Şakır Şakır Yağmurun Altında Evet Dediler: Bilinç ve Mert!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

5:36 dakika

21.03.2024

Ben hayatım boyunca güneş batarken eşimle kırda sahneye yürümeyi hayal ederken, kocaman bir şemsiye ile şakır şakır yağmurun altında yürüdüm. Ama hayatımın en güzel anıydı. Hiçbir şeye değişmem. Önemli olan sevgiye odaklanmak ve o bir tanecik günün tadını çıkartıp ne olursa olsun mutlu olmak...

Nasıl tanıştınız?

Aynı şirkette çalışıyoruz. Şirketimizin bir projesi nedeniyle Almanya’ya gittiğimizde karşılaştık. Sonrasında birkaç toplantıda bir araya geldik. Tabi ki ilk görüşte aşk!

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Üçüncü yıldönümü kutlamamız için birlikte ilk yemek yediğimiz yer olan Şile’de Fener’deydik. Buraya her geldiğimizde yaptığımız gibi feneri izlemeye indik. Öylesine sohbet ederken bir anda bir baktım Mert diz çökmüş. Dünyalar benim oldu tabi ki...

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi, hazırlıklar ne kadar sürdü?

Önce mekanı belirledik. Sonrasında 6 ay içerisinde hazırlıkları tamamladık diyebiliriz. Mekanın belirlemiş olduğu organizasyon şirketi, müzik, ses firması ve fotoğrafçı ile görüşmelere gittik. Düğünde ihtiyacımız olacak tüm detayları belirledik ve bu detayları temin edeceğimiz tüm firmalar ile görüşmelere başladık.

Ancak son 4 ay oldukça yoğun geçti. Biz tüm misafirlerimiz rahat etsin, mutlu olsun, bizim en güzel günümüzde onlar da bu rüyaya eşlik etsinler istedik. O nedenle her türlü detayın fazlasıyla üzerine düştük. Misafirlerimizden gelen yorumlara bakılırsa bunu başarmışız.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert! ©Yunus Karma

Nerede evlendiniz? Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Düğün mekanı en kolay verdiğimiz karar oldu. Biz oldukça büyük ve yeşili bol bir kır düğünü istiyorduk hep. Kapalı bir otel düğünü bizim ruhumuzu yansıtmıyordu. Qubbe Bahçe de tam ormanın içinde olması ve büyük olması nedeniyle çok ilgimizi çekti. Mekan lokasyon olarak da zorlayıcı gelmedi. Sarıyer’e ulaşım rahat olur diye düşündük.

Bir de kır düğünü istediğimiz için, açık mekan düğünlerinin kabusu olan yağmura karşı alınan önlemler çok önemliydi. Qubbe Bahçe’de ekibin hızlıca kurabildikleri çadırlar vardı ve yağmura karşı hazırlıkları oldukça iyi görünüyordu. Keza bizim düğünümüzde de inanılmaz bir yağmur yağdı ve bu bizi hiç etkilemedi. Qubbe Bahçe’yi ilk gördüğümüzde Şubat ayıydı ve yerde kar vardı. Hayal ettik ve düğün mekanını hayal ettiğimiz şeye dönüştürmeye odaklandık.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Bir organizasyon firmasıyla çalıştınız mı? Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı? Düğünün teması neydi?

Organizasyon firması olarak Hülya Wedding ile çalıştık. Öne çıkan detaylar, masa objeleri, çiçeklerin kombinasyonları, masa örtüsü renkleri, giriş karşılama panosu ve ışıklı tabelalar gibi detaylardı. Düğünümüzün teması şeftali ve nane yeşili tonlarında zarif bir kır düğünü idi.

Firmayı kendimiz seçmedik. Qubbe Bahçe’nin birlikte çalıştığı firmaydı Hülya Wedding. Ancak biz sonuçtan çok memnun kaldık. Her türlü yorucu talebimize destek verdiler, ne dediysek yaptılar ve çok zor olan işleri onlarla birlikte başarabildik.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti? Çekim gününü biraz anlatır mısınız?

Düğün fotoğraflarımızı Zümrüt Wedding çekti. Bu vesileyle onlara da bir kez daha teşekkür etmek isteriz. Muhteşem bir ekip… Bizim düğün fotoğraflarımızdan önce, düğünde gösterilmek üzere çekilen bir kısa filmimiz vardı. Bu film bir harika oldu. Bizlere inanılmaz güzel bir anı olarak kaldı. Buna ek olarak, düğün günümüzde tüm gün felaket bir yağmur yağmasına rağmen harika resimler çekildi.

Hem sabah evde, hem hazırlık aşamasında, hem de düğüne ait harika resimlerimiz var. Düğün günümüzde çok yağmur yağdığı için, dış çekimleri daha sonra yaptık ve dış çekim de inanılmaz keyifli geçti. Son olarak elbette, hayatımda izlediğim en güzel şey olan, kısa düğün videomuz var. Tüm bunlar için, bu muhteşem anılar için ve bizleri harika hissettirdikleri için Zümrüt Wedding ekibine, özellikle Mehmet Bey ve Halit Bey’e sonsuz teşekkürler.

Gelinliğinizi nereden aldınız? Aklınızdaki gelinliğe sahip olabildiniz mi?

Gelinliğimi Vakko’dan aldım. Tam hayalimdeki gelinlikti. Zaten giydiğim an karar vermiştim. İnsanın sanırım farkında olmadan aklında kendisi için oluşturduğu bir gelinlik modeli var ve gelinliği giyince bunu anlıyorsunuz. Ben mesela sadece tek model gelinlik denedim ve giydiğim toplam gelinlik sayısı 10 olmadan kararımı vermiştim.

2 provaya gittim. Süreç son derece pürüzsüz ve güzel geçti. Hatta Vakko’dan Meral Hanım gelinliğimi teslim ederken duygulandı ve ağladı. Ben dış çekim için gelinliğimi tekrar kullandığım için, Vakko beni hiç üzmeden tekrar gelinliğimi alıp, düğün günü oluşan tüm tahribatları giderip ikinci kez teslim etti.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Gelin saçı ve makyajınızı nerede yaptırdınız? Öncesinde prova yaptınız mı?

Gelin saçımı ve makyajımı hazırlandığım otelde yaptırdım. Saç ve makyajlarımızı Tarabya A46 Kuaför’ün çok değerli ekibi yaptı. Harika bir iş çıkarttılar. Öncesinde prova yaptırdım ve sonuç düğün günü de çok güzeldi. Hazırlık çok keyifli geçti. Hatta o gün çok yağmur yağdığı için, ekiplerinden kıymetli bir arkadaşı bizimle düğüne gönderdiler ve Ümit saçım bozuldukça saçımı düzeltmekle kalmadı, bize tüm akşam pek çok konuda destek verdi. A46 Tarabya ekibine de çok teşekkürler.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Damatlığı nereden aldınız? Diktirdiniz mi, hazır mı aldınız?

Damatlık Levon Kordonciyan tarafından özel dikildi. Damatlığın da provaları ve hazırlık aşamaları son derece özel ve keyifli geçti. Levon Bey ile çalışmak gerçekten bir ayrıcalık.

Davetiye ve nikah şekeri gibi tasarım ürünlerinde tercihiniz neydi?

Davetiyelerimizi ‘Ayşegül Evleniyor’ ekibi yaptı. Davetiye tasarım arayışımız epey uzun oldu. İnternetten oldukça fazla model arasından, özel tasarım bir model beğendik ve onu satın alarak Ayşegül Evleniyor ekibi ile üzerine çalıştık. Davetiyemizde de düğünümüzde olduğu gibi şeftali ve nane yeşili tonları tercih ettik. Ayşegül Evleniyor ekibini de bitmek bilmeyen taleplerimiz ile oldukça yorduk ama onlar harika bir iş çıkarttılar. Hepsine buradan teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi iletiyoruz.

Nikah şekerimizi tamamen kendimiz tasarladık. Nikah şekerimiz teneke kutuda kokulu mumlardı. Nikah şekeri olarak hep, misafirlerimizin evinde kullanabileceği bizden bir anı olsun istedik ve ona göre bir arayışa geçtik. Teneke kutuda kokulu mumda karar kıldıktan sonra, üst tasarımını yine Ayşegül Evleniyor yaptı ve mumların üretimi ve bir araya getirilmesinde ‘Muhtelif İşler’ ekibi bizlere hizmet verdi.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Davetiye sözünüz neydi?

‘Düşlerimizi ve umutlarımızı birleştirdiğimiz bu günde, içimizdeki sevinç ve heyecanı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız. ‘

Dans kursuna gittiğiniz mi? İlk dans parçanız hangisiydi?

Dans kursuna gitmedik. Her seçime saygımız sonsuz ama biz doğallıktan yanaydık. Dans ederken heyecanlanalım, şaşıralım ve birbirimizin ayağına basalım istedik. İlk dans parçamız John Legend’dan ‘All of me’ idi.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Düğününüzün en güzel anı neydi?

Düğünümüzün en güzel anı, çılgınca yağan yağmur altında sahneye çıkıp evet dediğimiz andı. Malum düğün günümüz çok yağmurlu olduğu için, tüm gün yağan yağmur kesildiği anda nikaha çıkmak üzere yürümeye başladık. Biz tam sahneye çıkarken bardaktan boşanırcasına bir yağmur başladı ve bu bizi üzmek yerine sadece daha çok heyecanlandırdı.

Tüm misafirlerimiz çadırlar altında olduğu için rahattık ve kendimiz ıslanmaktan hiç de mutsuz değildik. Çünkü hayallerimiz gerçekleşiyor, çünkü biz artık gerçekten biz oluyorduk. Tam sahneye çıktığımızda, bütün yakın arkadaşlarımız şemsiyelerle koşarak sahneye yaklaştı, herkes alkışlamaya ve çığlık atmaya başladı ve biz bu büyülü atmosferde sonsuza dek evet dedik...

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Peki, en duygusal anı?

Düğünümüzün en duygusal anı, benim babamla Mert’in de annesiyle dans ettiği andı. Ben zaten sürekli ağladım ve kafamı çevirdiğim an gördüm ki tüm arkadaşlarım ağlıyordu. Çok yürekten yaşadık o gece her duyguyu. Allah herkese böylesine derin yaşamayı nasip etsin bu güzel günü.

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Balayınızı nerede yaptınız?

Balayımızı Bali ve Singapur’da yaptık. Önce 6 gün Bali’deydik. Sonra 3 gün Singapur’da kaldık. Muhteşem bir balayı planıydı. Her anı inanılmaz keyifliydi. Hala özlemle anıyoruz o günleri...

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Hazırlık aşamasını asla hafife almasınlar ama yapılan her türlü hazırlıktan keyif almaya çalışsınlar. Şunu da asla unutmasınlar ki, bir tane düğün günü var insan hayatında, onu da mükemmel yapmak tamamen kendi ellerinde.

3 sene de hazırlık yapsalar, düğün günü mutlaka bir şeyler ters gidecektir. Ben hayatım boyunca güneş batarken eşimle kırda sahneye yürümeyi hayal ederken, kocaman bir şemsiye ile şakır şakır yağmurun altında yürüdüm. Ama hayatımın en güzel anıydı. Hiçbir şeye değişmem. Önemli olan, geleceğe odaklanmak, önemli olan sevgiye odaklanmak ve önemli olan o bir tanecik günün tadını çıkartıp ne olursa olsun mutlu olmak...

şakır şakır yağmurun altında evet dediler: bilinç ve mert!

Düğün hazırlıklarını kolaylaştırmak için düğün firmalarının çiftlere nasıl yaklaşmalarını önerirsiniz?

Çiftlerin ne istediklerini çok iyi bilmeleri çok önemli… Dolayısıyla öncelikle tüm seçenekleri sunup, daha sonra çiftin hayallerini süsleyen şeyin ne olduğuna odaklanmak gerekli... Her insan, her çift ve her çiftin sinerjisi başka. Bu başkalıktan çıkacak güzelliklere bakmak lazım.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap