdan kendi ikramlarınızı da getirebilirsiniz.

Konya Gelin Hamamı Kına ve Bekarlığa Veda Organizasyonu

Birçok gelin adayı gelin hamamını kına ve bekarlığa veda ile birleştirebiliyor. Konya’da birçok hamam gelinler için sadece gelin hamamı değil kına gecesi ve bekarlığa veda konseptlerini de sunuyor. Bu popüler seçeneği değerlendirmek gibi bir planınız varsa, paket seçeneklerinde kına gecesi özelliklerine sahip bir mekan bulabilirsiniz.

Hem kına gecesi hem de bekarlığa veda için önemli olan dekorasyon ve süslemeler ile istenilen konseptin gerçekleştirilmesidir. Firmaların paket içeriklerine göz atıp istediğiniz özellikler doğrultusunda bir mekan seçebilirsiniz. İstediğiniz konsept için düzenlemeyi mekanın sunmaması ihtimalinde süslemeleri ve dekorasyonu dışarıdan temin edebilirsiniz.

Gelin hamamı süslemeleri geleneksel kına ve bekarlığa veda süslemelerinden çok da farklı değil. Tef ve zil gibi ürünler seçebilir, mumlar ile güzel bir atmosfer yaratabilirsiniz. Dekorasyonu sağlayan mekan veya organizasyon firması ile detayları konuşup isteklerinizi iletmeniz sayesinde firmalar hayalinizdeki gelin hamamını düzenleyebilir.

Gelin hamamı mekanlarının hizmetleri arasında genellikle havlu ve peştemalleri temin etmek yer alıyor. Yine de bu organizasyonun amacının bolca eğlenmek ve dans etmek olduğunu düşünürsek, peştemaller her zaman yeterli olmayabilir. Hareketlerinizin kısıtlanmaması için peştemale ek olarak yanınızda basit bir bikini götürebilirsiniz.

Bunlara ek olarak, gelin hamamını kına gecesi ile birleştirmeyi düşünmeniz durumunda; bindallı, kına örtüsü ve kına tahtı gibi kına gecesine özel eşyaları temin etmeyi etmeyi unutmamalısınız. Bu unsurlar genellikle kına gecesi hizmeti veren gelin hamamı mekanlarının paketlerine dahil olabiliyor.

Konya Damat Hamamı

Bir nevi bekarlığa veda partisi de sayılabilecek olan bu gelenek, günümüzde yaygınlığını kaybetmiş olsa da bu imkanı sağlayan birçok firma mevcut. Damat hamamı, damat ve arkadaşlarının, gelin tarafındaki erkekler de dahil olmak üzere bir araya gelerek eğlendiği bir organizasyon türüdür. Yıkanma ve masajın da ötesinde, oynanan çeşitli oyunlar ve eğlence ile beraber hem fiziksel hem de zihinsel bir rahatlama, yorgunluk atma sağlanır.

Gelin Hamamı Organizasyon Fiyatları Konya’da Nasıl?

Gelin hamamı Konya’da birçok firma tarafından düzenlenebiliyor. Firmaların fiyatlarını etkileyen çeşitli faktörler bulunuyor. Mekanın konumu, seçilen mevsim, sunulan ikramlar, süslemeler ve diğer ek hizmetler bunlara örnek olarak gösterilebilir. Ek olarak, hammada kına gecesi fiyatları da organizasyon paketinin içeriğine göre gelin hamamından farklı olabilir.

Şehrin merkezinde olan mekanların fiyatları diğer bölgelere göre farklılık gösterebiliyor. Yaz aylarında artan talep nedeniyle de diğer mevsimlere kıyasla fiyatlar daha yüksek olabiliyor. Ayrıca, bazı mekanların sunduğu gelinlere özel cilt bakımı, kıyafetler ve hediyelikler gibi hizmetler de fiyatların değişkenlik göstermesine neden olabiliyor.

Kına gecesi ve bekarlığa veda gibi konseptlerle birleştirilmesi durumunda da paketlerin içeriği değişebiliyor. Eklenen kına gecesi dekorasyon ve süslemeleri, bindallı ve kına kıyafetleri, kına tepsisi, müzik ve ışıklandırma gibi ek hizmetlerle fiyatlarda bir artış gözlemlenebiliyor. Benzer şekilde talep edeceğiniz yiyecek menülerinin çeşitliliği de fiyatları etkileyen bir diğer faktör.

Kısacası, gelin hamamı için uygun mekanı seçerken, organizasyon ve mekanda istediğiniz özellikler ile bütçeniz arasında bir denge kurmakta fayda var. Kriterleriniz doğrultusunda bulunduğunuz sayfada filtreler yardımıyla arama yapabilir, size uygun olduğunu düşündüğünüz firmalar ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.